Oliviah
16.02.09,17:25
Dobrý deň, viem mi prosím Vás niekto poradiť? Naša spoločnosť prepustila zamestnancov k 31.12.08 Od 1.1.09 nastúpili k novej spoločnosti. Keďže k 31.12.08 boli u nás v stave, podpísali mi žiadosti o RZ ako mám riešiť nedoplatky? Keďže im to nemám ako strhnúť. Preplatky im viem vrátiť. Ako sa postupuje v takomto pripade? Ďakujem za rady.
Tweety
16.02.09,16:26
Dobrý deň, viem mi prosím Vás niekto poradiť? Naša spoločnosť prepustila zamestnancov k 31.12.08 Od 1.1.09 nastúpili k novej spoločnosti. Keďže k 31.12.08 boli u nás v stave, podpísali mi žiadosti o RZ ako mám riešiť nedoplatky? Keďže im to nemám ako strhnúť. Preplatky im viem vrátiť. Ako sa postupuje v takomto pripade? Ďakujem za rady.
Oznámiť to na DÚ.
§ 40
(5) Ak nemôže zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zraziť zo zdaniteľnej mzdy zamestnanca nedoplatok dane z dôvodu podľa odseku 4 písm. a) a nedoplatok dane, ktorý vyplýva z ročného zúčtovania, alebo ak nemôže vybrať od zamestnanca daňový bonus podľa odseku 4 písm. b) a vyššiu sumu daňového bonusu, ako je ustanovená týmto zákonom, ktorá vyplýva z ročného zúčtovania, z dôvodu, že mu už nevypláca mzdu, alebo z dôvodu, že nemožno zamestnancovi podľa osobitných predpisov zrážku vykonať, vyberie nedoplatok dane alebo sumu rozdielu daňového bonusu správca dane príslušný podľa trvalého pobytu zamestnanca. Na tento účel zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zašle všetky potrebné doklady do 30 dní odo dňa, keď táto skutočnosť nastala alebo keď ju tento zamestnávateľ zistil. Zamestnanec je povinný daňový nedoplatok vzniknutý jeho zavinením vrátane sankčného úroku alebo sumu rozdielu daňového bonusu vrátane sankčného úroku uhradiť miestne príslušnému správcovi dane najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom správca dane úkon vykonal alebo v ktorom bolo rozhodnutie o tomto daňovom nedoplatku alebo sume rozdielu daňového bonusu zamestnancovi doručené. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) a správca dane tento postup nepoužijú, ak sa daňový nedoplatok alebo suma rozdielu daňového bonusu rovná 100 Sk 3, 32 eura alebo je nižšia ako 100 Sk 3, 32 eura , ale len ak daňovník nevyužije možnosť podať vyhlásenie podľa § 50.
Oliviah
16.02.09,18:20
Majka, ďakujem krásne, aj som si myslela, že to tak je, len pri debatách s kolegyňami som ostala v pomykove či to je ozaj tak. Ešte raz vďaka.