Majka23
16.02.09,18:48
Ahojte. 10.decembra 2008 sme si najali jedneho pana-strechára na stavbu strechy. Dnes je 16.2.2008 a strecha je v takom stave: je na 50% zakrytá, tam kde boli naplánované strešné okná je škrídla, asi 10% z originál objednanej fólie ktorá sa dáva priamo na drevo chýbalo a tak tam strechár dal klasickú bielu fóliu ako sa používa na skleník, objednaný tovar chýba aj ked podľa faktúry by ho malo byt dostatok....a na koniec perlička strechár si sám objednáva tovar a neprekonzultuje to s nami...potom nam len zavola dodavatel ze mame tovar vyplatit ze on je uz u strechara lebo ho potreboval...chcem vediet ci je toto normalne...nemáme s nim sice zmluvu ale boli sme dohodnutý na tom že to zakryje co najskor za co mu aj dobre zaplatime a doposial mame len problemy, ak ho napomeniem tak mi pohrozi ze mi da vsetko vyfakturovat a odijde a necha vsetko tak...a my mame strach ze si vezme veci ktore mu nepatria...dakujem za kazdu radu
dracul
17.02.09,06:56
je tu iba jedno riesenie. kedze z vasho prispevku mam pocit akoby strecha patrila jemu a je v podstate vasa, poslite ho domov a povezdte mu ze mu poslete fakturu, ktoru budete musiet zaplatit inej firme, ktora vam strechu doroby + penale za omeskanie.
pri jeho odchode dajte pozor aby odisiel s prazdnymi rukami kedze on iba tovar objednava a platili ste ho vy je to vas majetok.
este by som si zobral rozpocet a podla faktur skontroloval pouzity material a realne mnozstvo na stavbe a ak to nebude sediet tak mu oznamte ze pojdete na neho podat trestne oznameni za umyselne poskozdovanie majetku a kradez a zavolate si stavebny dozor, ktory skontroluje odbornost vykonanej prace a ak to nebude vyhovovat tak na jeho naklady to date opravit.
Nicoho sa nebojte, vsetko je na vasej strane
Milan.Žiška
17.02.09,07:41
V prvom rade, ste sa rozhodli riešiť strech v nie najvhodnejšom čase.
v druhom rade, dorobiť niektoré časti technológie si vyžaduje aj určité poveternostné podmienky.
V treťom rade ste si najali nejakého " drzého a arogantného" tiežmajstra strechára amatéra.
Ak začínal robotu mal vás upozorniť na možnosti s počasím - vy ste mali uvažovať s alternatívami ako dalej.
Riešiť či je zlodej je pofidérne ale v spotrebe je treba rátať s odpadom a hlavne s technologickými prekrytiami. Ak nahradil dúfam, že "dočasne" originál fóliu paropriepustnú obyčajnou PVC snáď len aby ochránil strechu a uzavrel stavbu.
Určite to chce rozhovor na tému pravidiel objednávania a platenia. Jednoznačne musí vedieť kdo je majiteľ a kto mu dáva peniaze. Možno by nezaškodilo trochu legislatívy s objednávkou a podmienkami za akých bude fungovať a čo za to dostane ak bude poslúchať a čo keď vás bude vynechávať.

treba to sním skúsiť ale ak to nevezme vyhodťe ho. Ušetríte si peniaze, stresy a pár rokov života.
220870
17.02.09,20:12
Trochu si dovolím oponovať Milan Žiška, strechy sa dajú robiť aj cez zimu.
Ak by si niečo podobné dovolil u mňa tak by sa pratal zo stavby ako prašivý pes.Ak ste mu ešte za prácu nezaplatili tak všetky tromfy držíte v rukách vy.