majoneza
16.02.09,19:50
Zena na rodicovskej dovolenke ma narok na povodne miesto v TPP ak sa vrati do 3 rokov.

Ak pocas rodicovskej, otvori si zivnost zanikne jej tento narok?
mzdarka renca
16.02.09,19:04
Zena na rodicovskej dovolenke ma narok na povodne miesto v TPP ak sa vrati do 3 rokov.

Ak pocas rodicovskej, otvori si zivnost zanikne jej tento narok?

nie, nezanikne ti nárok na pôvodne miesto. živnosť s tvojim nárokom nemá nič spoločné.
Chobot
16.02.09,21:19
Zena na rodicovskej dovolenke ma narok na povodne miesto v TPP ak sa vrati do 3 rokov.

Ak pocas rodicovskej, otvori si zivnost zanikne jej tento narok?

Zamestnávateľ ťa musí zaradiť na pôvodné miesto iba do skončenia materskej dovolenky. Pri návrate z rodičovskej dovolenky ťa nemusí zaradiť na tvoje pôvodné miesto, ale môže ťa dať na iné vhodné miesto vo firme, ktoré zodpovedá tvojej kvalifikácii. Je to v § 157 ZP:

Ak sa zamestnanec vráti do práce po skončení výkonu verejnej funkcie alebo činnosti pre odborovú organizáciu, po školení alebo po skončení mimoriadnej služby alebo alternatívnej služby alebo zamestnankyňa (zamestnanec) po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky (§ 166 ods. 1) alebo ak sa zamestnanec vráti do práce po skončení dočasnej pracovnej neschopnosti alebo karantény (karanténneho opatrenia), je zamestnávateľ povinný zaradiť ich na ich pôvodnú prácu a pracovisko. Ak to nie je možné preto, že táto práca sa nevykonáva alebo pracovisko je zrušené, musí ich zamestnávateľ zaradiť na inú prácu zodpovedajúcu pracovnej zmluve.
majoneza
22.02.09,09:55
Dakujem pekne za odpovede.

A mam pravdu ked hovorim, ze nestrati rodicovsky prispevok pokial dieta nie je v statnej jasle?
Chobot
22.02.09,11:34
Dakujem pekne za odpovede.

A mam pravdu ked hovorim, ze nestrati rodicovsky prispevok pokial dieta nie je v statnej jasle?

Pokiaľ jej bol nárok na RP priznaný v súlade so starým zákonom, tak nie. Od januára sú podmienky pre nárok na RP trochu upravené, nájdi si témy o RP, ktoré boli pridané po 1.1.2009.
majoneza
23.02.09,16:17
Prepacte, myslite nie, nehovorim pravdu alebo nie, nestrati narok?
Chobot
23.02.09,21:15
Prepacte, myslite nie, nehovorim pravdu alebo nie, nestrati narok?

Nestratí nárok.