Bastian
16.02.09,18:11
Je smutné, že vláda hádže polená pod nohy slov. podnikateľom (a pritom ide pomáhať zahr. firmám). Čo je to za soc. vládu, že sa na činných domácich pozerá iba ako na akýchsi podozrivých? Práve im by sa malo pomôcť, príp. keď nie pomôcť, tak aspoň nie komplikovať im podmienky... Bude lepšie, keď bude väčšina Slovenska zamestnaná v zahr. firmách? Ale veď tie tu budú len dovtedy, kým sa im to vyplatí a potom sa presťahujú ďalej na východ.

Nebolo by lepšie, keby sa podporovalo podnikanie domácich? Čo sú Slováci ovce, ktorým stačí dať iba prácu a kus chleba? Táto vláda si to podľa mňa myslí. Všetko chce za nich zariadiť... Kde to povedie?
Bastian
16.02.09,19:38
Vláda sa rozhodla riešiť krízu originálne-sociálne. Nech každý kupuje hlava nehlava... autá budú predávané bez DPH a banky dostanú garanciu od vlády, že všetky hypotéky preplatí. Tak hor sa všetci nakupovať - kašlite na krízu!
Bastian
16.02.09,20:31
Slovenská vláda podľa premiéra Roberta Fica uvažuje o podpore nákupu nových automobilov, ktorých predaj sa v Európe aj Spojených štátoch v posledných mesiacoch prepadá.
http://tvojepeniaze.pravda.sk/slovensko-by-mohlo-podporit-predaj-aut-odpustenim-dph-p1i-/sk_pludia.asp?c=A090216_181045_sk_pludia_p01
Martin196
16.02.09,21:56
Tomuto mosim dat za pravdu co sme mi !!!! sme niekde na konci podla mna radsej podporia velku firmu ale maleho podnikatela ako podporia ??? len hadzu polena pod nohy... to je diskusia na dlhe lakte...
Filip Glasa
17.02.09,12:23
To sú len prázdne reči pána premiéra, ktorým ani on sám neverí. Stačí že tie drísty vypustí a je za záchrancu. To že reálne nie je šanca aby to vláda a následne parlament schválil Fico samozrejme vie, ale nemusí to priznať.
Infarkt
18.02.09,06:57
Je smutné, že vláda hádže polená pod nohy slov. podnikateľom (a pritom ide pomáhať zahr. firmám). Čo je to za soc. vládu, že sa na činných domácich pozerá iba ako na akýchsi podozrivých? Práve im by sa malo pomôcť, príp. keď nie pomôcť, tak aspoň nie komplikovať im podmienky... Bude lepšie, keď bude väčšina Slovenska zamestnaná v zahr. firmách? Ale veď tie tu budú len dovtedy, kým sa im to vyplatí a potom sa presťahujú ďalej na východ.

Nebolo by lepšie, keby sa podporovalo podnikanie domácich? Čo sú Slováci ovce, ktorým stačí dať iba prácu a kus chleba? Táto vláda si to podľa mňa myslí. Všetko chce za nich zariadiť... Kde to povedie?

A nielen to !!!
Mňa dosť žerú aj ďalšie kroky údajnej pomoci a podpory živnostníkov v SR...

Prečo podporiť len tých, čo stratia prácu v zahraničí a vrátia sa domov ?
Taký človek prácou v zahraničí neprispieval do odvodového systému, poistného systému a z časti ani do daňového systému našej skvelej republiky...a všetci dobre vieme, že dajme tomu za 1 rok práce v zahraničí si dokáže Slovák niečo odložiť a o to ľahšie začať hoci aj podnikať...a to nehovorím, keď vonku pracuje dlhšie...
Prečo podporiť len začínajúcich živnostníkov ?
Napríklad taký živnostník, ktorý 1-2 roky podniká je už "za vodou" :confused:
Nebodaj aj napríklad zamestnáva 1-3 ľudí... :confused:

Prečo podporiť len tých, čo začnú podnikať po nejakej dobe evidencii na Úradoch práce ?
O čo je horší ten, ktorý napríklad ide podnikať priamo po ukončení PP a nezaťažuje sociálny systém nárokmi na dávky a dokonca počas PP aj doňho prispieval :confused:
elpka
18.02.09,07:42
Ako tak čítam si myslím, že všetci máme pána premiéra "radi " až naveky. Ale potom nechápem, kde berie tých vyše 40% preferencií. A jeho podpora živnostníkov? Nech sa jeden ozve, ktorý už podniká napr. ako ja 8 rokov, ako mu táto vláda uľahčila podnikanie. :mad:
Dantess
18.02.09,08:33
Robertko je velmi dobrý rečník a vie čo musí povedať aby oblbol každého. Napriklad v CR nemaju ani podporu z UPSVARU a nerobia nijake podobne opatrenia ako vlada SR. Sice zatial su vsetko len slova, ale snad sa niečo z toho splni. O mesiac aj niečo začínam podnikat, takže som zvedavý, že ako mi pomože štát v časoch ´´krízy´´
Martasch
18.02.09,08:54
Ako tak čítam si myslím, že všetci máme pána premiéra "radi " až naveky. Ale potom nechápem, kde berie tých vyše 40% preferencií. A jeho podpora živnostníkov? Nech sa jeden ozve, ktorý už podniká napr. ako ja 8 rokov, ako mu táto vláda uľahčila podnikanie. :mad:

A minulé vlády ako pomohli začínajúcim slovenským podnikateľom? Ja som začínala za predchádzajúcej vlády a bolo tak isto. Tým sa nezastávam tejto vlády. Napíšte svoje skúsenosti - Keď som začínal/a podnikať v roku .. pomohol mi takýto príspevok ..., zníženie ....
Daniela
18.02.09,09:13
Dajme si ruku na srdce, už minulé vlády zabezpečili len výrobu automobilov na Slovensku, a teraz čo? Všetko je na seba naviazané, komponenty do áut a tak. Od káblov, platov atď .Všetko je v háji. To sú pracovné miesta, ktoré sú na labilných nohách postavené. A kríza je všade. No sme EU. Takže nie len Robovláda. Bez ohľadu na to kto je pri moci, vždy to bude tak. Niekto musí byť zodpovedný.
Bastian
18.02.09,09:51
A minulé vlády ako pomohli začínajúcim slovenským podnikateľom? Ja som začínala za predchádzajúcej vlády a bolo tak isto. Tým sa nezastávam tejto vlády. Napíšte svoje skúsenosti - Keď som začínal/a podnikať v roku .. pomohol mi takýto príspevok ..., zníženie ....

Takých mám najradšej, čo aj sem napíšu, že chcú podnikať ale ani nevedia v čom a ako a prečo... Mám taký pocit, že takí chcú iba peniaze a myslia si, že podnikanie je činnosť ktorú stačí iba naštartovať (aj to iba za pomoci iného) a ktorá potom už sama beží. Práve takýto idú žiadať pomoc na začiatok (príp. ak im to nejde). Chcú niečo, nevedia čo a nie sú scopný zariskovať ani vlastných pár tisíc. Podľa mňa vždy sú možnosti ako začať. Pravdaže nie hneď vo veľkom štýle. Štát tam nemá čo riešiť. Práve tie všelijaké dotácie zvyknú využívať kadejaký špekulanti. Hovorte si čo chcete, väčšina takýchto peňazí ide inde ako by mala...

Štát má iba vytvoriť podmienky vhodné na podnikanie. Aby boli veci jasné ako facka, aby nikto nešpekuloval. Často sa upravia zákony tak, aby sa vyzbieralo viac peňazí a efekt je opačný. Preto treba veci nastaviť tak, aby boli jednoduché, prehľadné a motivujúce. Pre začínajúcich dať možno nejaké úľavy, ale nič viac. Žiadne dotácie.
BXLmiami
18.02.09,10:12
Tak na konštruktívnu pomoc podnikateľom za vládnutia Jánošíkovcov zabudnite.Tí dokážu pomôcť hlavne sebe.Tí predošlí neboli oveľa lepší,ale aspon niečo za nimi bolo vidieť.Za týmito vidím-za svoj odbor-len takmer zrutené zdravotníctvo,zavreté nemocnice,znivočené tatranske liečebne.....nedá sa na to dívať.:mad:
Martasch
18.02.09,10:55
Tak na konštruktívnu pomoc podnikateľom za vládnutia Jánošíkovcov zabudnite.Tí dokážu pomôcť hlavne sebe.Tí predošlí neboli oveľa lepší,ale aspon niečo za nimi bolo vidieť.Za týmito vidím-za svoj odbor-len takmer zrutené zdravotníctvo,zavreté nemocnice,znivočené tatranske liečebne.....nedá sa na to dívať.:mad:

Celkom nesúhlasím. Keď vláda povedala, že obmedzí zisk zdravotných poisťovní a prostriedky budú musieť ísť späť do zdravotníctva, to bolo kriku!
Braňo
18.02.09,11:01
Veď doteraz aj zisk išiel aj späť do zdravotníctva. Avšak arbitráž na 15 mld. v podaní Európskej zdravotnej poisťovne zaplatíme opäť všetci. Zisk zdravotných poisťovní je normálna vec.

http://209.85.129.132/search?q=cache:QpEjolQ-BYoJ:www.zzz.sk/%3Fclanok%3D4837+arbitr%C3%A1%C5%BE+Eur%C3%B3pskej +zdravotnej&hl=sk&ct=clnk&cd=7&gl=sk
BXLmiami
18.02.09,11:56
Celkom nesúhlasím. Keď vláda povedala, že obmedzí zisk zdravotných poisťovní a prostriedky budú musieť ísť späť do zdravotníctva, to bolo kriku!

No neviem či si si všimol,ale všetky tie zdravotnicke zariadenia položila všeobecná zdravotná poistovna,v ktorej je 100% učasť štátu.To,že je tých poistovní viac len zachytilo razantnosť uderu.
Martasch
18.02.09,13:58
No neviem či si si všimol,ale všetky tie zdravotnicke zariadenia položila všeobecná zdravotná poistovna,v ktorej je 100% učasť štátu.To,že je tých poistovní viac len zachytilo razantnosť uderu.

Neviem posúdiť, či za to môže VšZP. Účtujem 4 súkromných všeobecných lekárov a platby od poisťovní /od niektorých s 3mesačným oneskorením/ dostávajú - našťastie. Takže ako poisťovne rozdeľujú prostriedky medzi súkromných lekárov, nemocnice a ostatné zariadania ťažko povedať. A vôbec nie som proti tomu, aby poisťovne dosahovali zisk, veď podnikateľské subjekty práve pre to vznikajú.

V tejto aj podobných témach /hospodárska kríza, JPP/ je to väčšinou čierno-biele: dobrý zamestnávateľ - zlý pracovník, zlý zamestnávateľ - chudák zamestnanec, nenažratý podnikateľ - chudák podnikateľ, ktorému štát nepomôže ...
Dáša_
18.02.09,14:22
A minulé vlády ako pomohli začínajúcim slovenským podnikateľom? Ja som začínala za predchádzajúcej vlády a bolo tak isto. Tým sa nezastávam tejto vlády. Napíšte svoje skúsenosti - Keď som začínal/a podnikať v roku .. pomohol mi takýto príspevok ..., zníženie ....

No ja som začínala, ked bola dan z prijmu 42%. Fyzické osoby končili tuším tiež na tej hranici. Potom si matne spominam na 25%.....

Dovolím si povedat, že toto hodne pomohlo.
Bastian
18.02.09,21:47
Slovenská vláda podľa premiéra Roberta Fica uvažuje o podpore nákupu nových automobilov, ktorých predaj sa v Európe aj Spojených štátoch v posledných mesiacoch prepadá.
http://tvojepeniaze.pravda.sk/slovensko-by-mohlo-podporit-predaj-aut-odpustenim-dph-p1i-/sk_pludia.asp?c=A090216_181045_sk_pludia_p01
...už sa prepadol úplne.

Reči o zlacnení áut zastavili ich predaj
Predaj automobilov na Slovensku sa takmer úplne zastavil. Ľudia čakajú na to, že onedlho budú môcť kúpiť auto bez dane z pridanej hodnoty alebo či im pri kúpe štát pomôže inak.
http://www.etrend.sk/ekonomika/slovensko/reci-o-zlacneni-aut-zastavili-ich-predaj-/158798.html
elpka
19.02.09,08:14
Len či príslovie "kto si počká,ten sa dočká" platí aj pri tejto vláde. Tie ružové okuliare sú potvorky.:)