Nina9
21.06.05,07:39
Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu... pri hladaní odpovede na nete som nasla túto stránku ale odpoved na svoju otazku som nenasla ani vo vasich predchadzajúcich diskusiach, preto vas chcem požiadat o radu priamo.

25.5 som podala vypoved spolu so ziadostou o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou k 30.6.
oba papiere mi prevzali s daným dátumom, čize mi začala plynut vypovedná 2 mesačná lehota. personalny mi povedal ze na dohode sa môzme dohodnut kedykolvek v priebehu bezania vypovednej lehoty a ze ziadost mi prevezme ale vraj takto mi je aj tak nanic.
dnes je 21.6 a ja som nedostala akukolvek pisomnu odpoved.
Nevztahuje sa tu nejaka premlcacia doba? viem ze na akýkolvek dokument je organizacia povinna odpovedat do 15 dni (?)
co si myslite, mam pravo 1.7. jednoducho neprist do prace?
dakujem velmi pekne a prajem pekny den vsetkym
Jura
21.06.05,05:51
Dohoda musí byť písomná medzi tebou a zamestnávateľom, kde sa konkrétne dohodne-
te k akému dňu odchádzaš. Podľa tvojho vyjadrenia neexistuje. Keď obdržali tvoju
výpoveď , výpovedná doba začala plynúť od 1.6.2005 a končí 31.7.2005 ak je dvoj-
mesačná.
Jara
21.06.05,06:00
pred štyrmi rokmi som takto odchádzala z firmy, kde mi neodpovedali, ale vtedy to bolo že do 30 dní maju dať odpoveď. Nedali a tak som im písomne oznámila, že vzhľadom k tomu, že mi písomne neoznámili námietky voči mne navrhnutom odchode, tak to považujem za kladnú odpoveď a odišla som. Právnička nedostala odmenu a ja som odišla. Teraz neviem či to platí...
Nina9
21.06.05,06:03
to mi je jasné ze dohoda neexistuje, ale prevzali návrh na dohodu, nie su povinny dat mi akékolvek stanovisko?
Nina9
21.06.05,06:06
pred štyrmi rokmi som takto odchádzala z firmy, kde mi neodpovedali, ale vtedy to bolo že do 30 dní maju dať odpoveď. Nedali a tak som im písomne oznámila, že vzhľadom k tomu, že mi písomne neoznámili námietky voči mne navrhnutom odchode, tak to považujem za kladnú odpoveď a odišla som. Právnička nedostala odmenu a ja som odišla. Teraz neviem či to platí...
Ja som sa na to pytala tiez jedneho pravnika a povedal ze mozem pokojne odist, ale kedze nechcem odist v zlom ani tak aby mi to mohlo v buducnosti uskodit chcela som pocut nazor viacerych ludi.
Peťo
21.06.05,06:22
Podľa terajšej právnej upravy nie je možné považovať neodmietnutie žiadosti zamestnanca za súhlas zamestnavateľa s rozviazaním p.p. dohodou. Zamestnavateľ sa ani nemusí k žiadosti vyjadrovať. Platná dohoda o skončení prac.pomeru môže byť uzavretá len za obojstranného súhlasu oboch účastníkov prac.pomeru ako to bolo uvedené vyššie. Pekný deň.
anto
21.06.05,06:33
Ono to niekedy funguje opačne, že ak sa dá výpoveď, tak sa potom zvýši plat. A pracuje sa ďalej.
Chobot
21.06.05,07:05
Manzelka mala kolegynu, ktorá tiez takto skoncila prac. pomer v r. 2001. Porovnal som príslusné ustanovenia zák. práce o skoncení prac.pomeru dohodou a v zák. 311/2001 nenastali významné zmeny v § 60, takze by to bolo aplikovatelné aj dnes. Navyse, vo výklade zák. 311/2001 som nasiel takéto stanovisko:







K § 60



... Cas skoncenia pracovného pomeru musí byt urcený tak, aby nevznikla pochybnost o dohodnutom dni, ktorým sa má pracovný pomer skoncit.



Dohoda o skoncení pracovného pomeru má byt uzatvorená písomne, pricom jedno vyhotovenie dohody vydá zamestnávatel zamestnancovi. Nedodrzanie písomnej formy sa vsak nespája so sankciou neplatnosti. Aj dohoda o skoncení pracovného pomeru uzatvorená ústne, prípadne i na základe konkludentného konania, je platná.




Takze asi by si to mohla uplatnit, ze si povazovala ich mlcanie za konkludentnú dohodu s tvojím návrhom. Ak sa na to pozrieme z ich strany, najviac co Ti môzu spravit je obrátit sa na súd so ziadostou o neplatnost rozviazania prac. pomeru. Ale tam by asi neuspeli, ak by si dolozila svoj list a argumentovala by si, ze si to povazovala za súhlas. Ak by aj uspeli, museli by preukázat, aké náklady im v dôsledku neplatného rozviazania prac. pomeru vznikli. A tie by mohli preukazovat len za 1 mesiac, kým by uplynula doba výpovede, ktorú si zároven podala.



Ak chces mat úplnú istotu, nájdi si nejakého komercného právnika, ktorý sa zaoberá prac. právom a zaplat si za jeho radu (sadzby bývajú cca 500 - 1000 SKK). Ja som bol tiez u dvoch a u jedného som dal za jedno sedenie 500,- a u druhého 2000,-.
Nina9
21.06.05,08:43
Ok. dakujem vsetkym. Viete ono je to v podstate len o robeni poslednych priekov, kedze nahrada za mna uz existuje.

aj tak dakujem a pekny zvysok dna vsetkym
Denda
21.06.05,08:44
[QUOTE=Nina9]Ahojte,

chcem Vás poprosiť o radu... pri hladaní odpovede na nete som nasla túto stránku ale odpoved na svoju otazku som nenasla ani vo vasich predchadzajúcich diskusiach, preto vas chcem požiadat o radu priamo.

25.5 som podala vypoved spolu so ziadostou o rozviazanie pracovneho pomeru dohodou k 30.6.
Neviem, čo máš ? Aký paragraf si uviedla pri výpovedi par.60 alebo par.61.?
Ak si dala podľa par.60, jednoznačne je to obojstranný úkon medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Minimálne to musíš mať potvrdené aspoň súhlasom na tvojej žiadosti.
Ak si dala podľa par.61 začína ti plynúť výpovedná lehota od 1.6.2005 - 2 mesiace a k tomuto sa zamestnávateľ nemusí vyjadrovať.
Nerozumiem čo máš na mysli podala výpoveď spolu zo žiadosťou o dohodu?
Nina9
21.06.05,09:33
ja mám paragraf 67 ZP (?) - tak mi povedali na personalnom. a je to na dvoch papieroch lebo ako prvy som odovzdala Ziadost o rozviazanie PP dohodou k 30.6. na co mi povedali, ze takto mi este nemusi zacat plynut vypovedna doba a preto som v ten isty den podala vypoved podla par. 67.
Denda
21.06.05,09:48
ja mám paragraf 67 ZP (?) - tak mi povedali na personalnom. a je to na dvoch papieroch lebo ako prvy som odovzdala Ziadost o rozviazanie PP dohodou k 30.6. na co mi povedali, ze takto mi este nemusi zacat plynut vypovedna doba a preto som v ten isty den podala vypoved podla par. 67.Prepáč, ale asi ťa nepoteším. Aj podľa tohto par.67 /síce som sa ešte nestretla pri podávaní výpovedi z týmto paragrafom, lebo hovorí len o dôvode rozviazania/,ti plynie od 1.6.2005 dvojmesačná lehota. Ak ti neodpovedajú na tvoju žiadosť o dohodu alebo ti ju písomne neodsúhlasia, musíš 1.7.2005 do práce nastúpiť. Môžeš mať problémy s riadnym ukončením pracovného pomeru, atď...
Nina9
21.06.05,10:59
Hm, to si ma veru nepotešila ale tak zase co sa mi moze stat ak jednoducho nepridem? budem mat absenciu a ukoncia so mnou prac pomer. nebude to dohodou ale zapoctovy list mi musia tak ci tak vystavit, nie?
Denda
21.06.05,11:09
Hm, to si ma veru nepotešila ale tak zase co sa mi moze stat ak jednoducho nepridem? budem mat absenciu a ukoncia so mnou prac pomer. nebude to dohodou ale zapoctovy list mi musia tak ci tak vystavit, nie?
Nemajú ti prečo vystaviť potvrdenie o zamestnaní, lebo nemáš skončený pracovný pomer. Toto nie je celkom dobré ukončenie pracovného pomeru pre zamestnanca z hľadiska absencie a výpovede z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny.
Radšej sa dohodni na schodnom riešení pre obidve strany. O dni absencie sa ti kráti aj dôchodková doba. Myslím , že bez riadneho ukončenia pracovného pomeru ťa nový zamestnávateľ nemôže prijať do zamestnania.
Luba2
21.06.05,11:46
Nový zamestnávateľ Ťa síce do zamestnania príjať môže aj bez predloženia riadneho ukončenia pracovného pomeru, v tom nie je žiadny problém, ale ak si požiadala o dohodu a oni Ti neodpovedali /žiadne ustanovenie zákona im to v súčasnosti neprikazuje a ani ich nelimituje/ tak Tvoj pracovný pomer nemôže byť ukončený dohodou. Akurát Ti plynie - keďže si dala aj výpoveď - výpovedná doba. Ak si myslíš, že sa jedná o žabomyšie vojny, skús požiadať o dohodu ešte raz, s rovnakým termínom ukončenia, ako v tej minulej.

Ak nenastúpiš do práce bez riadneho ukončenia prac. pomeru, možno sa nestane nič, ale môže sa stať, že budú od Teba žiadať náhradu mzdy, resp. Ti inak znepríjemnia život.
Jura
21.06.05,11:55
Budeš figurovať aj v zdrav.poisťovni aj v SP ako zamestnaná, predchádzajúci za-
mestnávateľ ťa neodhlási, aj toto môže nastať.
Nina9
21.06.05,13:23
Och - na dohodu mi nepristupia - pretoze moj sef sa rozhodol robit mi posledne prieky do posledneho dna - aj ked nemusi nakolko nahradu uz ma isto vybranu ale tak co uz. len ma mrzi ze niekto si jednoducho nepride do prace a ani ho to netankuje a ani firmu a ja sa tu snazim o dokoncenie vsetkych veci a o normalne seriozne rozviazanie dohodou a ....... Uvidim ci mi to stoji za to este sa ponizovat a prosit o dohodu - lebo o to tu niekomu ide - alebo sa jednoducho na to vykaslem.... ako vacsina ludi.

este raz dakujem
SilviaS
02.12.05,07:39
Dobrý den
Chcem sa opýtať neviete či má nárok zamestnanec na dávku v nezamestnanosti z Úradu Práce ak dostal od zamestnávateľa rozviazanie pracovného pomeru dohodou a z organizačných dôvodov???
Ďakujem veľmi pekne
Silvia:) :) :)
Tweety
02.12.05,07:43
Dobrý den
Chcem sa opýtať neviete či má nárok zamestnanec na dávku v nezamestnanosti z Úradu Práce ak dostal od zamestnávateľa rozviazanie pracovného pomeru dohodou a z organizačných dôvodov???
Ďakujem veľmi pekne
Silvia:) :) :)
Teraz už nezáleží na spôsobe ukončenia PP, podstatná je iná vec,na podporu má nárok iba vtedy ak v posledných štyroch rokoch bol poistený aspoň tri roky.
SilviaS
02.12.05,07:46
Ďakujem ti veľmi pekne za odpoved.:) :)
Silvia
SilviaS
02.12.05,07:56
Ešte sa chcem opýtať ak zamestnávateľ dal zamestnancovi rozviazanie
pracovného pomeru dohodou a z organizačných zmien zamestnancovi,ktorý mal nastúpiť hned po ukončeni MD má taktiež
nárok na dávku v nezamestnanosti, alebo nie??
Pekný den praje Silvia:) :) :)
Tweety
02.12.05,08:00
Ešte sa chcem opýtať ak zamestnávateľ dal zamestnancovi rozviazanie
pracovného pomeru dohodou a z organizačných zmien zamestnancovi,ktorý mal nastúpiť hned po ukončeni MD má taktiež
nárok na dávku v nezamestnanosti, alebo nie??
Pekný den praje Silvia:) :) :)
Ak splnila zamestnankyňa to, čo som Ti uviedla vyššie v príspevku tak áno.;)