Príroda
17.02.09,13:24
Zdravím! Prosím Vás, kto má skúsenosti s autobusmi, príp. vláčikom vo Vysokých Tatrách. Momentálne máme mamu vo Vyšných Hágoch a potrebujeme sa tam dostať. Ide expres do Lučivná,razc.,Mengusovce- vie niekto , kde to je? Autobus-expres od smeru Martin tam má príchod 9.00 a obyčajný spoj odtiaľ do Vyšných Hágov/Štrbské Pleso/ má odchod o 9.03 a je to takto viac krát. V tomto počasí je to risk. Nemáte niekto skúsenosti, či čaká tento spoj alebo ako ta tam chodí? Oplatí sa ísť až do Popradu alebo odkiaľ sú lepšie spoje na trase do Vyšných Hágov? Potrebujem súrne poradiť. Ďakujem. Elena
Lianka
17.02.09,16:57
A co tak pozriet www.cp.sk...
Dubak2000
17.02.09,22:27
ja by som preferoval asi cestu cez poprad a elektricku. Neviem nakolko su autobusy spolahlive. Ale uz davno som tam busom nesiel.
Príroda
20.02.09,16:18
Dik, Lianka aj Dubak, stránku cp. som už prezerala viackrát, no tam mi nikto nezaručí, že spoje nebudú meškať. Vďaka Vám za ochotu a pekný večer. Elena
feron
20.02.09,21:55
Asi najjednoduchšie a v tomto čase aj bezpečnejšie je to vlakom do Popradu a tam priamo na stanici prestúpiť na električku smer Štrbské Pleso (stojí nad stanicou cez najvyššie poschodie stanice). Je to tiež prevádzkované železnicami, takže sa dá kúpiť priamy lístok na nástupnej stanici až do Všných Hágov a električky zvčajne čakajú aj zmeškané rýchliky, resp. inteval odchodov električiek je častý, tak sa dá prípoj celkom dobre nájsť. Prinajhoršom, pri fatálnom zmeškaní ti železnice cenu lístka vrátia. Šťastnú cestu.