L-M
17.02.09,09:25
Prosím Vás neviete, či aj v tejto verzii sú aj staré aj nové výkazy do poisťovní?
Ďakujem
Lucia
Aljok
17.02.09,10:21
Prečo sa nepozrieš najskôr na stránku Krosu?
http://www.kros.sk/11729
Robina
19.02.09,14:37
Potrebovala by som poradiť v Olympe: teraz idem robiť prvýkrát výplaty v tomto programe a ako každý začiatok je hrozný. Neviem , či som všetko pozadávala správne, ale jedna zamestnankyňa vo firme nastúpila až 07. 01.2009. Potrebujem vedieť aký typ výpl. pásky si mám dať tlačiť a pod. Ďalej neviem, či sa mi dá v prípade PN vytlačit pre sociálnu poisť. ten sprievodný list k PN. Som z toho v takom strachu, že neviem do ktorej kolonky hľadieť. A tak som sa na to tešila, ale kým si zvyknem. Ako si mám zadať PN-ku, keď na ňu zamestnanec nastúpil 11.2.2009 - mám uzavrieť január a až potom vo februári?Budem strašne vďačná za každú radu.
veronikasad
19.02.09,14:46
Potrebovala by som poradiť v Olympe: teraz idem robiť prvýkrát výplaty v tomto programe a ako každý začiatok je hrozný. Neviem , či som všetko pozadávala správne, ale jedna zamestnankyňa vo firme nastúpila až 07. 01.2009. V čom je problém ? Nastúpiť môže hocikedy v priebehu mesiaca. Potrebujem vedieť aký typ výpl. pásky si mám dať tlačiť a pod.V SW máš niekoľko typov výpl.pások, vyskúšaj, ktorá ti bude najviac vyhovovať a tú potom tlač. Ďalej neviem, či sa mi dá v prípade PN vytlačit pre sociálnu poisť. ten sprievodný list k PN.Dá sa, ale ak tam nemáš údaje z min. roka, nemá ti ich z čoho vytlačiť. Musíš vypísať ručne. Som z toho v takom strachu, že neviem do ktorej kolonky hľadieť. A tak som sa na to tešila, ale kým si zvyknem. Neboj, OLYMP je dobrý SW, zvykneš si naň. Ako si mám zadať PN-ku, keď na ňu zamestnanec nastúpil 11.2.2009 - mám uzavrieť január a až potom vo februári?Musíš si uzatvoriť január 2009, predtým treba vygenerovať prevodné príkazy. Vygeneruješ si potom výplatu za február a cez oprav vojdeš do výplaty a pridáš si najskôr náhrada príjmu 25 % - 3 dni a potom náhrada príjmu pri DPN 55 % ďalšie dni. Vygenerovanú mzdu za dni PN ti automaticky zníži, nemusíš nič opravovať. Budem strašne vďačná za každú radu.
odpoveď v texte
Robina
19.02.09,14:58
Ďakujem veľmi pekne, ja viem že je dobrý, len ten začiatok. Ak ešte môžem: keď zadám mesačná mzda, tak za január mi zadá 160 hodín? Neviem či to mám dobre. A ešte mám taký prípad, že nastúpil v polovici januára 2009 a od pondelku je už na PN. Keď spracujem január, tak mi nedá ani vtedy ten sprievodný list do SP? lebo tam je len ten príjem za január však? Ďakujem veľmi krásne.
veronikasad
19.02.09,15:16
Ďakujem veľmi pekne, ja viem že je dobrý, len ten začiatok. Ak ešte môžem: keď zadám mesačná mzda, tak za január mi zadá 160 hodín? Neviem či to mám dobre. A ešte mám taký prípad, že nastúpil v polovici januára 2009 a od pondelku je už na PN. Keď spracujem január, tak mi nedá ani vtedy ten sprievodný list do SP? lebo tam je len ten príjem za január však? Ďakujem veľmi krásne.
Pozri si v personalistike - mzdové údaje v pravom dolnom rohu ako máš nastavené platenie sviatkov. Podľa toho ti zadáva počet hodín.
Ak uzatvoríš január, dáš vygenerovať mzdu za február a zadáš PN-ku, tak ti potvrdenie do SP urobí. Musíš ale zadať 3 kody /čísla neviem, pohladaj /
-náhrada príjmu 25 %
-náhrada príjmu 55 %
- nemocenské 55 % - aspoň 1 deň - tu musíš zakliknúť neukončené
Manual
19.02.09,15:19
N01, N02, N03
Robina
19.02.09,16:37
Ďakujem krásne.
ZuziT
23.02.09,19:15
Ahoj,tiez zacinam s OLYMP a ked som robila vyplatu za 1/09, tak mi u jedneho pracovnika,ktory bol PN 11 dni vysli rozdielne vymeriavacie zaklady pre zdravotnu poistovnu a pre socialnu-tam je vymeriavaci zaklad vyssi...neviete poradit,co som spravila zle?