toju
17.02.09,12:04
ahojte,
prosim o vase nazory. chcem dat menit okna na 3 izbovom byte. cenove ponuky mam od uniteamu a slovaktualu. rozhodujem sa medzi nimi dvoma. koho by ste mi skor odporucili?prosim prosim. dakujem
JanaNR
24.02.09,18:21
Na základe osobných skúseností a skúseností ľudí v mojom okolí doporučujem Slovaktual - sú v porovnaní s konkurenciou drahší, ale odvedú kvalitnú prácu s kvalitným materiálom.
kero64
24.02.09,18:35
Ja mám na byte okná Slovaktual a zatiaľ sme spokojný. Máme ich tri roky. Firmu Uniteam nepoznám, tak ti neporadím, kto je lepší, alebo kto má kvalitnejšie okná, ale Slovaktual ti môžem iba odporučiť.
zalobaba
24.02.09,19:14
ahojte,
prosim o vase nazory. chcem dat menit okna na 3 izbovom byte. cenove ponuky mam od uniteamu a slovaktualu. rozhodujem sa medzi nimi dvoma. koho by ste mi skor odporucili?prosim prosim. dakujem

odporúčam jednoznačne rehau.
Reprografia
24.02.09,19:26
Máme okná z firmy Uniteam a žiaden problém. Máme okná aj z Calypsa a môj muž tvrdí, že tie z Uniteamu sa mu dokonca lepšie umývajú.
Daniela 1
25.02.09,07:46
Doporučujem UNITEAM, máme ich 8 rokov a sme veľmi spokojní.
svedia
25.02.09,11:46
a čo poviete na okná od INCONu?? Nevieme sa rozhodnúť medzi nim alebo Slovaktual?? Ďakujem za odpovede..
kero64
25.02.09,18:31
a čo poviete na okná od INCONu?? Nevieme sa rozhodnúť medzi nim alebo Slovaktual?? Ďakujem za odpovede..
Okná INCON mám na chalupe a sú tiež veľmi dobré. Dokonca sme ich kúpili výhodnejšie, ako SLOVAKTUAL. Práve bola akcia, tak sme to využili. Takže tiež odporúčam. Kvalitatívne sú na rovnakej úrovni, ako SLOVAKTUAL, len sú trošičku lacnejšie. Ale akcie prebiehajú stále, tak sa treba rozhodnúť.
Ofélia
25.02.09,20:28
My máme Salamander, nerosia sa, firma bola tiež v poriadku. Ako zálohu jediný pýtali 5000 SK (koľko dáte) Slovaktual sa mi nepáčil z jedného dvôvodu že majú navyrabane typyzované panelakové okná (pýtali 80% z ceny dopredu !!!), ja som udala do štyroch firiem rozmery okien. 2 firmy slovaktual a 2 firmy ktoré mali v ponuke typ salamander. Jediný slovaktuál nedodržal pri cenovej ponuke rozmery okien a cena bola aj tak vyššia. A rozhodne som potom vyberala aj podľa referencii známych, pretože akokoľvek môže byť okno kvalitné ak ja raz zle namontované. Skúsenosť susedov montery = katastrofa!
Reprografia
27.02.09,08:07
Myslím, že firmy, ktoré tu spomíname majú kvalitné okná. Naozaj sa treba zamerať asi na tú cenu. Kolegyňa si dávala robiť cenovú ponuku do Slovaktual tu v BA a aj niekde na juh neviem či Dunajská Streda, a to by ste sa čudovali na ten cenový rozdiel. Samozrejme juh lacnejší :-)
alla66
27.02.09,11:00
Myslím si, že cenové ponuky Slovaktualu by mali byť rovnaké , ak sa jedná o jednu firmu. Viem, že pracujú pre nich rôzni živnostníci....potom môže byť cena za prácu iná...ale cena okien musí byť tá istá, lebo majú v PC programy, kde vypočítajú cenovú ponuku a nemôžu si dovoliť mať iné ceny podľa krajov...
svedia
02.03.09,15:22
A okná z Krakowa OKNO-PLAST, má už ich niekto??? ďakujem
atlasub
05.08.10,14:01
Ja odporúčam firmu INTER OKNO,som spokojný
rozborova
28.09.10,19:03
mimotemyNevie mi,prosím,niekto poradiť,či môžeme žiadať niečo za nedodržanie termínu dodania a montáže plastových okien?Už dva týždne podľa zmluvy meškajú a majú nejaké výhovorky. Ďakujem.
kayo
02.05.11,06:49
Možno je Slovaktual zrovnateľný kvalitou výrobkov so svojou konkurenciou, čo je možné potvrdiť len a len z dlhodobých skúseností zákazníkov, nedaj na reklamné ťahy firmy.

Nezabúdaj ale, že muší pozerať aj za roh tj. pozeraj na to ako firma komunikuje zo zákazníkom, aké sú odozvy na prípadné reklamácie zákazníkov atď. Veľa napovie aj obchodný register, z ktorého zistíš, kto stojí za firmou, ( forma podnikania, kapitál )a teda ľahko zistíš aké asi môže mať firma skúsenosti v danom odbore podnikania.
To, že má firma mohutnú reklamu na pritiahnutie pozornosti potenciálneho zákazníka nehovorí nič o jej skutočnej dôveryhodnosti a kvalite ponúkaných výrobkov a služieb.

V komunikácii zo zákazníkom je Slovaktual skôr na chvoste firiem v danom segmente na Slovenskom trhu. Hovorím z osobných skúseností.Je to ale skôr chyba managementu tejto firmy. Majiteľ a štatutári by sa mali viac ako o zisky starať o reprezentáciu firmy smerom k zákazníkom. A to je vecou výberu managementu firmy.