druuppi
17.02.09,16:56
Ake mate skusenosti s antidepresivom Coaxil?Na viacerych forach som cital o jeho pozitivnych ucinkoch,co sa tyka aj toho,ze nema az taky utlmujuci vplyv na muzske libido,naopak vraj ho este viac posilnuje.Davkovanie ma byt 3x1 tableta denne.Ale to mi nejako nezabera.Bral niekto viac ako 3 denne?Aka je maximalna denna ucinna davka?
Pachole
17.02.09,20:32
Předpokládám, že tento lék bude na předpis. Takže maximální dávky budou na příbalovém letáku. Pokud je lék na předpis, lékař určil dávkování. On má na to vysokou školu a pověření od státu, aby to mohl předepsat a zaručil se za to, že tím neublíží.

Z tvého příspěvku mám pocit, že lék nemáš jako antidepresivum, ale místo viagry. Pokud nemáš dostatečnou chuť na sex, řeš to se sexuologem a ne pomocí antidepresiv podle hesla "jedna paní povídala".

Pokud to máš jako antidepresivum, dávkování máš určené a o zabírání nebo nezabírání se poraď s tím, kdo ti to předepsal.

Jen hodně nezodpovědný člověk by si měnil dávkování antidepresiv podle rad z internetu - jo kámo, dal sem si čtyři za den a to byla jízda, ta moje hvězda z toho byla týden paf....
pasuliatko
17.02.09,20:34
pochybujem,že antidepresívum zvyšuje mužské libido,pretože antidepresívum je utlmujúci liek pre celý organizmus. never všetkému čo čítaš na letáčikoch :D
buchač
18.02.09,08:47
Ake mate skusenosti s antidepresivom Coaxil?Na viacerych forach som cital o jeho pozitivnych ucinkoch,co sa tyka aj toho,ze nema az taky utlmujuci vplyv na muzske libido,naopak vraj ho este viac posilnuje.Davkovanie ma byt 3x1 tableta denne.Ale to mi nejako nezabera.Bral niekto viac ako 3 denne?Aka je maximalna denna ucinna davka?

Preštuduj a potom porovnávaj rôzne " odborné " fóra , ktoré pomiešajú všetko ešte aj krista s alahom , len aby sa dostali do limbu .:mee:
Ako sa vyššie uvádza , už len to slovo antidepresívum mi nejak nejde dokopy s tým , o čom točíš ;)

http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q=coaxil&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Ešte aj modré tabletky vraj potrebujú erotický stimul :cool:


Juraj
feron
18.02.09,20:22
Ake mate skusenosti s antidepresivom Coaxil?Na viacerych forach som cital o jeho pozitivnych ucinkoch,co sa tyka aj toho,ze nema az taky utlmujuci vplyv na muzske libido,naopak vraj ho este viac posilnuje.Davkovanie ma byt 3x1 tableta denne.Ale to mi nejako nezabera.Bral niekto viac ako 3 denne?Aka je maximalna denna ucinna davka?účinok antidepresív sa dostavuje po 2-3 týždňoch užívania, dovtedy s dávkou lekár hýbať nebude. hovorím o účinosti antidepresív, nie afrodiziak
ondrejvla
18.02.09,20:40
Preštuduj a potom porovnávaj rôzne " odborné " fóra , ktoré pomiešajú všetko ešte aj krista s alahom , len aby sa dostali do limbu .:mee:
Ako sa vyššie uvádza , už len to slovo antidepresívum mi nejak nejde dokopy s tým , o čom točíš ;)

http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q=coaxil&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Ešte aj modré tabletky vraj potrebujú erotický stimul :cool:

Juraj

:D:D:D
Nnooo, neviem, či potrebujú, ale môj šéf mi dal bločik z neho do nákladov...
Vraj na "stvrdnutie betónu" ako materiál na stavebnú zákazku...- tak teda ak toto je erotický stimul?!
buchač
19.02.09,09:57
:D:D:D
Nnooo, neviem, či potrebujú, ale môj šéf mi dal bločik z neho do nákladov...
Vraj na "stvrdnutie betónu" ako materiál na stavebnú zákazku...- tak teda ak toto je erotický stimul?!


Škoda , že ja si to " stvrdnutie betónu " nemôžem do tých nákladov položiť ;)

Ale bločky môžem poskytnúť :D


že antidepresívum zvyšuje mužské libido,

....keby toto fungovalo , tak idem v nasledujúcom poradí ....

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11449.gifhttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s9090.gif a to 24 hodín v kuse :cool:


Juraj :D:D:D:---:---:---
vema
19.02.09,11:38
Ja si myslím, že si asi psychicky v nepohode a s tým súvisí aj tvoj sexuálny život. Keď tabletky zaberú t.j. 1 aj 2 mesiace, budeš na tom psychicky lepšie a aj sexuálny život sa upraví. Treba byť trpezlivý. Môj názor.
xyz12345
17.08.09,06:56
tento liek uzivam asi 6 dni, cize je este skoro, aby som vedel povedat nieco o jeho ucinkoch na mna, kedze trva tyzden az dva, kym zacne posobit.

chcem sa len vyjadrit k nezmyslom, ktore tu popisali ludia, co sa potrebuju vyjadrovat k vsetkemu a pritom su uplne neinformovani alebo zle informovani.

ano, samozrejme, ze ako antidepresivum, je tento liek na predpis. lekar v pripade tohto lieku urcuje davkovanie takmer v pripade kazdeho pacienta rovnako. je to preto, ze este nikto nevie, ako presne tento liek ucinkuje. a teda nie je jasne, ani ake davkovanie treba pouzit. lekari ale skor predpisu liek z inej skupiny antidepresiv, kedze u tohto hrozi, ze si pacient zacne zvysovat davky a tym zvysovat toleranciu nan a moze nastat predavkovanie, zvniknut zavislost.

totiz tento liek ucinkuje uplne opacne ako SNRI (Serotonin-norepinephrine reuptake inhibitor), bezne antidepresiva, ktore z cloveka robia emocionalne a sexualne chladneho. Coaxil je zatial jediny liek zo skupiny SSRE (Selective serotonin reuptake enhancer) - on znizuje hladinu serotoninu na synapsiach, ale ako presne posobi sa nevie, napriek desatrociam vyskumu.

niekto tu pisal nieco o viagre. nuz, tento liek u niekoho vie vyvolat mierne zvysenu sexualnu tuzbu. u vacsiny nie, ale neposobi ani utlmujuco na libido. cize je idealne antidepresivum pre 30-50 rocneho, ktory uz nie je plny testosteronu ako 20-rocny, ale zatial mu ani nie je jedno, kolkokrat si pocas tyzdna zasulozi a ci vobec. :)
buchač
17.08.09,10:26
tento liek uzivam asi 6 dni, cize je este skoro, aby som vedel povedat nieco o jeho ucinkoch na mna, kedze trva tyzden az dva, kym zacne posobit.

chcem sa len vyjadrit k nezmyslom, ktore tu popisali ludia, co sa potrebuju vyjadrovat k vsetkemu a pritom su uplne neinformovani alebo zle informovani.
Ak myslíš ....

ano, samozrejme, ze ako antidepresivum, je tento liek na predpis. lekar v pripade tohto lieku urcuje davkovanie takmer v pripade kazdeho pacienta rovnako. je to preto, ze este nikto nevie, ako presne tento liek ucinkuje. a teda nie je jasne, ani ake davkovanie treba pouzit. lekari ale skor predpisu liek z inej skupiny antidepresiv, kedze u tohto hrozi, ze si pacient zacne zvysovat davky a tym zvysovat toleranciu nan a moze nastat predavkovanie, zvniknut zavislost.

totiz tento liek ucinkuje uplne opacne ako SNRI (Serotonin-norepinephrine reuptake inhibitor), bezne antidepresiva, ktore z cloveka robia emocionalne a sexualne chladneho. Coaxil je zatial jediny liek zo skupiny SSRE (Selective serotonin reuptake enhancer) - on znizuje hladinu serotoninu na synapsiach, ale ako presne posobi sa nevie, napriek desatrociam vyskumu.

niekto tu pisal nieco o viagre. nuz, tento liek u niekoho vie vyvolat mierne zvysenu sexualnu tuzbu. u vacsiny nie, ale neposobi ani utlmujuco na libido. cize je idealne antidepresivum pre 30-50 rocneho, ktory uz nie je plny testosteronu ako 20-rocny, ale zatial mu ani nie je jedno, kolkokrat si pocas tyzdna zasulozi a ci vobec. :)

Jedno lepšie ako druhé ....ale inak fasa ...
xyz12345
17.08.09,10:45
Jedno lepšie ako druhé ....ale inak fasa ...

nebudem sa tu nechavat vtahovat do nejakych zapasov.
mozno bude pre diskutujucich este zaujimave precitat si aj zdroje (aj ked v anglictine), z ktorych som sa ja informoval (aj ked je to z velkej casti moc odborne, hlavne ten prvy zdroj):

1. tianeptine bodka com
2. Tianeptine na wikipedia

linky sem nemozem dat, kedze este nemam 15 prispevkov na porade (pekna blbost, ale nevadi)
buchač
17.08.09,10:59
nebudem sa tu nechavat vtahovat do nejakych zapasov.
ANI JA !!!
mozno bude pre diskutujucich este zaujimave precitat si aj zdroje (aj ked v anglictine), z ktorych som sa ja informoval (aj ked je to z velkej casti moc odborne, hlavne ten prvy zdroj):

1. tianeptine bodka com
2. Tianeptine na wikipedia

linky sem nemozem dat, kedze este nemam 15 prispevkov na porade (pekna blbost, ale nevadi)


Antidepresívum
z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Wikipédia nie je lekárske konzílium!
Informácia, ktorú podáva tento článok, nemôže nahradiť návštevu lekára!

Antidepresívum Prozac

Inhibítor spätného vychytávania serotonínu a noradrenalínu, Venlafaxine

Antidepresívum je liek alebo liečivo, ktoré zlepšuje chorobnú depresiu alebo dystýmiu (miernejšia depresia). Do tejto indikačnej skupiny patrí viacero skupín liečiv, najmä IMAO (inhibítory monoaminooxidázy), triciklické antidepresíva (využívané v psychiatrickej praxi od ich objavu šťastnou náhodou v 50-tych rokoch minulého storočia), novšie SSRI (Inhibítory spätného vychytávania serotonínu) a viaceré novšie formy vyvinuté farmaceutickými firmami. Antidepresívne lieky patria k najviac predpisovaným liekom psychiatrami a všeobecnými lekármi, a ich efektivita a vedľajšie účinky sú predmetom mnohých štúdií, a predháňajúcich sa vyhlásení. Viacero antidepresívnych rastlinných drog, najmä ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum) sú tiež študované a užívané.

Antidepresíva sa obyčajne nepovažujú za stimulanciá. Zvyčajne sa užívajú niekoľko týždňov, mesiacov aj rokov a majú oneskorený nástup terapeutického účinku. Liečivá užívané pre rýchly euforizujúci účinok vo všeobecnosti nie sú pokladané za antidepresíva. Napriek svojmu menu sú antidepresíva podávané aj pri viacerých iných indikáciách, vrátane chorobného nepokoja, cyklotýmie, porúch príjmu potravy a chronickej bolesti. Niektoré sú zneužívané ako "zlepšovače nálady". Naopak iné skupiny liekov, ako antipsychotiká v malých dávkach a benzodiazepíny sú tiež často využívané na zvládnutie depresie.[1][2] Preto je niekedy termín antidepresívny používaný pre terapiu (napr. psychoterapia, elektrošoková terapia) alebo proces (napr. narušenie spánku, zvýšenie osvetlenia, pravidelné cvičenie), o ktorom vieme, že zlepšuje chorobnú depresiu. Skúsenosť ukazuje, že placebo zvykne mať výrazný antidepresívny účinok a preto potvrdenie antidepresívneho účinku antidepresív vyžaduje dôkaz výrazne vyššieho účinku ako má placebo.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Antidepresívum


xyz12345
Junior Member
Re: Coaxil a jeho ucinky
tento liek uzivam asi 6 dni, cize je este skoro, aby som vedel povedat nieco o jeho ucinkoch na mna, kedze trva tyzden az dva, kym zacne posobit.

Nezvyknem , ale priznám ...
xyz12345chcem sa len vyjadrit k nezmyslom, ktore tu popisali ludia, co sa potrebuju vyjadrovat k vsetkemu a pritom su uplne neinformovani alebo zle informovani.
že Coaxil beriem viac mesiacov ako Ty dní a vynásob si to ešte asi tak troma ....a vyjde Ti počet rokov ....:cool:
dimenzer
24.12.12,10:14
Ahojte.

Takže začneme po rade.

1:Áno vždy treba preštudovať a vedieť čo berete (a nie len tak že to čo mi doktor dal tak je dobre, ani by ste nevedeli ako dokážu klamať-Áno vaši psychiatri)

2: Pribalový leták a Wikepadia sú jedni z najlepších prostriedkov ako zistiť čo liek robí ( boli robene štúdie s placebami a pod. takže...)

3: Nežerte čo nepotrebujete (ANTIDEPRESIVA sú tiež návykové!)

4: To čo jednému prospieva druhému škodí. (Napr. ja mám vybudovanú vysokú toleranciu voči utlmujicím liekom, aktivizanty a stimulanty neznášam moc dobre - nakoniec jeden liek pomohol, ktory psychiatri nakoniec vysadili!)

5: Nájdite lekára ktorý vám bude veriť a podporovať vo fungovaní v normálnom živote. (Ešte raz upozorňujem, ak chcete môžte vedieť viac, ale vždy je lepšie sa poradiť, Predsa majú vyštudovanú Medicínu a niake tie roky Praxe.)

6: Namiesto liekov sa dajú nasadiť bylinky: ako u našich predkov, ale každopadne lieky sú silnejšie v tomto zmysle ( majú vyšší liečebný efekt ale aj viac vedľajších účinkov, viac škodia - Lieky bežne zaťažujú pečeň a obličky.)

7: A na záver všetci múdrci chodte sa niekde bodnuť, každý dokaže na internete nájsť čo je Coaxil, ale my potrebujeme skúsenosti ( Tie sú najdôležitejšie ).

Ešte posledné slova, NIE SOM LEKÁR ale mam dostatočné znalosti aby som tvrdil čo tvrdím.


S pozdravom dimenzer
vema
25.12.12,14:45
Ja si myslím, že si asi psychicky v nepohode a s tým súvisí aj tvoj sexuálny život. Keď tabletky zaberú t.j. 1 aj 2 mesiace, budeš na tom psychicky lepšie a aj sexuálny život sa upraví. Treba byť trpezlivý. Môj názor. Ja som tiež vema a toto som nepísala, ako je to možné?
buchač
25.12.12,14:50
19.02.09 13:38
Ja si myslím, že si asi psychicky v nepohode a s tým súvisí aj tvoj sexuálny život. Keď tabletky zaberú t.j. 1 aj 2 mesiace, budeš na tom psychicky lepšie a aj sexuálny život sa upraví. Treba byť trpezlivý. Môj názor.

Ja som tiež vema a toto som nepísala, ako je to možné?

....hehehe......začni brať znova Coaxil ....:--- :D :D
Billy75
08.02.20,23:30
Coaxil /Tianeptin, Meditrigin/ je atypicke AD. Ma iny mechanizmus vychytavania serotoninu a dopaminu na serotonergnych receptorom. Niektori lekari ho radia mechanizmom ucinku medzi tryciklicke, ci tetraciklycke antidepresiva. V skutocnosti oproti SSRi antidepresivam /Serotonin, Selective Reuptake Inhibitor/ - spatny vychytavac serotoninu, vznikol tzv. novy nazov SSRe /Serotonin Selective Reuptake Enhancement/. Teoreticky by sa dalo povedat o Tianeptine, ako primarnej ucinnej latke tohto AD, ze ma presne opacny mechanizmus metabolity serotoninu od presynaptickych neuronovych zakonceni az po "strbinu" v neurone a jeho receptore. Predpoklada sa, ze nedostatok serotoninu v istych oblastiach mozgu sposobuje depresie, uzkostne stavy, panicke attacky, tento fakt neguje. Serotonin podla studii spatne nevychytava, ale spracovava ho inym sposobom, v podstate ho uvolnuje na serotonergnych strbinach, na ktore maju vysoku afinitu SSRi AD a ´kumuluje ho do inej strbiny neuronu /ak si spominam 5HT2, ale nie som si isty. Vdaka tomu nema vplyv na sexualne libido, ako napriklad klasicky es-citalopram /Citalec/, ci vyssie kombinacie serotonergnych a dopaminerngnych inhibitorov ako napriklad Venlafaxin /Alventa/. Jeho toxicita je na velmi nizkej urovni, opatronost treba pri poruchach srdcovej cinnosti /palpitacie/ , ci nizkej hladine Sodika, alebo oblickovom zlyhavani. Tam sa totiz eliminuje. Z hladiska toxicity boli zaznamenane aj 100 nasobne prekrocenia dennej davky Tianeptinu /jedna tťbl 12.5 mg/ bez zivot ohrozujucich stavov. Neziaducim ucinkom je navykovost. Dozaduju sa ho casto pacienti, ktori boli, ci su zavisli na amfetaminoch. Posobi na tie iste receptory. Tak isto vysadzovat sa musi postupne po dobu aspon 14-tich dni na rozdiel od niektorych SSRi AD. VPodla klinickych studii v dvojito zaslepenych testoch ucinna latka verzus placebo je dobre znasany a jeho ucinnost je na urovni 64 percent oproti placebu. Indikacie su depresivne epizody roznej etimologie a stadii. Obvykla denna davka je 3 x 12,5mg Tianeptinu. Da sa povedat, ze je to jedine AD z novej skupiny SSRe, ktore nema neziaduce ucinky SSRi, vacsinou dobre znasane.