JeannyK
20.06.05,14:49
Prepačte, zmätkujem. Ešte raz. Prosím o pomoc pri takomto probléme :
Firma robila prezentáciu svojho produktu spojenú so školením. Objednala miestnosť rozposlala pozvánky. Prebehlo školenie a bol pre prítomných podaný obed a káva. Firma kde to všetko prebehlo vystavila faktúru ktorá znela : fakturujeme Vám za akciu v dnoch... a priložený bol konzumačný list, čiže počet obedov x ... Sk, počet káv x ... Sk, počet smotán, cukrov.... a plus čiastka za prenájom miestnosti. Ja som k faktúre pripojila pozvánku aj prezenčnú listinu. Jedná sa mi o to, či je to riadny môj náklad potrebný na zabezpečenie mojich príjmov.Ja si myslím, že áno, len či si to myslí aj DU, či to nebudú hodnotiť ako repre? Čo si myslíte vy ? Pomôžte.
Jana Acsová
20.06.05,13:19
Prezentácia je daňovo uznaný náklad, t.j. všetko čo súvisí s oboznámením potencionálnych klientov s produktom (nájomné miestnosti, audiovizuálna technika a pod.). Prezenčka - veľmi dobre.
Podané občerstvenie: repre (pozor na odpočet DPH - neuplatniť).
JeannyK
20.06.05,13:28
Dakujem, takže to čo je na faktúre, ten podaný obed a káva, tak to musím dať na 513 a neuplatniť z toho DPH?
Jana Acsová
20.06.05,13:32
Dakujem, takže to čo je na faktúre, ten podaný obed a káva, tak to musím dať na 513 a neuplatniť z toho DPH?Áno.
K prezentácii je veľmi vhodné priložiť pozvánku s odborným programom, na potvrdenie daňovej uznateľnosti. Neuviedla si presne, čo bolo obsahom vašej pozvánky, tak to len na okraj.