Dašena O.
16.02.09,15:36
Prosím nemá niekto skúsenosti s nákupom v ČR v MAKRO, je to podobné ako METRO u nás, a mám trochu problém s DPH- pretože podnikateľ platca DPH, DPH najprv v ČR zaplatí a potom mu ju vrátia, čo je vyznačené aj na Faktúre - to znamená, že podnikateľ už nerobí s DPH na Slovensku nič? Ani nedodaňuje ani neodpočíta?
beatad
16.04.09,19:22
Tak toto by aj mňa veľmi zaujímalo. Mám nového klienta, ktorý nakupuje v MAKRO - ČR.
Zatiaľ faktúry samozdaním -cena bez DPH.
DPH zaplatená v ČR-nedaň.výdaj - potom nedaň.príjem aby sedela pokladňa-
Neviem či to robím správne a už sa blíži 25.4. Vedel by poradiť NIEKTO?
Veľmi pekne ďakujem.
heles
07.10.10,10:54
Vie niekto poradiť ako správne postupovať pri nákupe tovaru v ČR v Makre?
Napr. pltaca DPH v SR nakúpi tovaru v makre ČR 26.9.2010 - Makro vystaví faktúru aj s dph. Následne 3.10.2010 je DPH vrátená slovenskému odberteľovi - pôvodný doklad z 26.9.2010 si ponecháva Makro ČR, a pre platcu DPH SR vystaví nový doklad ale už bez DPH.
Kedy to má slovenský platca samozdaniť?
A aký je správny spôsob účtovania?

Vopred ďakujem za radu.
betka
07.10.10,12:24
Nejak rýchlo vrátená DPH, prečo??? Samozdanenie je v deň 15., alebo v deň vyhotovenia FA.

Ak Vám Makro vyhotovilo FA 3.10.2010, bez DPH, tak DP a nárok na odpočítanie DPH vznikne v tento deň.
elizabeth7
17.10.11,15:35
Prosila by som o radu. Firma nakupuje tech. kyslík od firmy na Slovensku. Mali nejakú prácu na Čechách, tak nakúpili kyslík tam od tej istej firmy, ale má českú DIČ. Sú obidvaja platcami DPH. Faktúru im vystavila česká firma s DPH v eurách. Faktúru ešte neuhradili, platia vždy naraz veľa faktúr pre tohto dodávateľa. Majú nárok na odpočet DPH alebo im mali vystaviť faktúru bez DPH dodanie tovaru z iného členského štátu ? Už vôbec neviem kde mám zaradiť túto DPH.