zuzla3
21.06.05,11:01
dobrý deň,

chcela by som sa opýtať....začínam účtovať občianské združenie, ktoré nie je platcom DPH...kúpili kosačku ktorej suma aj s daňou je 30 780 Sk. Musím ju odpisovať...ak viem správne do 30 000 SK sa to dá zúčtovať ako do spotreby a nad 30 000 Sk sa to musí odpisovať (pokiaľ viem správne). Ide o to či to obstarávacej ceny mám braťsumu s dph....a začať to odpisovať....alebo či by ste mi vedeli poradiť nejaký predpis, kde by som to našla...

ďakujem
macko
21.06.05,09:50
Ak združeie nie je platcom DPH , potom obstarávacia cena kosačky je tá , ktorú si zo ňu zaplatila. Teda cena kosačky + DPH.Keďže kosačka je drahšia ako 30.000,- Sk, potom tento majetok musíš zaradiť do odpisového plánu a postupne ju odpisovať.
Johanka
21.06.05,10:18
Odpisy investičného majetku sú v zákone o dani z príjmov.
sway
21.06.05,10:20
dobrý deň,

chcela by som sa opýtať....začínam účtovať občianské združenie, ktoré nie je platcom DPH...kúpili kosačku ktorej suma aj s daňou je 30 780 Sk. Musím ju odpisovať...ak viem správne do 30 000 SK sa to dá zúčtovať ako do spotreby a nad 30 000 Sk sa to musí odpisovať (pokiaľ viem správne). Ide o to či to obstarávacej ceny mám braťsumu s dph....a začať to odpisovať....alebo či by ste mi vedeli poradiť nejaký predpis, kde by som to našla...

ďakujemAk nie si plátca DPH rátaš cenu s DPH (ak prekročí 30 000) odpisuješ majetok !!!;)
zuzla3
23.06.05,10:38
Chcela by som sa opytat ci musim odpisovat aj v pripade ze nedosahujeme ziaden zisk ´teda ze nedosahujeme ziadne zdanitelne prijmy a ani nevytvarame ziadnu podnikatelsku cinnost....prijmy ktore mame su len clenske clenov a sponzoring.....tiez organizujeme preteky no vsetko co prijmeme ako startovne hned aj minieme na organizaciu preteku takze ziadne zisky......celkom tomu nerozumiem preco to mam odpisovat ked nie je z coho......dakujem....zuska
Nike
23.06.05,10:51
Zuzla, je z čoho odpisovať, aj OZ dosahuje nejaký HV a z tohto to odpisuješ. Odpisovať musíš, lebo zákon o dani z príjmov tak káže.