ivan12345
16.02.09,17:17
Dobrý deň,

vedel by mi niekto poradiť, na porušenie akého zákona sa môžem odvolať pri vyhrážaní, osočovaní a ohováraní? Je možné odvolať sa na občiansky zákonník (40/1964, paragraf 7)?:
"Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy."

Za odpoveď vopred ďakujem
bobiku
16.02.09,17:03
No nato sa treba spýtať právnka, ale poznám podobný prípad, kde jedna strana podala trestné oznámenie na kolegynu za rovnaké veci ako píšete, ale bolo to komplikované také niečo dokázať, tak trestné stíhanie zastavli. Takže podľa mna je dôležité mať dobré dôkazy a asi aj svedkov.
SLSP
16.02.09,19:32
o čo konkrétne ide?
stano313131
08.01.11,18:18
atiez mam taky problem.Zijem z rozv.zenou a jej byvaly mi poslal x vyhraznych sms.Podal som na neho asi 8 tr.oznameni ale policia mi nepomohla lebo na slovensku su take zakony ze najprv by ma musel dolamat alebo ja jeho a potom sa to bude riesit.Som psychycky s toho unaveny a este mi poskodil aj auto.Naozaj neviem ako dalej a koho mam oslovit.Asi tak je to tu!!BOHUZIAL.
stano313131
08.01.11,18:21
Naozaj by som bol niekomu velmi vdacny keby mi dokazal poradit co robit.Naozaj nikomu toto neprajem co prezivam lebo poslednu dobu uz ani nejem a nemozem sa sustredit na pracu.Pomozte mi prosim vas.Dakujem.
Chobot
08.01.11,20:09
atiez mam taky problem.Zijem z rozv.zenou a jej byvaly mi poslal x vyhraznych sms.Podal som na neho asi 8 tr.oznameni ale policia mi nepomohla lebo na slovensku su take zakony ze najprv by ma musel dolamat alebo ja jeho a potom sa to bude riesit.Som psychycky s toho unaveny a este mi poskodil aj auto.Naozaj neviem ako dalej a koho mam oslovit.Asi tak je to tu!!BOHUZIAL.

Ak ti ani polícia nevedela pomôcť, tak to zostáva jedine zaplatiť pár hlavohruďov, aby mu ukázali, že tiež sa nenecháš zastrašiť. Otázne, kto je jej bývalý... či je to obyčajný namyslený chumaj, alebo či za ním niekto stojí.
durisovad
08.01.11,20:14
Policajti neriesili ani to poskodene auto?
stano313131
10.01.11,10:56
Je to nikto.Obycajny chudacik ktory pregembloval byt a nechal zenu aj z detmi na ulici.Za nim nikto nestoji lebo keby za nim niekto stal tak dnes tu uz asi niesom.Dnes som mal zasa pokazenu schranku tak co na to povedat.auto riesili ale pokial nezozenem nejaky blok za opravy laku do 300e tak je to stale len priestupok a nie tresny cin.
marleau
10.01.11,11:05
Poznám to podľa švagra,ale tu ťažko radiť.Pomože ti len náhoda,že ho pri tom chytia,alebo si pomýli auto alebo niečo také.Na zákony nespoliehaj veru,ale na druhej strane,keď vezmeš spravodlivosť do vlastných rúk,hneď si ťa zákon nájde...

Skús našiť naň nejakú búdu.

Čo sa týka zákonov,tak tie sú naozaj neuveriteľné (včera a dnes to riešim v téme "matrika").
marleau
10.01.11,11:06
Ak ti ani polícia nevedela pomôcť, tak to zostáva jedine zaplatiť pár hlavohruďov, aby mu ukázali, že tiež sa nenecháš zastrašiť. Otázne, kto je jej bývalý... či je to obyčajný namyslený chumaj, alebo či za ním niekto stojí.
Súhlasím,ale tiež si za "dodržiavanie zákonov",že?

..........
Chobot
10.01.11,13:31
Súhlasím,ale tiež si za "dodržiavanie zákonov",že?

..........

Pozri, to, že ho navštívi v sprievode 2 buldogov, žiadny zákon neporuší.

Poviem ti príklad z praxe. V bytovke sme mali pár ľudí, čo neplatili. Jeden zo zástupcov vlastníkov úzko spolupracoval s jednou firmou, čo sa špecializuje na vymáhanie pohľadávok (žiadna mafia, žiadne betónovanie nôh a pod.). Ale majú pár takých silnejších chlapov. Tak ich požiadal, aby výzvu na doplatenie nedoplatkov doručili neplatičom osobne a oznámili im aj výšku dlhu oproti podpisu. Žiadne vyhrážky, žiadne porušenie zákonov, len osobné doručenie.

Malo to úspech, väčšina dlhov bola zaplatená.
golf494
10.01.11,14:07
V tomto prípade sú zákony mimo. Zákaz priblíženia neuvalia, obmedzovanie slobody tiež nespadá. Fakt pomôže iba hrubá sila a spetne preukázat trochu psychického nátlaku. Je to nehrdinské ale účinné.
buchač
10.01.11,14:19
Je to nikto.Obycajny chudacik ktory pregembloval byt a nechal zenu aj z detmi na ulici.Za nim nikto nestoji lebo keby za nim niekto stal tak dnes tu uz asi niesom.Dnes som mal zasa pokazenu schranku tak co na to povedat.auto riesili ale pokial nezozenem nejaky blok za opravy laku do 300e tak je to stale len priestupok a nie tresny cin.

Poznám to podľa švagra,ale tu ťažko radiť.Pomože ti len náhoda,že ho pri tom chytia,alebo si pomýli auto alebo niečo také.Na zákony nespoliehaj veru,ale na druhej strane,keď vezmeš spravodlivosť do vlastných rúk,hneď si ťa zákon nájde...

Skús našiť naň nejakú búdu.

Čo sa týka zákonov,tak tie sú naozaj neuveriteľné (včera a dnes to riešim v téme "matrika").
....všetko sa dá ...len treba vedieť a chcieť ...

Už Ulpianus povedal ...:

Právo prikazuje: čestne žiť, neurážať druhého a každému priznávať, čo mu náleží.

alebo

„Vim vi repellere licet – je dovolené brániť sa násiliu násilím...
stano313131
10.01.11,16:12
Pochopil som ze naozaj pravo na mojej strane nieje a ani na tych ktory by to naozaj potrebovali.Prajem tym ktory takyto zakon schvalili len to aby sa trapili a boli psychycky zniceny ako ja z mojou druzkou.Ale jedno je iste a to ze nasilie robi zase len nasilie tak k comu to povedie??Len k tomu co som uz na policii povedal.....k............VRAZDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
stano313131
10.01.11,16:16
Najviac ma stve ze tento sloven.narod je tak hlupy.Nechaju si zo seba aj gate strhnut a este sa budu aj sprosto usmievat.Ty trulovia na vrchu maju za rok 90 prac.dni a platy beru naozaj za nic a este nas tu idu zodrat z koze
rok co rok sa zdrazuje a mi mame stale tie iste platy.Ludia zobudte sa a podme uz do ulic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kisko@inmail.sk
10.01.11,16:19
Nechcem ti brať optimizmus,ale keď si obyčajný človek,nepomôžeš si.Ja mám aj právnika a polícia ani len svedkov ktorých som uviedol v trest. oznámení,nevypočula.
Pevnejší chlapi-moja rada.Nech ti to dobre dopadne.Ivo
stano313131
10.01.11,19:41
Dakujem vsetkym za radu.Snad nieje ineho riesenia len osobna navsteva vyholenych.Nechcel som to takto riesit ale naozaj nic ineho nezostava.Dakujem vam.Stano
martina666
14.01.11,16:03
ahoj daj si na google ohovaranie trestné právo a maš to hneť, myslým že je to § 373 abo podobný, ale musíš mať dôveryhodných svedkov, nech ťa ani nenapadne nahrať si vyhrážanie a potom to dať policií. Ten dôkaz je neplatný, získaný nezákonným sposobom. ak nemáš svedka, polícía natiahne čas urobí 2-3 výpovede predvolania a všetko zastavý, príp. to posunie na priestupkové konanie a zastaví sa to tam. zbytočná námaha maj sa
LienkaK
29.04.11,14:16
dobrý den,
dá sa s tým niečo robiť, ak ma majiteľ pola fyzicky a slovne napadol,vyhrážal sa mi, že ma utopí a psa mi zabije, šiel na mna železnou tyčou a skoro ma prešiel traktorom, pretože som mu vkročila na pozemok, samozrejme nemal ho označený, tak som to nevedela a priznám sa, ani som netušila, že je tam zrno, lebo je ešte také malé, že vyzeralo ako tráva. ja som sa mu za to ospravedlnila, no on nie. svedka mám, boli sme dve.
dakujem za rýchlu odpoved a pomoc.