abcd.kates
16.02.09,20:33
Ahoj poraďáci !
Chcem poprosiť o radu, či sa dá v programe Adobe Reader niečo upravovať, myslím tým text a obrázok. Napr. zväčšiť, podčiarnuť písmenká, dopísať nové aktuálne číslo telefónu atď. Potom po upravení to musím odoslať do novín, kde to uverejnia. Ďakujem pekne.
marko182
16.02.09,20:58
Myslim, ze priamo cez Adobe Reader pdf editovat nemozes. Na to treba aplikaciu Adobe Acrobat. Ale jednoduchy sposob je urobit si dokument napr. vo Worde a nasledneho ho exportovat do pdf suboru cez niektoru z dostupnych aplikacii PDFCreator, PDFFactory a pod.
Chobot
16.02.09,21:35
Ahoj poraďáci !
Chcem poprosiť o radu, či sa dá v programe Adobe Reader niečo upravovať, myslím tým text a obrázok. Napr. zväčšiť, podčiarnuť písmenká, dopísať nové aktuálne číslo telefónu atď. Potom po upravení to musím odoslať do novín, kde to uverejnia. Ďakujem pekne.

Nezadávaj otázku duplicitne:

http://www.porada.sk/t102833-ako-zmenit-subor-pdf.html
inajana
24.03.09,12:35
Tiež sa mi nedá vypísať dotazník v PDF.
vo VLASTNOSTI DOKUMENTU/ZABEZPEČENIE/Prehľad obmedzení dokumentu/Vypĺňanie polí formulárov/ povolené
- tak prečo?

Skúšam:
"Úprava textu sa robí cez "Nástroj pre retušovanie textu", je to v menu také veľké prázdne T, po kliknutí na to vysvietiš text a ten môžeš mazať, dopisovať do neho a pod."
- ale nemám POVOLENÉ POVOLENIA DOKUMENTU ...?

Dotazník musím poslať späť na @ - nechcem ho "znečitateľniť" v inom programe.
Chobot
24.03.09,13:59
Tiež sa mi nedá vypísať dotazník v PDF.
vo VLASTNOSTI DOKUMENTU/ZABEZPEČENIE/Prehľad obmedzení dokumentu/Vypĺňanie polí formulárov/ povolené
- tak prečo?

Skúšam:
"Úprava textu sa robí cez "Nástroj pre retušovanie textu", je to v menu také veľké prázdne T, po kliknutí na to vysvietiš text a ten môžeš mazať, dopisovať do neho a pod."
- ale nemám POVOLENÉ POVOLENIA DOKUMENTU ...?

Dotazník musím poslať späť na @ - nechcem ho "znečitateľniť" v inom programe.

Polia formulárov sú niečo iné, než zmena dokumentu PDF. To, čo som písal vyššie, čo si citovala, platí pre úpravu samotného pdf dokumentu. V rámci dokumentu môžu byť vložené nejaké polia na vyplnenie a to je povolené vypĺňať. Ale zdá sa, že zmena dokumentu je v tvojom prípade zakázaná.
domenico.office
24.03.09,14:47
Už samotný názov READER napovedá, že tento program je určený len na ČÍTANIE. Na editovanie, dopisovanie, či iné úpravy slúži Adobe Acrobat v jeho pro verzii, i keď niekedy niečo editovať je pomaly umenie, ale aj tak si viem poradiť za pomoci grafického programu, alebo prostredníctvom OCR, pretože vytvorené pdf-ko je v podstate obrázok. Ťažko sa mi vyjadruje k tvojmu dokumentu, nepoznám o čo ide, zvyčajne tvorca pdf-ka, ak chce, aby to niekto vypĺňal, či dopĺňal, umiestní tam textové pole, ktoré je možné vypĺňať aj v AdobeReaderi. Ak to nie je tajné, pošli mi to s požiadavkami, skúsim sa s tým pozabávať, pridať textové polia na požadované miesta, aby si to mohla vyplniť a také odoslať.
Charon
24.03.09,14:53
Úprava pdf súboru je možná, legálne, aj pomocou OpenOffice 3.X
Adobe Acrobat je platená verzia. V OpenOffice je to v celku pohodlné. Za predpokladu, že súbor nieje zamknutý.
pdf má veľa nastavení. Nemožnosť tlačiť, nemožnosť copy paste a podobne. V tom prípade je možné súbor iba cracknúť. Ale to nieje na poradu.
inajana
25.03.09,06:22
domenico.office ,
ďakujem za upravený dotazník z
http://www.way2logistics.sk/dotaznik.html
- dá sa vyplniť, vytlačiť
- ale nedá sa VYPLNENÝ pripojiť k @ ???
domenico.office
25.03.09,06:31
Nemáš za čo....vyplnil som prvý riadok a odoslal som ti do mailu. Skontroluj, či ti prišlo.... Mám AdbeReader 8 a Outlook, máš nastaveného emailového klienta?
domenico.office
25.03.09,06:32
Ešte máš jednu možnosť....vytlačené oskenovať a odoslať ako jpg.
inajana
25.03.09,06:42
Prišlo - ale nevyplnené.
Tak ja to oskenujem a odošlem v jpg.
Ďakujem veľmi - veľmi pekne za tvoju snahu
(pozdravujem Žiarčanov).
domenico.office
25.03.09,07:08
Pretože používam dlhšiu dobu AdobeAcrobat, nikdy som nemal potrebu riešiť otázku ukladania dokumentov v AdobeReader, ale tu je riešenie. Existuje program s názvom CutePDF writer, ktorý sa pridá ako virtuálna tlačiareň a cez tlač dokumentu v AdobeReader sa uloží na vybrané miesto na disku vyplnený formulár vo formáte pdf.... jedná sa o freeware a dá sa stiahnuť tu: http://www.softmania.sk/Cutepdf-Writer.html