maraquja
17.02.09,11:26
Ahoj. Mám dojem, že moja mačka sa otrávila nejakým jedom. Celý deň len leží, neje, nepije. Už 2 dni.
Moja otázka: aká dlhá je doba, kým jed pôsobí? Je možné, že má iba napr. zápchu? Ďakujem.
Chobot
17.02.09,10:47
Ahoj. Mám dojem, že moja mačka sa otrávila nejakým jedom. Celý deň len leží, neje, nepije. Už 2 dni.
Moja otázka: aká dlhá je doba, kým jed pôsobí? Je možné, že má iba napr. zápchu? Ďakujem.

Záleží od toho, čím sa otrávila. Niekedy to môže byť večnosť...

Napr. náš kocúr sa pred rokom na Vianoce priotrávil imelom. Tri dni len vracal, mal hnačku, nedokázal nič stráviť. Boli sme 2x u veterinára, dal mu nejakú injekciu, jeden krát mu dal infúziu, aby nebol príliš dehydrovaný.

Potom pomaličky začal jesť, denne 2x porcie, čo by sa do náprstku zmestili. Úplne sa z toho dostal cca za 2 týždne (postupným zvyšovaním dávky stravy).
maraquja
17.02.09,10:55
No, asi s najvacsou pravdepodobnostou sa otrávila jedom na potkany, myši, alebo ich len zjedla (myslim nejakú myš).
Chúďa celý deň len leží.
Tweety
17.02.09,10:59
No, asi s najvacsou pravdepodobnostou sa otrávila jedom na potkany, myši, alebo ich len zjedla (myslim nejakú myš).
Chúďa celý deň len leží.
Ja som moje mačičky na chate, ktoré tiež odmietali stravu, len polihovali a smutne pozerali, vyliečila tak, že som im dala asi na dvakrát za malú lyžičku alkoholu. Za dva dni, boli naspäť vo svojej koži.:)
maraquja
17.02.09,11:49
to fakt?ale ona aj hrrrka niekedy, tak nahlas dýcha. Krvácať nekrváca - to som čítala, že je príznak, ak sa otravila jedom na potkany.Či to začne pôsobiť až neskôr?
Mlieko sa jej pokúšam lyžičkou dať, ale veľmi sa nedarí, len čo sa oblizne od mlieka, čo jej vytieklo z pusy..Fakt ten alkohol? Tak idem to skusiť..
pasuliatko
17.02.09,20:26
navštíviť veterinára aby sa mača zbytočne netrápilo.
220870
17.02.09,21:02
Mačka to predýcha.Na prvý pokus ,nedokáže zožrať toľko otrávených myší aby zdochla.To by ich musela hltať pravidelne.Mám s tým bohaté skúsenosti.My chováme tiež mačky ( dedinskú zmes )ale suseda sa ich bojí tvrdí že mačka je prevtelený diabol ,tak im sype otrovu na potkanov.Už ani sám neviem koľko ich potrávila.Zo zásady čierne.
pasuliatko
17.02.09,21:26
Mačka to predýcha.Na prvý pokus ,nedokáže zožrať toľko otrávených myší aby zdochla.To by ich musela hltať pravidelne.Mám s tým bohaté skúsenosti.My chováme tiež mačky ( dedinskú zmes )ale suseda sa ich bojí tvrdí že mačka je prevtelený diabol ,tak im sype otrovu na potkanov.Už ani sám neviem koľko ich potrávila.Zo zásady čierne.

neni náhodou troška ma hlavu padnutá tá suseda?!:confused:
sarasara
17.02.09,21:54
neni náhodou troška ma hlavu padnutá tá suseda?!:confused:


Prečo troška???
bonita
17.02.09,22:24
Jed na potkany obsahuje warfarin - ten sposobuje krvacavost. Potkani, ci mysi hynu az o niekolko dni na vykrvacanie z vnutornych organov. Je to kvoli tomu, lebo potkany su inteligentne a najprv ide jeden vyskusat jedlo a ked je to ok, idu aj ostatni. Preto sa pouziva jed, ktory sa pouziva, lebo o par dni uz je neskoro pre vsetkych na opatrnost. Ak macka ci pes zozerie taketo otravene zviera, taktiez sa otravi. Mozno to bude trvat dlhsie, ale vykrvaca dovnutra.
Ak vam bude macka krvacat aj z nosa, uz bude neskoro.

Netusim co vasa macka zozrala, mozno len otravenu mys pozula, hryzla do nej , hrala sa s nou, ale ju nezozrala, preto jej otrava nema prudky spad.

Ak vam neskape na otravu, skape na dehydrataciu - ak naozaj uz 2 dni nepije. Takze nevahajte, chodte s nou hned k veterinarovi, doplni jej infuziou potrebne tekutiny a dalsiu liecbu.
arizona
18.02.09,06:18
Rozprávala som sa o "otrávení mačky" s veterinárom, ked som mala podozrenie . Povedal, že ak sa príde rýchlo, veľakrát sa dá mačka zachrániť.

Môj sused,veľký milovník mačiek má odskúšané, že ak je mačka otrávená,začne jej vnútri tmavnúť ucho -vraj nejaká fialovo čierna farba. To je znamenie, že je napadnutá pečeň otravou.

Určite choď čo najskôr veterinárovi, už včera bolo neskoro.
maraquja
18.02.09,07:40
tak dufam, ze predycha a prezije..teraz idem domov, dufam, ze este zije...
pasuliatko
18.02.09,13:35
tak dufam, ze predycha a prezije..teraz idem domov, dufam, ze este zije...

a prečo ju neháš doma sa trápiť?chod s nou k veterinárovi!!!!!
bonita
18.02.09,19:34
Co nove s cicou?
maraquja
19.02.09,09:35
No nic nove...vcera uz vysla trochu na slniecko, uz som si myslela, ze sa zlepsuje..A dnes zase len leží...K veterinárovi ju nenesiem, lebo hoci co sme k nemu odniesli, to hned aj zdochlo...Mne sa to uz zdá pridlho, uz od nedele je taka bez chuti...ani kakat nechodí. A nema zmenu farby na uchu, porovnávala som s druhou macickou, co mám-su rovnake..takze neviem..keby ju daco bolelo, tak by ona mnaukala, nie?
bonita
19.02.09,09:59
Chodte k MVDr. Hudecovi, Popradska ul. , Pod. Biskupice. Ma velku prax s utulkovymi zvieratami, teda zvieratami z ulice.

Viete o tom, ze neposkytnut svojmu zvieratu pomoc a nechat ho tak, je tyranie, postihnutelne zo zakona?

Nechapem, ze mate srdce nechat svoju macku pomaly uhynat na dehydrataciu, hlad a nezname ochorenie. Poznam bezdomovcov, co sa lepsie staraju o svoje zvery nez vy.
Chobot
19.02.09,10:12
No nic nove...vcera uz vysla trochu na slniecko, uz som si myslela, ze sa zlepsuje..A dnes zase len leží...K veterinárovi ju nenesiem, lebo hoci co sme k nemu odniesli, to hned aj zdochlo...Mne sa to uz zdá pridlho, uz od nedele je taka bez chuti...ani kakat nechodí. A nema zmenu farby na uchu, porovnávala som s druhou macickou, co mám-su rovnake..takze neviem..keby ju daco bolelo, tak by ona mnaukala, nie?

Možno je už tak vysilená, že ani mňaukať nedokáže....

Aspoň tú infúzku nech jej dá, keď nedokáže sama ani piť. Skús ty nič nepiť 4 dni....

To máte v okolí len jedného veterinára? :eek:
Katka91
19.02.09,10:32
Prečo troška???

možno aj troška, ale presne :D
pasuliatko
19.02.09,10:55
Ja neviem pochodpiť človeka čo ma nejake zvieratko a neni mu dobre,že ho neha s kludným svedomím sa doma trápiť a vôbec mu nepomôcť... Ako nech sa na mna nikto nehneva ale je to maximalne nezodpovedne!!! Ako by si sa cítila maraquja ty keby ti bolo zle nič by si nejedla a nepila a doma by ti nikto nepomohol?Nikto by ťa neodviezol k lekárovi a nepomohol ti?! A iba by sa na teba doma prizerali?! Naozaj nechapem.
anklar
19.02.09,11:06
No nic nove...vcera uz vysla trochu na slniecko, uz som si myslela, ze sa zlepsuje..A dnes zase len leží...K veterinárovi ju nenesiem, lebo hoci co sme k nemu odniesli, to hned aj zdochlo...Mne sa to uz zdá pridlho, uz od nedele je taka bez chuti...ani kakat nechodí. A nema zmenu farby na uchu, porovnávala som s druhou macickou, co mám-su rovnake..takze neviem..keby ju daco bolelo, tak by ona mnaukala, nie?

Ja mám s veterinármi tie isté skúsenosti.
Keď sme chovali mačky, tiež sa nám stávali s nimi takéto prípady. Zväčša sa nám ich podarilo "vykurírovať" doma, teda, po tých skúsenostiach s veterinármi, ktorí nám všetko radšej uspali. Keď sa mačka správala tak ako popisuješ, rozmiešala som v troche teplého mlieka vaječné žĺtko, pridala som rozdrvený acylpirín a za lyžičku som/sme jej nalievali do papuľky po hodinách. Nechať ležať v teplúčku, najlepšie na bielom vankúšiku, často vymieňať obliečku. Vážne, naše mačky mali najradšej svetlé farby.

V jednom prípade sme nemali mačiatka odčervené - opäť veterinár! (veď sú to len mačky!). Takto nám uhynula Lichua a Leone (L) ako 2-mesačné. Mali horúčky, trpeli nechutenstvom, prudko chudli, uhynuli do dvoch týždňov od príznakov. Trpeli sme celá rodina spolu s nimi. Nevedeli sme ich zachrániť žiadnou staroslivosťou, ani tou obrovskou láskou k zvieratám.
maraquja
19.02.09,11:19
Je mi to strašne ľúto, ale cica zomrela- zaspala. Hocikto, hoci čo mi napísal, ďakujem.Ale s tým nesúhlasím, že som ju týrala. Sedela som pri nej skoro celý deň, striekačkou som jej do pusy dávala vlažné mlieko, uhlíkové tabletky. Ale aj keby som ju odniesla k veterinárovi, už by bolo neskoro. Ona to musela zjesť niekedy minulý týždeň a doma sa objavila už chorá v pondelok.Asi ste ešte nevideli týrané zviera - len čo ukazujú v telke..No a tí naši veterinári...proste nemám v nich dôveru. Už je jej dobre. Ahojte :mee:
Braňo
19.02.09,11:22
To že nemáš dôveru k verinárom neznamená, že sa jej nedalo pomôcť...
:mee:
maraquja
19.02.09,11:32
Mala som ju strašne rada..Ale my nežijeme v meste, ale v dedine. A tu nieže sa to nezvykne robiť, ale proste nenesieme mačku k veterinárovi s každou hlúposťou. Viem, že v mojom prípade to nebola hlúposť, ale som si myslela, že ju to proste prejde. Veď už toľko prežila- raz zjedla tiež nejaké lepidlo na myši, na ktoré sa prilepila, potom lízala riedidlo, kt. sa vylialo..Trocha kašlala a prešlo ju to.A ani teraz nekvičala od bolesti alebo niečo také, len spala a niekedy kašlala tak, ako vtedy.čiže som dúfala, že to je tiež iba niečo také. Určite sa cítim zle, že som ju mohla odniesť k veterinárovi, ale to by pre nu znamenalo istú a možno bolestivejšiu smrť. Stalo sa, uz ju nevrátim, budem na nu spomínať, ale nám bude stáášne chýbať. Do frasa, prečo bola taká hlúpa, že všetko zožrala???
Chobot
19.02.09,11:42
To že nemáš dôveru k verinárom neznamená, že sa jej nedalo pomôcť...
:mee:

Braňo, neodsudzujme ju, ja verím, že urobila všetko, čo mohla a keby mohla, tak nedovolí jej uhynúť. To, že nešla k veterinárovi je len jedna vec, čo mohla urobiť. Ani veterinár nie je čarodejník. Teraz je neskoro špekuľovať, že keby bola išla, či ju zachráni alebo nie.

Myslím, že sa snažila, ale je to strašné, keď človek vidí, že zviera trpí a nedá sa nijako pomôcť. My, aj keď sme boli u veterinára, tak sama povedala, že skúsi niečo (kocúr dostal injekciu na podporu imunity a tú infúzku), ale ona tiež nedokázala viac urobiť, len povedala, že treba vyčkať a prípadne prísť na ďalšiu infúzku. Neverím, že maraquja tú mačku týrala a nič nerobila.
babijanka
19.02.09,12:45
Maraqua, nie som síce až taký odborník, ale podľa príznakov ktoré si opísala, myslím ten kašeľ, mohlo kľudne ísť o tzv. mačaciu chrípku, trpia ňou hlavne túlavé mačky, takže vôbec nemusela byť otrávená. Do budúcnosti poradím aj keď viem, že na dedine je tá starostlivosť o zvieratká trochu inšia ako v meste, pokiaľ ľúbiš zvieratká, okamžite navštíviť vet. lekára.
pasuliatko
19.02.09,13:36
Je mi to strašne ľúto, ale cica zomrela- zaspala. Hocikto, hoci čo mi napísal, ďakujem.Ale s tým nesúhlasím, že som ju týrala. Sedela som pri nej skoro celý deň, striekačkou som jej do pusy dávala vlažné mlieko, uhlíkové tabletky. Ale aj keby som ju odniesla k veterinárovi, už by bolo neskoro. Ona to musela zjesť niekedy minulý týždeň a doma sa objavila už chorá v pondelok.Asi ste ešte nevideli týrané zviera - len čo ukazujú v telke..No a tí naši veterinári...proste nemám v nich dôveru. Už je jej dobre. Ahojte :mee:

ale si ju mala zobrať veterinárovi a nie ju doma nehať nech sa trápi! mala si ju odniesť hned a nie až potom a polemizpvať o tom či by bolo alebo nebolo neskoro.hned ako došla domov si ju mala vziať k veterinárovi, pomohol by jej. mohla som ti dať kontakt na veterinárnu kliniku kde by jej pomohli, a áno podla mna to nebolo pekne od teba. ale to je moj nazor
bonita
19.02.09,17:47
123
V Y H L Á Š K A
Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky
z 5. novembra 2007
o podrobnostiach o ochrane spoločenských zvierat a o požiadavkách
na karanténne stanice a útulky pre zvieratá


b) bezodkladného vhodného ošetrenia každého spoločenského
zvieraťa, ktoré sa javí ako choré alebo poranené,
a ak zviera na takéto ošetrenie nereaguje,
zabezpečenie čo najskoršej veterinárnej pomoci; ak
je to potrebné, choré alebo poranené zviera sa izoluje
v prostredí zabezpečujúcom najvhodnejšie podmienky
na liečbu a rekonvalescenciu


A co vravis na tento platny zakon?


Este stale vravis, ze to nebolo tyranie?



Ja som videla uz vela tyranych zvierat a vzdy to bolo u ich majitelov. Za vasou dedinou svet nekonci. Macka je mala, dam ju do tasky a idem do mesta k veterinarovi. Alebo si ziadne zviera neobstaravam, ked nie som schopna mu zabezpecit ani zakaldne podmienky pre zivot - v tomto pripade vetrinarne osetrenie. Mozno by zomrela ja tak, ale mozno by zila. teraz sa da iba hadat.


Prisla si o macku, ale nelutujem ta. Lutujem to ubohe zviera, ktore bolo v case svojej choroby odkazane na majitela ako si ty a umieralo dlho a v bolestiach.
bonita
19.02.09,17:50
Ako tyranie je klasifikovane aj neposkytnutie pomoci svojmu zvieratu.
arizona
19.02.09,20:39
[quote=maraquja;956683]Mala som ju strašne rada..Ale my nežijeme v meste, ale v dedine. A tu nieže sa to nezvykne robiť, ale proste nenesieme mačku k veterinárovi s každou hlúposťou....
quote]

To akože mačky na dedine majú inú dušičku a iné cítenie ako v meste?
Mám tiež tri mačky na dedine.
Niektorí ľudia majú taký názor, že mačky sú falošné, že si žijú svoj život, že sa nedajú zdomácniť a pod.
Ale z vlastnej skúsenosti môžem tvrdiť, že to nie je pravda.Že záleží aj od prístupu majiteľov.
Tie naše sa správajú ak isto, ako vycvičený psík.
Sú stále vo dvore,prídu sa posťažovať s každou boliestkou, dajú najavo ak sa cítia nahnevané,že jedna dostala viac pozornosti ako tá druhá.
Poslúchajú na nacvičené frázy a povely.
Hoci sú často doma samé, keď sme v práci a behajú všelikade, keď prídem domov (chodím nepravideľne), tak vždy čakajú spolu so psíkom pri bráne. Keď sa robí niečo okolo domu, stále chodia za pätami a "pomáhajú".
Odkedy máme doma mačky , nedám na ne dopustiť, lebo vidím aké sú inteligentné,citlivé a oddané.
Neľutujem čas a peniaze na ich potreby a veterinára, lebo nám to 100 násobne vynahradia .
Tá ich láska , vernosť a oddanosť sú na nezaplatenie...
pasuliatko
19.02.09,20:50
123
V Y H L Á Š K A
Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky
z 5. novembra 2007
o podrobnostiach o ochrane spoločenských zvierat a o požiadavkách
na karanténne stanice a útulky pre zvieratá


b) bezodkladného vhodného ošetrenia každého spoločenského
zvieraťa, ktoré sa javí ako choré alebo poranené,
a ak zviera na takéto ošetrenie nereaguje,
zabezpečenie čo najskoršej veterinárnej pomoci; ak
je to potrebné, choré alebo poranené zviera sa izoluje
v prostredí zabezpečujúcom najvhodnejšie podmienky
na liečbu a rekonvalescenciu


A co vravis na tento platny zakon?


Este stale vravis, ze to nebolo tyranie?



Ja som videla uz vela tyranych zvierat a vzdy to bolo u ich majitelov. Za vasou dedinou svet nekonci. Macka je mala, dam ju do tasky a idem do mesta k veterinarovi. Alebo si ziadne zviera neobstaravam, ked nie som schopna mu zabezpecit ani zakaldne podmienky pre zivot - v tomto pripade vetrinarne osetrenie. Mozno by zomrela ja tak, ale mozno by zila. teraz sa da iba hadat.


Prisla si o macku, ale nelutujem ta. Lutujem to ubohe zviera, ktore bolo v case svojej choroby odkazane na majitela ako si ty a umieralo dlho a v bolestiach.


môj človek
pasuliatko
19.02.09,20:54
Mala som ju strašne rada..Ale my nežijeme v meste, ale v dedine. A tu nieže sa to nezvykne robiť, ale proste nenesieme mačku k veterinárovi s každou hlúposťou. Viem, že v mojom prípade to nebola hlúposť, ale som si myslela, že ju to proste prejde. Veď už toľko prežila- raz zjedla tiež nejaké lepidlo na myši, na ktoré sa prilepila, potom lízala riedidlo, kt. sa vylialo..Trocha kašlala a prešlo ju to.A ani teraz nekvičala od bolesti alebo niečo také, len spala a niekedy kašlala tak, ako vtedy.čiže som dúfala, že to je tiež iba niečo také. Určite sa cítim zle, že som ju mohla odniesť k veterinárovi, ale to by pre nu znamenalo istú a možno bolestivejšiu smrť. Stalo sa, uz ju nevrátim, budem na nu spomínať, ale nám bude stáášne chýbať. Do frasa, prečo bola taká hlúpa, že všetko zožrala???

nič neprejde len thak lahko, naozaj ta neviem pochopiť ako si to mohla urobiť.fakt nie.aj frajerovi zrazilo auto mačku,boli sme u veterinára a dodnes žije mačiatko.a on tiež žije na dedine.to s tým nemá nič spoločné.a čuduješ sa,že nekvičala od bolesti ked už na to nemala sil?ani ty by si nemala keby sa o teba nikto nestaral niekolko dni a neposkytol ti pomoc.a to,že si ju neodniesla veterinárovi myslíš,že aka bola smrť?kludna?určite umierala v bolestiach.pochybujem,že si ju mala rada.mačka je divoké zviera,ktoré zožerie všetko neni to pes,že ju naučíš to nie a toto ano.si si ju mala doma strážiť a nežrala by kade čo.naozaj ťa nechapem!!!!! :mad::mad::mad::mad::mad:
bonita
19.02.09,20:58
Ja chodim veterinarovi 40 km az do Ba. V lete nam zmizol kocur na 2 tyzdne / kastrovany, vzdy chodil rano domov/ a raz rano sa nam objavil na dvore, vychudnuty, z poslednych sil sa doplazil domov. Niekto ho postrelil a tym putovanim domov si pohybal asi stavec, vedla ktoreho bol postreleny a ochrnul. Ani hlavou nemohol hybat. Krmila som ho tyzden, napajala, davala infuzie, prepodstielala pod nim, ale ked zacal chrcat / dostavala sa mu tekutina do pluc/ dala som ho uspat. Spravila som vsetko co sa dalo a cakala ci sa stav nezmeni, aj ked veterinari od zaciatku davali malu nadej. Zil s nami chudak 7 rokov a sam sa citil clenom nasej rodiny.

Ten kocur sa doplazil domov, kde ocakaval pomoc, domov, ku svojim. Aj ked mu to trvalo velmi dlho.

Macky su samostatne , maju 7 zivotov, ale niekedy su celkom odkazane na nas, na ludi. Ked uz majitel nepomoze, tak kto?
alaya1
20.02.09,07:22
Ja to vidim inak. Citam, ze si studentka. Tak asi nemas peniaze na veterinara, pripadne na cestu s mackou do mesta k veterinarovi. Ja by som skor vsetky tieto otazky a reakcie, co tu pisete, polozila rodicom. Tam vidim chybu, co take dievca zmoze, bez penazi, bez auta a pod.?
Neviem, sice, kolko ma rokov, dufam, ze nestuduje na VS v poslednom rocniku.
maraquja
20.02.09,09:00
si si ju mala doma strážiť a nežrala by kade čo....

moje mačky mali stále plné taniere doma. Stále boli najedené, niekedy dokonca až zvracali, toľko zjedli...To je proste mačka- jej nevieš prikázať, aby sa nešla túlať po okolí..nemozeš sledovať každy jej krok...Ešte mi vyčítajte, že som na ňu nedávala šaty a nechodila ne prechádzky s obojkom.....Niektorí tu fakt nerozpoznávate hranice medzi človekom a zvieraťom. A ten, kto tu tvrdil, že som ju nemala rada, tak sa mýli.
pasuliatko
22.02.09,14:28
si si ju mala doma strážiť a nežrala by kade čo....

moje mačky mali stále plné taniere doma. Stále boli najedené, niekedy dokonca až zvracali, toľko zjedli...To je proste mačka- jej nevieš prikázať, aby sa nešla túlať po okolí..nemozeš sledovať každy jej krok...Ešte mi vyčítajte, že som na ňu nedávala šaty a nechodila ne prechádzky s obojkom.....Niektorí tu fakt nerozpoznávate hranice medzi človekom a zvieraťom. A ten, kto tu tvrdil, že som ju nemala rada, tak sa mýli.

nkto tu nehovorí nič o obliekaní, ale ked máš domáceho miláčika je to člen tvojej rodiny. a čo na to tvoji rodičia,že skapala mačka?
maraquja
24.02.09,10:24
Odkaz pre všetkých, ktorí si mysleli, že som svoju mačku týrala:
Písala som, že mám ešte jednu mačičku - jej nič nebolo. Ale aj tak som ju odniesla k veterinárovi - povedal, že je v poriadku, ale pre istotu jej dal protijed - to bolo v piatok.Povedal, že aj bude vracať alebo bude mať hnačku, treba ist za ním. Hnačku nemala, ani nevracala-akurat trošku toho protijedu vykašlala. V sobotu mi ešte krabkala na okno-ako vždy. V nedeľu ráno už nebola živá...Radšej by ste karhali toho, kto tieto moje mačičky otrávil a nie na mňa, čo som pre ne urobila všeko, čo bolo v mojich silách.
pasuliatko
24.02.09,18:27
Ja to vidim inak. Citam, ze si studentka. Tak asi nemas peniaze na veterinara, pripadne na cestu s mackou do mesta k veterinarovi. Ja by som skor vsetky tieto otazky a reakcie, co tu pisete, polozila rodicom. Tam vidim chybu, co take dievca zmoze, bez penazi, bez auta a pod.?
Neviem, sice, kolko ma rokov, dufam, ze nestuduje na VS v poslednom rocniku.

v dnešnej dobe nemajú študenti problém s peniazmi lebo existujú xy rôznych brigád.aj frajerov pes bol otrávený a vzdal si svoje úspory a išiel s ním k veterinárovi a to tiež býva na dedine a išiel do BA k veterinárovi,thak to,že je študentka nie je oddôvodnenie a podobne.
pasuliatko
24.02.09,18:29
Odkaz pre všetkých, ktorí si mysleli, že som svoju mačku týrala:
Písala som, že mám ešte jednu mačičku - jej nič nebolo. Ale aj tak som ju odniesla k veterinárovi - povedal, že je v poriadku, ale pre istotu jej dal protijed - to bolo v piatok.Povedal, že aj bude vracať alebo bude mať hnačku, treba ist za ním. Hnačku nemala, ani nevracala-akurat trošku toho protijedu vykašlala. V sobotu mi ešte krabkala na okno-ako vždy. V nedeľu ráno už nebola živá...Radšej by ste karhali toho, kto tieto moje mačičky otrávil a nie na mňa, čo som pre ne urobila všeko, čo bolo v mojich silách.

za to,že jedna niečo zožrala neznamená,že to urobila aj tá druhá, a zrazu si bola u veterinára?ved si tvrdila niečo iné... :confused: nie je to náhodou protirečenie?
MegRya
01.08.09,08:33
ahoj:) chcela by som sa spýtať... Mám doma kocúrika. Včera bol celý deň preč a dneska prišiel a akosi sa mi nepozdáva... je taký strašne malátny, nechce nič papať... iba vodičku pil... stále iba tak strnulo polihuje a keď leží tak má očka tak široko otvorené až neprirodzené mi to pripadá, stolicu som zatial ešte nevidela takže neviem posúdiť... najviac sa však bojím toho, že by mohlo ísť o otravu poprípadne o nejakú chorobu.. a však čo som čítala tak všade sa s otravou spája krvácanie a nevidela som zatial žiadne príznaky...srsť má v pohode hladučkú... mohlo by ísť o vnútorné krvácanie?? Jeden kocúrik (jeho brat) mi tiež uhynul a zo dňa na deň... proste ho nebolo a potom prišiel domov strašne slabučký a ráno som ho našla mrtvého:( naší susedia tu rvú otravy všade... bojím sa o neho:( prosiiiiiim poradte čo by to mohlo byť porpípadne ako mu pomôcť... je to súúúrne nechcem o neho prísť:(:(:(
Manual
01.08.09,12:54
... Včera bol celý deň preč a dneska prišiel a akosi sa mi nepozdáva... je taký strašne malátny, nechce nič papať... iba vodičku pil... stále iba tak strnulo polihuje a keď leží tak má očka tak široko otvorené až neprirodzené mi to pripadá...
A nebol niekde za kočkami ? Nie je z toho taký uťahaný... :confused:
silviaz
01.08.09,13:20
ahoj:) chcela by som sa spýtať... Mám doma kocúrika. Včera bol celý deň preč a dneska prišiel a akosi sa mi nepozdáva... je taký strašne malátny, nechce nič papať... iba vodičku pil... stále iba tak strnulo polihuje a keď leží tak má očka tak široko otvorené až neprirodzené mi to pripadá, stolicu som zatial ešte nevidela takže neviem posúdiť... najviac sa však bojím toho, že by mohlo ísť o otravu poprípadne o nejakú chorobu.. a však čo som čítala tak všade sa s otravou spája krvácanie a nevidela som zatial žiadne príznaky...srsť má v pohode hladučkú... mohlo by ísť o vnútorné krvácanie?? Jeden kocúrik (jeho brat) mi tiež uhynul a zo dňa na deň... proste ho nebolo a potom prišiel domov strašne slabučký a ráno som ho našla mrtvého:( naší susedia tu rvú otravy všade... bojím sa o neho:( prosiiiiiim poradte čo by to mohlo byť porpípadne ako mu pomôcť... je to súúúrne nechcem o neho prísť:(:(:(

Ahoj
otrava sa sice spaja s krvacanim ale nemusi to byt od zaciatku tak. Macky ako sa vravi maju sedem zivitov ale nieje zaruka ze sa z toho vylize sam. Ked pises ze ma roztiahnute ocka tak by to naozaj mohla byt otrava ale aj nejaky uraz na hlavicku. Vies ak nieco zjedol len pred nedavnom teda den alebo tak, este to neuvidis na srsti ani na krvacani len bude malatny mozno bude vracat nebude jest. Dolezite je ako reaguje na teba ked sa ho dotknes skus ho prehmatat ak to dovoli nie aby ta kusol alebo skrabol. Vies ci nema niejake rany alebo podliatiny a tak.
Casto sa tak prejavuje u macky aj sok ten je nebezpecny lebo od urciteho momentu je nezvratny. Pozri sa ak ti to ten krpec dovoli akej farby ma dasna a jazyk. Mali by byt ruzove ako si pametas vzdy. Ak su cervene moze to byt zapal alebo teplota alebo kravacanie v papulke. Ak su priliz blede az biele moze to byt vnutorne krvacanie. Ak maju sinavy nadych pravdepodobne ide o sok.pozri sa ako chodi ak ma mierne zdvihnuty chrbat do hora akoby ohnuty moze mat uzar chrbtice. Dolezite je ci sa hybe a skace ak nie asi ma nieco s kostami alebo ho nieco boli.
Mala by si ho vziat pre istoru k veterinarovi alebo si najdi v telefonom zozname veterinara co ma pohotovost a zavolaj mu aby ti aspon poradil zatial co a ako treba robit.
Ja som si vzdy myslela ze ved hadam zamrauci ta moja potvora ked jej nieco bude. Veterinar ma vyviedol z omylu. Vysvetlil my ze macky su stale vo svojej podstate dive zvierata a tie maju instik ze ak su chore mozu byt ulovene. Vravel my ze macky maju strasne vysoky prah bolesti a preto vetsinou ak cakame na signal ze macku nieco boli tak to zistime az vtedy ked macka uz nevladze " vyzerat " silno ale sa proste podda a vtedy byva uz neskoro.

prajem vela stastia
silviaz
01.08.09,13:35
a este som zabudla

silne prekrvene dasna mozu znamenat tiez oravu nejakou chemikaliou alebo plynom.
pozri sa ci neslinta viac, to by mohlo tiez znamenat ze ma nieco v zaludku co ho drazdi.
ale najlepsie ti poradi veterinar.
moja macka prisla raz vecer domov tiez malatna nechcela chodit ani jest len pila a schovavala sa po byte. Az na druhy den poobede zacala krivat a opuchla jej labka. Zobrala som ju k veterinarovi a na labke jej nasiel dva kusance pravdepodobne od inej macky. Cely cas nevydala ani ton zo seba a to som jej tu labku prehmatavala. Macky su potvory tolko sa hraju ze to vydrzia az je to nebezpecne. :(
trust
02.08.09,07:07
a prežila?
MegRya
02.08.09,14:26
kiež by... ach zistila som, že má chlamidie... bola som s ním u weterinárky... je na tom strašne:(:( povedala, že to bude zázrak ak prežije:(:( , že vraj je to teraz strašne rozšírené... každé 2 hodiny mu musím dávať striekačku aby nebol dehydrovaný... ja sa tak bojím, že ho stratím:(:(
MegRya
02.08.09,15:23
každopadne ďakujem za radu...
silviaz
03.08.09,05:27
:mad::mad::mee:

drzim palce nech sa ti uzdravi
MegRya
04.08.09,14:17
wčera keď som mu bola dať o 3 ráno striekačku tak už nedýchal..... ach... nedokážem o tom písať bolí to... pre mňa sú moje zwieratá proste wšetko... dáwajte si na mačky teraz pozor... tie nechutné chlamýdie sú rozšírené... a keď wám prestane mačka žrať bežte už aj k weterinárowi... nechcite widieť swojho miláčika umierať...
silviaz
04.08.09,14:21
boze to my je luto :mad::mee::mee:

drz sa

a ako sa tie chlamidie prenasaju ?
ja poznam len normalne ludske teda prenosne stykom ale asi nemam dobre znalosti.
JarkaL
04.08.09,14:36
MegRya, aj mne je ľúto Tvojho kocúrika. Je vidieť, že si ho mala veľmi rada. Ja som sa tiež istý čas starala o švagrovho psíka, keď boli na dovolenke, mal boreliózu a úplne ho to položilo, kŕmila som ho ako malé dieťa, ale nakoniec ho aj tak lekár musel utratiť. Už sú to 3 roky, ale stále za ním smútime.
P.S: Odkiaľ si? My máme ešte 3 mačiatka (majú 2 mesiace), 2 ešte nie sú nikomu sľúbené, dala by som Ti jedno, sú veľmi zlaté.
MegRya
05.08.09,11:51
Pýtala som sa weterinárky ako sa prenášajú a tá mi powedala, že wraj wzduchom... čiže chytne wám to jedna a naraz to majú wšetky... -.-´ani netuším kde mi to chytli, ale má to príšerne rýchli priebeh. Ale zasa je to ako s ľudmi jedni to znášajú lepšie iní horšie... Môj kocúrik bol úplne w pohode potom ho deň nebolo a keď prišiel tak už bol w takou zúboženom stawe, že... ach jaj...:( ale dneska som sa tak strašne tešila keď som wišla won a uwidela pred dwerami swoju mačičku (mama zomretých kocúrikow...) , ktorá bola 2 týždne preč :) ja som tomu už newerila, že sa wráti tak keď som widela čo sa stalo im dwom čo iné by ma napadlo... xD a naraz tam bola:):) a aj bruško má čiže budú malé mačiatka:):) a tak sa mi snad podarí nejakého jej potomka ponechať:);) xD
pliagi
30.03.11,08:52
ahojky, my tiež máme tento problém s mačkami,máme 2 malé deti,kúpil som im pieskovisko a furt je v ňom nasr...té, ,,toxoplazma,,.na dvore nášho domu to isté, tráva ani nehovorím.Susedia majú 5 mačiek a tie chodia len k nám.Kúpili sme si nový záhradný nábytok , kde máme podušky večne pobehané, zablatené,zachlpatené, nedajú sa bežne prať lebo sú veľké a nezmestia sa do práčky, musíme ich schovávať.Nebodaj keď necháme po grilovačke nejaké jedlo vonku na stole , večne ráno objavíme , len spúšť, porozbiané riady.Susedia majú mačky odčervené, očkované,no stretávajú sa aj s inými.lezú nám skutočne už na nervy,teraz sa hon...ujú, mravčia, škriekajú a aj po rozhovore so susedovcami sme sa nijak nedohodli,len tak že, ak sa im niečo stane budú nás žalovať! Proste už sme skutočne vytočený a treba s nimi niečo spraviť. Ak mi dieťa napadne nejaká choroba osobne ich obesím a vykuchám pred očami susedových detí. sú to len mačky!!!!! Vie mi niekto poradiť dáku otravu na mačky?
pliagi
30.03.11,08:55
ahojky, my tiež máme tento problém s mačkami,máme 2 malé deti,kúpil som im pieskovisko a furt je v ňom nasr...té, ,,toxoplazma,,.na dvore nášho domu to isté, tráva ani nehovorím.Susedia majú 5 mačiek a tie chodia len k nám.Kúpili sme si nový záhradný nábytok , kde máme podušky večne pobehané, zablatené,zachlpatené, nedajú sa bežne prať lebo sú veľké a nezmestia sa do práčky, musíme ich schovávať.Nebodaj keď necháme po grilovačke nejaké jedlo vonku na stole , večne ráno objavíme , len spúšť, porozbiané riady.Susedia majú mačky odčervené, očkované,no stretávajú sa aj s inými.lezú nám skutočne už na nervy,teraz sa hon...ujú, mravčia, škriekajú a aj po rozhovore so susedovcami sme sa nijak nedohodli,len tak že, ak sa im niečo stane budú nás žalovať! Proste už sme skutočne vytočený a treba s nimi niečo spraviť. Ak mi dieťa napadne nejaká choroba osobne ich obesím a vykuchám pred očami susedových detí. sú to len mačky!!!!! Zaberie jed na potkany? Počítam že je dosť humánny a dlho sa netrápia?
Poola
30.03.11,09:06
xxxxxx


pieskovisko na noc prikryvat
podusky dalej schovavat
jedlo po party pozbierat
na noc stuple do usi
vymenit susedov?
ale macky za to nemozu
Poola
30.03.11,09:10
...a "humanny jed"? to som este nepocula, akurat som videla ako nam v minulosti v krcoch a bolestiach zomrel pes ktoreho otravili susedia jedovatou fasirkou na potkany.
Llívia
30.03.11,09:10
Pliagi, prečítaj si Etiketu porady. Nájdeš v nej aj toto:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
JaDo
30.03.11,11:45
ahojky, my tiež máme tento problém s mačkami,........Zaberie jed na potkany? Počítam že je dosť humánny a dlho sa netrápia?

Otvor trochu viac oči a najmä srdce! To myslím vážne.
Vedel by si vedome trápiť či dokonca zabiť tvora, ktorý má dušu?
Pamätaj, že to, čo uvidia deti u svojich rodičov, podľa toho sa aj budú správať a nie len ku zvieratám. Ver mi, niektorí ľudia si myslia, že dobre vychovávali svoje deti a okolie ich pokazilo. Ale všetko je v láske a láskavom správaní voči všetkému živému. Koľko dáš, toľko dostaneš!

Mačky sú plaché a bojazlivé zvieratá. Stačí ich vo svojom okolí trocha viac plašiť a odháňať a ony časom pochopia kde nie sú vítané.
A že by si musel kvôli nim viac robiť, upratovať po párty a pod.? Však celý život je o spolupráci, tolerancii a prispôsobovaní sa .....Ver, že človek nie je král nad životom!
arizona
30.03.11,12:35
pliagi,necitujem tvoj prispevok, lebo mi je spatne pri jeho citani...:mee::rolleyes::mad:
Zachvilu uz tvoj prispevok aj tak nebude vidiet, lebo ostatní ludia ho oznacili ako nevhodny, takze sa prispevok "schova"

- nechavat jedlo vonku na dvore? keby nemali susedia macky, zacali by sa ti tam zbiehat potkany a mysi. Ver, ze je vascia sanca, ze tvoje deti od nich nieco dostanu,ako od susedovych ockovanych maciek

-pises, ze macky su ockovane,urcite sa o nich susedia staraju, maju ich radi, stali ich doteraz nejake peniaze...ked ich chces otravit, ci inak im ublizit, tak ver, ze susedom bude hrozne,lebo pridu o clena rodiny. Vela osamelych ludi ma domace zvieratka ako male deti, takze si uvedom,ze bude trpiet nielen macka,ale aj jej majitelia...
Zviera je zivy tvor, takze citi bolest, tak isto ako aj clovek...
Ani by som sa necudovala,ak by ta udali na policii za tyranie zvierat a ziadali od teba nahradu skody...
O dalsom dobrom spolunazivani ani nehovorim.


Takymto prikladom svoje deti veru k tolerancii a k ucte k prirode nevychovas. Jedine tak k agresivite.
Kto sa nestiti vedome a brutalne ublizit zvieratu, tak je len blizko k tomu ze ublizi aj cloveku...:mee::mee::mee:
220870
30.03.11,14:22
pliagi,necitujem tvoj prispevok, lebo mi je spatne pri jeho citani...:mee::rolleyes::mad:
Zachvilu uz tvoj prispevok aj tak nebude vidiet, lebo ostatní ludia ho oznacili ako nevhodny, takze sa prispevok "schova"

- nechavat jedlo vonku na dvore? keby nemali susedia macky, zacali by sa ti tam zbiehat potkany a mysi. Ver, ze je vascia sanca, ze tvoje deti od nich nieco dostanu,ako od susedovych ockovanych maciek

-pises, ze macky su ockovane,urcite sa o nich susedia staraju, maju ich radi, stali ich doteraz nejake peniaze...ked ich chces otravit, ci inak im ublizit, tak ver, ze susedom bude hrozne,lebo pridu o clena rodiny. Vela osamelych ludi ma domace zvieratka ako male deti, takze si uvedom,ze bude trpiet nielen macka,ale aj jej majitelia...
Zviera je zivy tvor, takze citi bolest, tak isto ako aj clovek...
Ani by som sa necudovala,ak by ta udali na policii za tyranie zvierat a ziadali od teba nahradu skody...
O dalsom dobrom spolunazivani ani nehovorim.


Takymto prikladom svoje deti veru k tolerancii a k ucte k prirode nevychovas. Jedine tak k agresivite.
Kto sa nestiti vedome a brutalne ublizit zvieratu, tak je len blizko k tomu ze ublizi aj cloveku...:mee::mee::mee:
Dobre ste to napísali.Moja mačka keď má mladé chytí za noc 20-30 myší.Nie som za to aby sa likvidovali zviratá ktoré nie sú nebezpečné pre ľudí.Ľudkovia chovajú domáce zvieratá preto že im prinášajú radosť a úžitok.
1andu1
03.04.11,12:23
Nemusi byt otravena. Mala som rovnaky problem a tiez som si myslela ze je otravena ale moj veterinar povedal, ze ma v zaludku balik chlpov ako sa olizuje, dal jej injekciu a mne taku masticku, aby ked sa olizuje chlpy lepsie stravila. Zaujmave je ze to je obycajna domaca macka a perska co mam tak ta problemy nema. Asi preto. ze perska sem tam zje travu a potom chlpy vyvracia. Tuto druhu som to nevydela robit.
sabolovam
03.12.11,17:54
nas kocurik dnes vybehol von na hodinku a ked sa vratil do pol hodinky bol mrtvy, z papulky mu sla pena a strasne sa triasol, uplne prestal ovladat svoje telicko,, mal len 3 mesiace a bol nadherny,, ockovany , milovali sme ho,,, najviac na svete,, netusim co zozral ale bol to hnus s takou reakciou,,,, nas milovany Lucky,,, vzali sme si ho aby mal stastny zivot ale neustrazili sme ho,,,:((((mame naozaj smutny vecer,,,,,,,,,
arizona
03.12.11,18:14
nas kocurik dnes vybehol von na hodinku a ked sa vratil do pol hodinky bol mrtvy, z papulky mu sla pena a strasne sa triasol, uplne prestal ovladat svoje telicko,, mal len 3 mesiace a bol nadherny,, ockovany , milovali sme ho,,, najviac na svete,, netusim co zozral ale bol to hnus s takou reakciou,,,, nas milovany Lucky,,, vzali sme si ho aby mal stastny zivot ale neustrazili sme ho,,,:((((mame naozaj smutny vecer,,,,,,,,,
Je mi to luto...

Nemohlo ho zrazit auto?
Niekedy zachyti iba kolesom,ani na macke nie je vidiet ziadne stopy po zrazke,ale nakoniec macicka zomrie na vnutorne krvacanie.Tvoj opis mi pripada na "moju zrazenu" macicku, tiez to bol nas milacik,nemala ani rok...