gnikat
17.02.09,11:23
chcela by som vas poprosit o radu, od roku 1999 som zamesnana v jednej firme, v roku 2003 som isla na matersku dovolenku s prvou dcerkou, bola som na nej tri roky, este tri dni pred skoncenim prvej materskej som uz bola vypisana na druhu matersku, pol roka som brala matersku a potom dva a pol roka rodicovsky prispevok a nadalej som zamestnana v tej istej firme, tohto roku mi materska konci 24 juna a zrejme k 25 junu tohto roku mi zamestnavatel da vypoved, urcite, chcela by som vediet ci mam narok na podporu alebo nie dakujem
Tweety
17.02.09,10:25
chcela by som vas poprosit o radu, od roku 1999 som zamesnana v jednej firme, v roku 2003 som isla na matersku dovolenku s prvou dcerkou, bola som na nej tri roky, este tri dni pred skoncenim prvej materskej som uz bola vypisana na druhu matersku, pol roka som brala matersku a potom dva a pol roka rodicovsky prispevok a nadalej som zamestnana v tej istej firme, tohto roku mi materska konci 24 juna a zrejme k 25 junu tohto roku mi zamestnavatel da vypoved, urcite, chcela by som vediet ci mam narok na podporu alebo nie dakujem
AK si si za ten čas na MD a RD neplatila poistenie v nezamestnanosti, tak nie.
Priamo zo stránky SP
Podmienky nároku
Nárok na dávku v nezamestnanosti vznikne,

ak poistenec v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, t.j. 1 095 dní – .
gnikat
17.02.09,10:48
tak ja osobne som to poistenie neplatila a stat ho za mna asi tiez neodvadzal vsak,
Tweety
17.02.09,10:49
tak ja osobne som to poistenie neplatila a stat ho za mna asi tiez neodvadzal vsak,
Nie, neodvádzal.
gnikat
17.02.09,10:50
ze super, clovek o takej moznosti nevie ze si to moze platit sam, az sa to dozvie je uz neskoro, a nevies mi poradit ci nahodou po ukonceni PP toho 25.Juna sa nemozem hodit na marodku? aby som aspon aky taky prijem lebo ostanem bez prijmu