hansol441
17.02.09,10:22
Dobrý deň milí poraďáci. Chcela by som Vás veľmi veľmi pekne požiadať o dve rady. Pred 7 rokmi som začala manželovi spracúvať JÚ + daňové priznanie (mám maturitu z účtovníctva). Keďže som po škole nepracovala v obore tak som sa prihlásila na kurz, aby som bola v obraze a oživila si vedomosti. Manžel časom priviedol kamarátov, kamaráti priviedli svojich známych, rodinu a tak som minulý rok robila 21 daňových priznaní. .....za čokoládu, či milý úsmev. Chcela by som si týmto však privyrobiť, ale vôbec netuším ako a koľko si za túto robotku vypýtať. Nakoniec je treba venovať tomu pozornosť, čas.....aj korunky (papier, cartrige, školenia, formuláre.....). Robím zamestnancom (áčko), živnostníkom – malým ( prinesú 2 FA napr.) ale aj živnostníkom – väčším (majú v PD aj 450 riadkov - bločky a banka). Vždy zaevidujem pohľadávky, záväzky, roztriedim bločky, zoradím ich, nahodím PD, vytlačím PD, evidenciu pohľadávok a evidenciu záväzkov, banku, príp. Pokladňu, vyplním DP, výkazy, výpis z DP (na socialku), pripravím obálku......dokonca poradím, keď niečo nesprávne alebo nevýhodne robia. Poraďte mi z čoho mám vychádzať, ako si to rátať, resp. ako si svoju prácu účtovať. Ako druhé sa chcem spýtať, či môžem takúto robotu robiť na zmluvu o dielo, ak teda neprekročím tích cca 49000????

Veľmi pekne ďakujem všetkým za pomoc
hansol441
17.02.09,10:48
Veľmi pekne ďakujem za doporučenie. Len by som sa ešte chcela na zopár drobností opýtať, či rozumiem. Takže keď mi prinesie napr. človek 2 FA a ja mu urobím PD, vystavím DP + výkazy....tak si zarátam (položka v PD) 2 x 0,53 (u neplatiteľa DPH) + si k tomu prirátam 41,03 EUR za DP a výkazy....Takže by mi zaplatil 42,09 ????? Dobre tomu rozumiem. A povedzte mi prosím, či to môžem robiť na zmluvu o dielo, či si musím zakladať živnosť?
Ďakujem pekne
jaja9
27.07.09,10:41
Ahoj!
Chcem sa Ťa spýtať, či Ti dobre poradili poraďáci pri oceňovaní svojej práce s jednoduchým účtovníctvom? Vidím, že článok je z februára, takže už asi za sebou máš ďaľšie cenné skúsenosti. Pýtam sa aj preto, lebo ja mám teraz tiež podobný problém, teda, že neviem, ako by som si ocenila svoju prácu pri spracovaní účtovníctva. Myslíš, že sú nejaké rozdiely pri platení za spracovanie Jú a Pú?
Vďaka Ti moc, Jana