slnecnicaa
17.02.09,13:11
Dobry den,
je to normalne aby male 2 rocne dietatko malo zvysenu teplotu cca 37,3 - 37,5? Napr. dva dni ma zvysenu teplotu, nic mu nechuti jest, je malatny a ked teplota (sama od seba) prejde, je opat zivy, skace, beha, papa. Tieto teploty mu zacali, ked ho zaockovali (kombinovane ockovanie) a odvtedy sa to taha. Lekari mu nic nezistili a povedali rodicom, aby si ho tolko nevsimali!
Je takato zvysena teplota normalna?
syrik
17.02.09,12:21
Podľa mňa, môže to byť dočasná reakcia po očkovaní...ale rozhodne neuznávam názor,aby si ho rodičia toľko nevšímali....moja rada...zmeniť lekára...
slnecnicaa
17.02.09,12:22
ale tie teploty trvaju uz skoro rok.....
syrik
17.02.09,12:27
ale tie teploty trvaju uz skoro rok.....

Tak potom sa skús poradiť s iným lekárom...poprípade ho zmeň...ale podľa mňa to normálne nie je...
slnecnicaa
17.02.09,12:28
dakujem..... je to moje krstniatko - sestrin syncek, ona je z toho uz zufala, nevie co ma robit. lekari ich jednoducho odbijaju s tym, ze mu nic nezistili....
willma
17.02.09,12:28
trvať na ďalších vyšetreniach ale až po zmene lekára, Prečo to nechali rok len tak???
lukija
17.02.09,17:53
Ta teplota 37,3 stC je merana v konečníku? predpokladam, že ano, lebo takemu dieťaťu je problem odmerať ju inak. a ak je to teda teplota v konečníku, od nej sa odčítava 0,5 stC, teda dieťa ma normalnu teplotu.
pasuliatko
17.02.09,20:20
po očkovaní je to úplne normálne, nech vyskúšajú polovičku paralenu malo by to pomôcť od teploty. držím palce
slnecnicaa
18.02.09,05:13
teplota je merana pod pazuchou.....
syrik
18.02.09,05:17
po očkovaní je to úplne normálne, nech vyskúšajú polovičku paralenu malo by to pomôcť od teploty. držím palce

Je to už rok od očkovania...prečítaj si celú diskusiu...a o podaní tabletiek sa treba v každom prípade poradiť s lekárom...
marosc
18.02.09,05:50
Skús svoju otázku presmerovať na stranku primar.sk do pediatrickej poradne, alebo na iny zdravotnícky portál
pasuliatko
18.02.09,13:31
Je to už rok od očkovania...prečítaj si celú diskusiu...a o podaní tabletiek sa treba v každom prípade poradiť s lekárom...

hej vidím,ja som mala podobne problemy lebo mna raz pichla osa a potom ma zaočkovali a od vtedy mám vysoký tep..nikdy neklesne pod 100.:rolleyes:
syrik
18.02.09,13:37
hej vidím,ja som mala podobne problemy lebo mna raz pichla osa a potom ma zaočkovali a od vtedy mám vysoký tep..nikdy neklesne pod 100.:rolleyes:

Aola si aj na endokrinologickom vyšetreni???:eek:
pasuliatko
18.02.09,13:54
Aola si aj na endokrinologickom vyšetreni???:eek:

nie nebola som
BXLmiami
18.02.09,14:23
Je nutné dieťatko opakovane vyšetriť doslova od hlavy po päty.Ale pokiaľ sa nenajde nič,všetky výtery aj odbery budu negatívne,je dobré homeopatické nastavenie na terenny liek,ktorý by mal tú situáciu zvládnuť.Opakujem,až po kompletnom vyšetrení.
bv_alexandra
18.02.09,14:28
Ta teplota 37,3 stC je merana v konečníku? predpokladam, že ano, lebo takemu dieťaťu je problem odmerať ju inak. a ak je to teda teplota v konečníku, od nej sa odčítava 0,5 stC, teda dieťa ma normalnu teplotu.
Prosím Vás a koľko stupnov sa odpočítava keď sa teplota meria v ústach. My máme doma totiž večný problém normálne zmerať tepltu pod pazuchou.
Moja dcéra ho neviem akým spôsobom drží ale vždy jej výjde teplota že je podchladená. A to sme už skúšali rôzne techniky merania, aby to malo účinok, no ona si 5krát zmeria teplotu a 5x výjde iná.;)
pasuliatko
18.02.09,19:40
Prosím Vás a koľko stupnov sa odpočítava keď sa teplota meria v ústach. My máme doma totiž večný problém normálne zmerať tepltu pod pazuchou.
Moja dcéra ho neviem akým spôsobom drží ale vždy jej výjde teplota že je podchladená. A to sme už skúšali rôzne techniky merania, aby to malo účinok, no ona si 5krát zmeria teplotu a 5x výjde iná.;)

zle sa merá a ústach sa odpočíta tuším 5 supňov, má sa meriať 10 minút, thak vyskúšajte iný druh teplomeru.
slnecnicaa
19.02.09,07:02
robili malemu vysetrenia, zistili mu vyssie hodnoty mononukleozy a pripisuju tie teploty prave tomu (ako som uz pisala, je to moje krstniatko, neviem presne ake konkretne vysetrenia mu robili a ake presne vysli vysledky)
syrik
19.02.09,07:54
robili malemu vysetrenia, zistili mu vyssie hodnoty mononukleozy a pripisuju tie teploty prave tomu (ako som uz pisala, je to moje krstniatko, neviem presne ake konkretne vysetrenia mu robili a ake presne vysli vysledky)

No vidíš...a že nesledujte ho rpíliš...ako Vám povedala lekárka...vždy to musí mať nejakú príčinu...
syrik
19.02.09,07:55
nie nebola som


Tak by si si mala dať urobiť testy na hladinu hormónov...môžeš mať aj hyperthyreózu....
pasuliatko
19.02.09,10:14
Tak by si si mala dať urobiť testy na hladinu hormónov...môžeš mať aj hyperthyreózu....

ked možno budem mať čas...a na ss už neodpisuješ?:confused:
ludmilla
20.02.09,05:36
zle sa merá a ústach sa odpočíta tuším 5 supňov, má sa meriať 10 minút, thak vyskúšajte iný druh teplomeru.

Pasuliatko určite si chcela napísať 0,5 stupňa :)