jankadudy
16.02.09,19:18
Známej vystavili v práci Potvrdenie o príjmoch zo ZČ (podáva daňové priznanie, keďže mala aj iné príjmy). Pracovala u jedného zamestnávateľa od začiatku roka, od 1.10.08 šla na PN, ktorá trvala do konca roka (aj naďalej trvá). V novembri jej vyplatili odmenu (cca 1000,- Sk).
Zamestnávateľ v potvrdení v riadku 02 uviedol iba mesiace 1-9 a 11. V riadku 06 (nezdaniteľná časť na daňovníka) však už uviedol 1-12 a sumu 98496,- Sk.
Prosím Vás o odpoveď, či zamestnávateľ vystavil to potvrdenie správne. A čo by ste ešte doložili k daňovému priznaniu, v prípade že nie je správne, na zdokladovanie chýbajúcich mesiacov.

(ja by som do riadku 02 uviedla 1-12; dokonca som sa od zodpovednej pracovníčky dozvedela, že aj do Hlásenia.. neuvádzajú celý rok, ale iba tie mesiace z potvrdenia)
mzdarka renca
16.02.09,18:33
Známej vystavili v práci Potvrdenie o príjmoch zo ZČ (podáva daňové priznanie, keďže mala aj iné príjmy). Pracovala u jedného zamestnávateľa od začiatku roka, od 1.10.08 šla na PN, ktorá trvala do konca roka (aj naďalej trvá). V novembri jej vyplatili odmenu (cca 1000,- Sk).
Zamestnávateľ v potvrdení v riadku 02 uviedol iba mesiace 1-9 a 11. V riadku 06 (nezdaniteľná časť na daňovníka) však už uviedol 1-12 a sumu 98496,- Sk.
Prosím Vás o odpoveď, či zamestnávateľ vystavil to potvrdenie správne. A čo by ste ešte doložili k daňovému priznaniu, v prípade že nie je správne, na zdokladovanie chýbajúcich mesiacov.

(ja by som do riadku 02 uviedla 1-12; dokonca som sa od zodpovednej pracovníčky dozvedela, že aj do Hlásenia.. neuvádzajú celý rok, ale iba tie mesiace z potvrdenia)

potvrdenie je v poriadku, v riadku 02 su mesiace, kedy boli príjmy zo ZČ skutošne zúčtované. V 10/09 a 12/09 nemala žiaden príjem podliehajúci dani z príjmov. Riadok 06 je tiež ok, nakoľko podpísala vyhlásenie na rok 2008.
K DP by som priložila prípadné potvrdenia o zaplatení DDS, životnej poistke a účel. spor. (ak samozrejme niečo také mala a platila).
Paula
16.02.09,18:36
Ak sa žiada v Potvrdení i Hlásení uviesť "Zúčtované a vyplatené za mesiace", potom nie je možné uviesť aj mesiace, v ktorých k zúčtovaniu a vyplateniu nedošlo.
jankadudy
16.02.09,19:12
Dakujem za odpoved
Anču
27.02.09,18:20
Ak zam-eľ nevyplatil mzdy za november a december tiež sa tieto mesiace neuvedú v potvrdení? Do príjmov tiež nedáme tieto mzdy a tiež daň a odvody do SP a ZP? A čo uviesť, ak bola vyplatená čiastočná mzda?