grušina
17.02.09,17:00
Dobrý večer,
mám taký problém a prosím o radu. Mám klienta, ktorý nakúpil tovar z ČR, prišla faktúra, na ktorej bolo uvedené suma npr. 1000kč, DPH 0%, suma celkom 1000kč, ( čo je podľa mňa správne )
Teraz nám tento dodávateľ poslal saldo, kde je suma faktúr navýšená o DPH a nám to vykazuje neuhradené faktúry presne o rozdiel z DPH.
Ak je to nákup z iného členského štátu, tak na faktúre nesmie byť uvedené DPH. Alebo ako to má byť prosím Vás, majú nárok na dopočítanie sumy DPH ?
Ja si myslím, že nie, ale prosím o radu.
Dodávateľ v ČR je platca DPH v ČR, môj klient nie je platca DPH.
vopred ďakujem za rady
Tweety
17.02.09,16:05
Dobrý večer,
mám taký problém a prosím o radu. Mám klienta, ktorý nakúpil tovar z ČR, prišla faktúra, na ktorej bolo uvedené suma npr. 1000kč, DPH 0%, suma celkom 1000kč, ( čo je podľa mňa správne )
Teraz nám tento dodávateľ poslal saldo, kde je suma faktúr navýšená o DPH a nám to vykazuje neuhradené faktúry presne o rozdiel z DPH.
Ak je to nákup z iného členského štátu, tak na faktúre nesmie byť uvedené DPH. Alebo ako to má byť prosím Vás, majú nárok na dopočítanie sumy DPH ?
Ja si myslím, že nie, ale prosím o radu.
Dodávateľ v ČR je platca DPH v ČR, môj klient nie je platca DPH.
vopred ďakujem za rady
Dodávateľ z ČR ako platiteľ dph, kedže predal tovar neplatcovi dph, mal povinnosť fakturovať s dph. Faktúru majú zle vyhotovenú, oni si ju zrejme už opravili, preto to saldo už s dph.
grušina
17.02.09,20:16
ďakujem za odpoveď. To znamená, že tam mala byť vyčíslená DPH ako 19% z ceny ? A ak je to ich chyba, mi to musíme doplatiť?
maska2
18.02.09,07:31
Ahoj ,prosím Ťa mohla by si mi napísať ako potom prepočítavaš kurz z CZK na Eura, ktorý kurz ECB použiješ? Ďakujem.
ekonella
18.02.09,08:22
Používa sa kurz ECB z predošlého dňa.
maska2
18.02.09,08:56
Ahoj,dakujem za odpoveď. A mohla by si mi predsa ešte trošku poradiť. Keď príde FA z Čiech - príde hneď aj s tovarom. Samozrejme má dátum vystavenia skôr ako je dodávka. Ktorý kurz ECB použijem? Deň vystavenia faktúry? Alebo môžem deň kedy FA prišla?Ďakujem.
ekonella
23.02.09,18:20
Treba si stanoviť deň uskutočnenia účtovného prípadu vo vnúrnej smernici.
maska2
24.02.09,07:18
Treba si stanoviť deň uskutočnenia účtovného prípadu vo vnúrnej smernici.


Ahoj ,ďakujem za odpoveď.Myslíš, že takáto smernica potom obstojí pri daň.kontrole?Ďakujem.Andrea