bolacka
17.02.09,21:18
ahojte.
chcela by som sa spytat hlavne starsich vekovych kategorii ktore beru uz dlho hormonalnu antikoncepciu, ako to vplyva na ich zdravie. Ako dlho ju brali, aky druh, co sa stalo ked ju vysadili, ci sa podarilo otehotniet, ci nemala antikoncepcia po vysadeni nejake neziaduce ucinky, popripade aj pocas pouzivania. Ake ucinky badaju na sebe z dlhodobeho uzivania hak.

Myslim ze bude pre vela z nas prinos zhrnut si taketo pozorovania na sebe a podelit sa o ne.

Dakujem.
pasuliatko
17.02.09,20:44
ja beriem antikoncepciu už 5 rokov, doktorke som povedala čo a ako, zobrala mi krv a vyšetrila. sama mi navrhla antikoncepciu, ktorá by vyhovovala mojím požiadavkám,ja beriem REGULON od začiatku raz mi ju zmenila ale nevyhovovala mi thak som sa vrátila k REGULONU, ja mám dobré skúsenosti len kým si organizmus zvykne na to to potrvá. nepriberám z neho ako iné ženy mne to úplne vyhovuje.
syrik
18.02.09,05:28
Ja som užívala Mercilon rok, potom som ju musela kvôli zdravotným problémom vysadiť, nepriberala som,cítila som sa fajn počas užívania, no peklo prišlo až po vysadení...to som mala také kŕče v podbrušku,že som si nemohla ani sadnúť....Keď som bola mladšia, úžívala som kvôli zdravotným problémom DIANE a to bol riadny sajrajt....po troch mesiacoch som ju aj vysadila...keď som dostala menštruáciu,som myslela,že rodím...normálne kontrakcie...myslím si,že Diane je to najväčšie svinstvo z rádu HAK...podľa môjho názoru, HAK môže byť veľmi dobré riešenie ako hormonálna substitučná liečba v období menopauzy...vtedy chráni pred infarktom a osteoporóze,,,ale v mladšom veku by som si ju už nedala nikdy predpísať...čistá chémia...mám na mysli kvôli zabráneniu otehotnenia...zo zdravotných dôvodov je to iné...ale je to vec každej ženy...
1marta3
18.02.09,06:57
Veľa zaujímavých informácií o užívaní HAK najdete na stránke antikoncepcia.com , je to podla mňa fakt dobrá stránka. DOzvedala som sa tam dosť vecí o ktorých mi moja gynekologička napríklad vôbec nehovorila a tak..... A je tam aj poradňa, kde odpovedajú gynekologovia a dosť rýchlo, povedala by som že skoro obratom.

Pekný deň
bolacka
18.02.09,07:10
Veľa zaujímavých informácií o užívaní HAK najdete na stránke antikoncepcia.com , je to podla mňa fakt dobrá stránka. DOzvedala som sa tam dosť vecí o ktorých mi moja gynekologička napríklad vôbec nehovorila a tak..... A je tam aj poradňa, kde odpovedajú gynekologovia a dosť rýchlo, povedala by som že skoro obratom.

Pekný deň
tu stranku doverne poznam, a tiez som tam uz vyuzila niekolkokrat aj poradnu, ale ak si vsimnes je to stranka ktora je zamerana na obhajovanie antikoncepcie, su tam reklamy na firmu ktora vyraba lieciva, cize aj antikoncepciu, na otazky odpovedaju lekari ktori uzivanie hak beru ako samozrejmost, ktora nedokaze uskodit..ale citala som uz aj niekolko clankov o tom ako zeny nemohli otehotniet, ako po vysadeni strasne pribrali, mali hormonalne vykyvy ako nepravidelna menstruacia, nepekna plet, zvlastne nalady a podobne..preto si myslim ze je dolezite aby sme si povedali vlastne realne skusenosti..hak je este neovereny vek a myslim ze az nasa mladsia generacia v starobe pochopi aky presne vplyv antikoncepcia na organizmus ma..ja beriem druhy rok hak Chloe ktora mi sadla, tento vyber mi odporucil gynekolog kvoli pleti, nakolko sa mi na tvari masti T-zona. Plet mam upravenu vdaka hak, no stale niesom zmierena s uzivanim. Uzivam ju kvoli tomu aby som neotehotnela, s inou antikonc.metodou by som nebola spokojna (prezervativ alebo ratanie plodnych a neplodnych dni).
syrik
18.02.09,07:29
Prene tak, ako písala delonka....treba si povedať objektívne informácie...všetky pre a proti...musíš si uvedomiť, že každý lekár má niečo od firmy,ktorá tú HAK predáva...mne bolo dokonca povedané, že moje zdravotné problémy spustila práve HAK...tvrdili mi to viacerí lekári z rôznych odborov,jediný, kto to popieral,bol gynekológ...o tom,že je v dnešnej dobe vysoká miera neplodnosti, môže mimo iného mať na svedomí práve užívanie HAK...myslím teraz dlhoročné užívanie...organizmus každej ženy je vybavený tak, že funguje ako hodinky...pokiaľ nie,tam už je úvaha nad užívaním HAK namieste...ale pokiaľ žena nemá problémy, vaječníky fungujú normálne, je nezodpovedné prinajmenšom užívať chémiu,ktorá tento prirodzený cyklus umelo stimuluje...tak ,ako škodia telu leiky ako také, škodí aj HAK...tiež je to chémia...ešte nikto 100% nepotvedil jej vplyv na výskyt rakoviny...všetko sú to dohady...ale realita sa dostaví až o niekoľko desiatok rokov...
bolacka
18.02.09,07:42
ja som bolačka:)
syrik
18.02.09,07:49
ja som bolačka:)


Jemine,prepáč..to bola riadna chyba...ospravedlňujem sa :o
bolacka
18.02.09,07:52
Jemine,prepáč..to bola riadna chyba...ospravedlňujem sa :o
to ja len tak podpichujem:)v pohode:)
slnecnicaa
18.02.09,08:11
ake je to paradoxne, ze su vedla seba temy ako CHCEM OTEHOTNIET a HORMONALNA ANTIKONCEPCIA.....
je to zvlastne (teda aspon pre mna), ze zeny si vedome nicia zdravie uzivanim antikoncepcie, potom sa snazia otehotniet a nemozu a su z toho nestastne a hladaju pricinu preco je to tak....
zltalienka
18.02.09,08:14
Nežiadúce účinky HAK:
- zvýšenie pravdepodobnosti trombózy 3 až 4 násobne (v prípade, že žena má geneticú poruchu zrážanlivosti krvi o ktorej nemusí ani vedieť až 35 násobne)
- zvýšenie pravdepodobnosti infakrtu myokardu 2 až 3 násobne
- zvýšenie pravdepodobnosti mŕtvice 2 až 3 násobne
a mnohé ďaľšie je ich oveľa viac.
Nerozumiem, prečo sa nechávame oblbovať farmaceutickým priemyslom, ktorý chce zo zdravých ľudí urobiť svojich pacientov na doživotie.

Ja viem, že mať doma detí ako smetí nikto nechce, ale existujú aj metódy na zabránenie počatia, ku ktorým nemusme od farmaceutického priemyslu nič PRAVIDELNE A DLHODOBODO KUPOVAŤ a zároveň si NENIČÍME ZDRAVIE.
Ale to nikto (hlavne gynekológovia) nepovie, lebo by prišli o svoj zdroj príjmu.
bolacka
18.02.09,08:17
ale ja rozumiem ze su aj ine antikoncepcie, ako tie ktore ponukaju farmaceuti..ale!...ake?..okrem prezervativu a merania teploty a plodnych a neplodnych dni?..prerusovana suloz je riskantna, vsetko ostatne je chemia..
syrik
18.02.09,08:21
ale ja rozumiem ze su aj ine antikoncepcie, ako tie ktore ponukaju farmaceuti..ale!...ake?..okrem prezervativu a merania teploty a plodnych a neplodnych dni?..prerusovana suloz je riskantna, vsetko ostatne je chemia..

Meranie plodných a neplodných dní ja osobne neuznávam...stačí malý stres a aj u ženy,ktorá má cyklus ako hodinky, môže dôjsť k zmene...mne sosobne vyhovuje prezervatív...ideálne by bolo,keby sa použije so sprermicídnym gelom v prípade,že praskne....a tiež sa snažim v období ovulácie vyhnúť pohlavnému styku...aj s prezervatívom...ale každému vyhovuje niečo iné..
slnecnicaa
18.02.09,08:26
ked zena pozna svoje telo, da sa HAK (podla mna) vyhnut..... staci sledovat svoje telo, ked je obdobie ovulacie, kedy je po nom a par dnova zdrzanlivost v case ovulacie pre normalneho cloveka by nemal byt problem..... ale toto uz je asi mimo zadanu temu
zltalienka
18.02.09,08:30
Meranie plodných a neplodných dní ja osobne neuznávam...stačí malý stres a aj u ženy,ktorá má cyklus ako hodinky, môže dôjsť k zmene...mne sosobne vyhovuje prezervatív...ideálne by bolo,keby sa použije so sprermicídnym gelom v prípade,že praskne....a tiež sa snažim v období ovulácie vyhnúť pohlavnému styku...aj s prezervatívom...ale každému vyhovuje niečo iné..

kombináciu prezervatín + spermicídny gél neodporúčam. Poznám jeden pár, ktorý sa chceli poistiť, tak to skombinovali a výsledok je .... krásne bábätko. Gél totižto rozožral prezervatív. Inak stojí za zamyslenie, keď dokázal rozožrať gumu, čo dokáže urobiť so stenou pošvy? Gél toťiž nevie, čo má likvidovať!
bolacka
18.02.09,08:37
a dokonca aj prezervativ je celkom fajn chemikalia..mnoho ludi je alergickych na latex a momentalne je tooolko druhov ze ak si kupis nejaky tensi super thin a je nevhodny, velmi lahko sa nieco moze stat..a na druhu stranu pouzitie prezervativu trosku ubera z radosti sexu minimalne muzovi :)
syrik
18.02.09,09:02
a dokonca aj prezervativ je celkom fajn chemikalia..mnoho ludi je alergickych na latex a momentalne je tooolko druhov ze ak si kupis nejaky tensi super thin a je nevhodny, velmi lahko sa nieco moze stat..a na druhu stranu pouzitie prezervativu trosku ubera z radosti sexu minimalne muzovi :)

no môj sa ešte nesťažoval :D
alla66
18.02.09,15:48
Mám minuloročné skúsenosti s vaginálnym krúžkom,bolo to SUPER po všetkých stránkach,ale moje telo nesúhlasilo...stále som krvácala. Bola tam nízka dávka hormónov a preto tie problémy....Potom som prešla na náplaste Evra, znova super...zasa som mala problémy so žilami (bolesti nôh,zúženie ciev) a lekárka mi odporučila ukončiť HAK. Kto nechce užívať denne tabletky ,je to vhodný spôsob.....Malé mínus = mesačne to stojí do 16.60 €.
:cool:Najúčinnejšia antikoncepcia je nemilovať sa...(i najlacnejšia):D:D
rybanka
19.02.09,12:44
ked zena pozna svoje telo, da sa HAK (podla mna) vyhnut..... staci sledovat svoje telo, ked je obdobie ovulacie, kedy je po nom a par dnova zdrzanlivost v case ovulacie pre normalneho cloveka by nemal byt problem..... ale toto uz je asi mimo zadanu temu
Ja som sa 5 rokov riadila iba sledovaním ovulácie, fungovalo to. Nemohla som brať HAK pre zvýšené pečeňové, a potom som už ani nechcela. Problém nastal, keď som sa pred pol rokom rozhodla, že chcem otehotnieť, nedarí sa, tak teraz rozmýšľam, či nie je problém inde.
bobiku
19.02.09,17:00
ja som bola oddanou zástankyňou antikoncepcie a v podstate stále som, len ja sama s ňou nemám dobrú skúsenosť. Myslím, že aj pre chlapov by mohli už niečo vymyslieť,aby sme si len my ženy nemuseli ničiť zdravie a robiť si starosti, ale to je už asi o inom....takže ja som brala 10 rokov CILEST a skončila som so silným opakovaným krvácaním v nemocnici, potom som mala vzápäti dva kyrety pre silné krvácanie a pred 1 1/2 rokom som abslovovala hysterektomiu (odstránenie maternice). Podľa lekárov dôvodom bolo dlhodobé užívanie práve CILESTU. Ale určite je lepšie brať antikoncepciu ako nechcene otehotnieť. A mne aj tak iná antikoncepcia ako hormonálna nevyhovovala.
motylik7
19.02.09,21:30
Počas svojho života som užívala viacero druhov HAK, najlepšie sa mi zdalo vnútromaternickové teliesko MIRENA. Dobrá znášanlivosť, dobrá cena (je na 5 rokov, potom sa vyberie), spoľahlivá atď.
Mám ju vyše tri roky, ale teraz si ju idem dať vybrať a som neskutočne rada, že až do konca svojich dní nebudem musieť používať žiadnu HAK :---.
Pri akejkoľvek HAK používanej dlhodobo treba sledovať a udržiavať svoje telo v rovnováhe, s dôrazom najmä na pečeň, ktorá je najviac zaťažená. Ja napr. preventívne užívam Pyridoxin alebo Pangamin každý deň, akonáhle si nedám 2x či viackrát po sebe, už aj sa mi objavia symptómy, že niečo nie je v poriadku s pečeňou. Prednedávnom som začala vo zvýšenej forme užívať aj magnézium, pretože som začala mávať kŕče vo svaloch. A tiež, ak si ho zabudnem dávať, kŕče sa mi vracajú. Nedostatky týchto prvkov môžem pripisovať jedine HAK, pretože inak som zdravá ako repa.
Takže pozor na to, treba si stále všímať, aké signály naše telo vysiela.
pasuliatko
19.02.09,21:34
Počas svojho života som užívala viacero druhov HAK, najlepšie sa mi zdalo vnútromaternickové teliesko MIRENA. Dobrá znášanlivosť, dobrá cena (je na 5 rokov, potom sa vyberie), spoľahlivá atď.
Mám ju vyše tri roky, ale teraz si ju idem dať vybrať a som neskutočne rada, že až do konca svojich dní nebudem musieť používať žiadnu HAK :---.
Pri akejkoľvek HAK používanej dlhodobo treba sledovať a udržiavať svoje telo v rovnováhe, s dôrazom najmä na pečeň, ktorá je najviac zaťažená. Ja napr. preventívne užívam Pyridoxin alebo Pangamin každý deň, akonáhle si nedám 2x či viackrát po sebe, už aj sa mi objavia symptómy, že niečo nie je v poriadku s pečeňou. Prednedávnom som začala vo zvýšenej forme užívať aj magnézium, pretože som začala mávať kŕče vo svaloch. A tiež, ak si ho zabudnem dávať, kŕče sa mi vracajú. Nedostatky týchto prvkov môžem pripisovať jedine HAK, pretože inak som zdravá ako repa.
Takže pozor na to, treba si stále všímať, aké signály naše telo vysiela.

to teliesko sa dá dať ale po pôrode nie?alebo ako to je?
motylik7
19.02.09,22:11
to teliesko sa dá dať ale po pôrode nie?alebo ako to je?
Ešte raz napíš, ale s čiarkami, dobre?
Lebo si nie som istá, či ti odpoviem správne :D
delonka
27.02.09,08:40
syrik, tu je delonka, ja s tým plne súhlasím.,mám vo svojom okolí kolegyne, ktoré brali ako mladé HAK a ich detičky majú veľmi veľké zdravotné problémy.,nehovoriac o tom, že mali problém otehotnieť., / prosím, dievčatá, ženy uvedomte si /ja som sa toho držala celý život/, nedávajte svojmu telu ďalšiu chémiu, už potraviny čo dnes nakupujeme sú jej plné,zdraviu to neprospieva.,

my ženy máme zakódované rodiť deti, udržať život na Zemi, keď tomu bránime, potláčame svoje prirodzené pudy., ja som radšej dávala prednosť iným spôsobom milovania, keď som nechcela otehotnieť /plodné dni, prerušované milovanie.../ to záleží od toho, či chceš urobiť radosť partnerovi, alebo sama sebe... nikdy som nebrala milovanie ako športovú disciplínu, pre mňa to malo iný význam... všetko čo dávame do svojho tela, čo bráni prirodzeným pochodom a procesom v tele, je podľa mňa viac na škodu ako na úžitok., žime v harmónii s prírodou a svojím telom , snažme sa ho pochopiť nevnucujme mu, čo nie je jeho...
pasuliatko
27.02.09,12:42
Ešte raz napíš, ale s čiarkami, dobre?
Lebo si nie som istá, či ti odpoviem správne :D

to vnútro maternicové teliesko sa dá dať až po pôrode?alebo ako to vlastne je?:rolleyes: lepšie?:D
alla66
27.02.09,12:50
Najlepšie po pôrode
Vnútromaternicové teliesko, alebo DANA (názov, ktorý sa zaužíval v Československu) či IUD (jeho skratka je intrauterine device) je určené predovšetkým ženám, ktoré neplánujú najbližšie roky otehotnieť. Teliesko sa totiž zavádza na dlhé obdobie, dva až päť rokov a odporúča sa ho nosiť čo najdlhšie. Niektoré ženy dokonca majú umelohmotné teliesko zavedené aj na pätnásť rokov. Aj preto sa odporúča ženám, ktoré už rodili a najbližších pár rokov neplánujú prírastok do rodiny.
Ja som ho mala, ale už ho viac nechcem....

Plusy telieska

* Vysoká spoľahlivosť
* Nemusíte myslieť na pravidelné užívanie hormonálnej antikoncepcie
* Priaznivá cena
* Dlhodobá ochrana

Mínusy telieska

* Je určené ženám, ktoré majú za sebou pôrod
* Bolestivé zavádzanie
* Prvé mesiace môžete špiniť a mať dlhšiu menštruáciu
* Niektoré ženy tvrdia, že výrazne pribrali
* Riziko zápalov a cýst na vaječníkoch
syrik
27.02.09,13:36
Najlepšie po pôrode
Vnútromaternicové teliesko, alebo DANA (názov, ktorý sa zaužíval v Československu) či IUD (jeho skratka je intrauterine device) je určené predovšetkým ženám, ktoré neplánujú najbližšie roky otehotnieť. Teliesko sa totiž zavádza na dlhé obdobie, dva až päť rokov a odporúča sa ho nosiť čo najdlhšie. Niektoré ženy dokonca majú umelohmotné teliesko zavedené aj na pätnásť rokov. Aj preto sa odporúča ženám, ktoré už rodili a najbližších pár rokov neplánujú prírastok do rodiny.
Ja som ho mala, ale už ho viac nechcem....

Plusy telieska

* Vysoká spoľahlivosť
* Nemusíte myslieť na pravidelné užívanie hormonálnej antikoncepcie
* Priaznivá cena
* Dlhodobá ochrana

Mínusy telieska

* Je určené ženám, ktoré majú za sebou pôrod
* Bolestivé zavádzanie
* Prvé mesiace môžete špiniť a mať dlhšiu menštruáciu
* Niektoré ženy tvrdia, že výrazne pribrali
* Riziko zápalov a cýst na vaječníkoch

A zvýšené riziko rakoviny krčka maternice....kamarátkina mama doplatila práve na toto teliesko...žiaľ už nie je medzi nami...
martina2907
04.03.09,06:20
Uzivam antikoncepciu viac ako 6 rokov, najprv to bola uz vyssie spominana Diana, ale mne vyhovovala, potom som si nechala zaviest Implanon na 3 roky - nikdy viac, neskutocne som trpela a momentalne uzivam Chloe...
Barbara
17.03.09,09:09
Ženičky prosím Vás prečo chcete zničiť svoje zdravie s tými všelijakými cudzými telieskami :cool:, a všelijakými tabletkami :cool:však nech chlap kúpi kondóm a je to.:);) ja viem, že s tým nie je to ono, ale vždy je to zdravšie, ako tie tabletky a čojaviemčo;)

však to môžete aj vy kupovať, to nie je žiadna hanba:)

p.s.prečo by to mali mať uľahčené, žiadna starosť....:rolleyes::D;)
kajasla
17.03.09,12:01
Ja som brala hor.antik. 7 rokov , vysadila som ju preto, lebo sa mi zacali robit krcove zili. Mam 27 rokov a zili ako moja matka v 50. ( obrazne povedane)
Je síce pravda , ze som aj fajcila, co mi moc nepomohlo, ale odkedy to neberiem tak sa mi stav nezhorsuje. Myslim si ,ale ze kazdy organiznus je iny a vsetky sposoby ochrany maju svoje rizika.
bobiku
17.03.09,13:22
nemôžete ale principialne odsúdiť HAK, napríklad ja mala som totálne nepravidelnú menzes (takže metoda plodne/neplodne) u mna totálne nespoľahlivá, som alergická na gumu (kondom nepripadá do uvahy), prerušovaná sulož mi naozaj nevyhovuje, po konizácií krčka maternica odpadla možnosť vnútromaternicových teliesok. Takže jediná možnosť HAk a môžem povedať, že som ju brala roky. Takže nedá sa povedať toto ano a a toto nie. Ved nič v živote nie je čierno-biele. Takže dámy opatrne s tými súdmi.
syrik
17.03.09,13:32
nemôžete ale principialne odsúdiť HAK, napríklad ja mala som totálne nepravidelnú menzes (takže metoda plodne/neplodne) u mna totálne nespoľahlivá, som alergická na gumu (kondom nepripadá do uvahy), prerušovaná sulož mi naozaj nevyhovuje, po konizácií krčka maternica odpadla možnosť vnútromaternicových teliesok. Takže jediná možnosť HAk a môžem povedať, že som ju brala roky. Takže nedá sa povedať toto ano a a toto nie. Ved nič v živote nie je čierno-biele. Takže dámy opatrne s tými súdmi.

Áno, sú prípady,kedy naozaj nie je iná možnosť...
bobiku
17.03.09,13:32
syrik, tu je delonka, ja s tým plne súhlasím.,mám vo svojom okolí kolegyne, ktoré brali ako mladé HAK a ich detičky majú veľmi veľké zdravotné problémy.,nehovoriac o tom, že mali problém otehotnieť., / prosím, dievčatá, ženy uvedomte si /ja som sa toho držala celý život/, nedávajte svojmu telu ďalšiu chémiu, už potraviny čo dnes nakupujeme sú jej plné,zdraviu to neprospieva.,

my ženy máme zakódované rodiť deti, udržať život na Zemi, keď tomu bránime, potláčame svoje prirodzené pudy., ja som radšej dávala prednosť iným spôsobom milovania, keď som nechcela otehotnieť /plodné dni, prerušované milovanie.../ to záleží od toho, či chceš urobiť radosť partnerovi, alebo sama sebe... nikdy som nebrala milovanie ako športovú disciplínu, pre mňa to malo iný význam... všetko čo dávame do svojho tela, čo bráni prirodzeným pochodom a procesom v tele, je podľa mňa viac na škodu ako na úžitok., žime v harmónii s prírodou a svojím telom , snažme sa ho pochopiť nevnucujme mu, čo nie je jeho...
bože kolko máte rokov a v ktorej dobe to žijete? Ved sex je o radosti zo života a nie o plodení. Ja mám 19-ročnú dcéru a od 17-stich užíva HAK. A budem radšej tomu ako neželanému otehotneniu. Lebo pri každom nechránenom styku je riziko otehotnenia a to je vedecky dokázaný fakt. Takže to čo tu ponúkate ako riešenie (plodne /neplodné dni a prerušovaná súlož) je vhodne pre páry ktoré su si vedomé zvýšeného rizika otehotnenia. A strašne by ma zaujimalo, kde ste zobrali ten nezmysel o negatívnom vplyve na deti žien ktoré brali HAK?! O HAK sa popísalo dosť, ale tento vedlajší nepriaznivý účinok nebol nikde spomenutý? Alebo ste si robili vlastný výskum? A neviem ako vy,ale my s manželom si robíte radosť v sexe navzájom.
Bionda
17.03.09,15:05
Ja mám vo svojom okolí dve cca 30- ročné, ktoré dlhodobo užívali Antikonc. a po bežnom operačnom zásahu dostali emboliu pľúc. Lekári uviedli ako dôvod antikonc. ,ktorá vraj pred operačným zákrokom mala byť dlhšiu dobu vysadená. Neviem, nechcem šíriť paniku, ale obe veľmi dobre poznám.... takže záver je na každom.
Vždy budem za to, aby sa robila osveta a prevencia ako samotný zákrok- ale ani proti tomu nie som.
Ešte prichádza u žien po 35-ke a min. 2 deťoch event. zdrav. problémom iného druhu do úvahy sterilizácia, event. sterilizácia muža.
Bionda
17.03.09,15:08
Inak o zlom vlyve na budúce deti som tiež nič nepočula :)
Inak bobiku s poslednou vetou s tebou uplne súhlasím :D. Presne, veď to má byť hlavne o kvalite :D:D
slnecnicaa
18.03.09,09:33
od 17-tich antikoncepcia??? a co tak trosku moralnej vychovy a zdrzanlivosti?
syrik
18.03.09,09:35
NO vždy lepšie ako interupcia....
bobiku
18.03.09,13:04
OK tak ja sa budem tváriť, že moja dcéra je morálna (čo je to podľa vás morálna? máte patent na hodnotenie morálky?) a zdržanlivá a ona otehotnie. No to je super nápad?! Kde to žijete, ved viete ako je to dnes so sexualitou mladých ľidí? A zatvárať pred tým oči a kázať im o moralke a zdržanlivosti, to je správne? Nemyslím. Možno veriaci, ti nech žijú podľa pravidiel svojej viery. A dcéra má už 19, stále je s tým priateľom, chodia od 15 a plánujú spoločnú budúcnosť. Nie je to vzťah na jednu noc. Nemali mať náhodou sex po svadbe?
korduľa
18.03.09,16:52
od 17-tich antikoncepcia??? a co tak trosku moralnej vychovy a zdrzanlivosti?
neviem preco sa tak cudujes, ved dnes zacinaju decka so sexom 15 a skor. treba pozriet sem tam spravy a pozriet, ze rodia aj 13-ne, myslim, ze by mozno bolo lepsie robit osvetu o tom ake su moznosti ako predchadzat otehotneniu a nie sa cudovat, ze niekto sexuje skorej ako nasi rodicia ci stari rodicia.
kazdy nech si zvazi plusy a minusy, ved informacii je vela a su dostupne, potom nech sa rozhodne. ale myslim, ze je lepsie brat antikoncepciu ako ist na interupciu. teda a medzi nami ja som mala DANU a narodil sa mi paradny 3,5 kg chlapec...
monva
19.03.09,08:47
Ja som brala 7 rokov HAK - Triquilar - mala som dlhodobeho priatela, ktory je teraz uz mojim manzelom, najprv sme spolu chodilli 8 rokov, popritom som vystudovala VS, takze babo sme vtedy nechceli.
Potom som nastupila do prace, zobrali sme sa a 2 roky cakali a trapili sa, no babo nechodilo. Zato sme zacali chodit my do centra pre neplodne pary.
Muz bol o.k., mne diagnostikovali PCOS (polycysticke vajecniky) a anovulacne cykly (bez ovulacie). Len na margo, pri HAK vraj k ovulacii nedochadza, nepamatam sa ci to bolo v letaku mojej HAK, no ja som bola roky v domneni, ze sa len zhustuje hlien, braniaci pristupu spermii k vajickam. No v podstate som 7 rokov ovulaciu nemala. A vlastne ani potom po vysadeni HAK.
Bola som objednana na laparoskopiu na 3.1.´07 a ked som si 22.12´06 rano pred predoperacnymi vysetreniami robila test (pre istotu, aby som nesla nahodou na rontgen, ak by som bola tehu) tak bol POZITIVNY :)
Dnes ma uz 1,5 roka a je to nas poklad. No uz 3 mesiace sa snazime o druhe a stale sa nedari ... Teraz mi to tiez pride zvlastne, ako sme sa branili babatku a vlastne nebolo ani comu. Aj po porode sme si davali pozor, lebo cele prve tehu som prelezala a bala som sa aby som nebola zase rizikovo tehu a pritom este starostlivost o drobca. Uff, uz som sa rozpisala, no hadam som niekomu pomohla v rozhodovani :)
zltalienka
19.03.09,10:06
a nie sa cudovat, ze niekto sexuje skorej ako nasi rodicia ci stari rodicia.

mimotemy ale predsa - prečo si myslíš, že naší predkovia sexovali menej ako dnešná generácia? Stačí poriadne počúvať texty ľudových piesní, čo je ich hlavnou témou .... hm!
(prečo si myslíš, že naší predkovia sexovali neskôr - veď dievčatá sa vydávali už v 16. - 17. rokoch, ak nie skôr)
evinasa
31.03.09,12:16
ja beriem ATK 10 rokov. Prve roky Logest, posledne obdobie Yasminelle. Neviem posúdiť, za čo všetko môže ATK ale tiež mávam stavy úzkosti, smútku, niekedy obdobie keď na sex ani nepomyslím, potom zas také, keď nemyslím na nič iné (strieda sa to tak po 3-4 mesiacoch). A teraz som si všimla, že mám aj nábeh na kŕčové žily, opuchy a zhoršuje sa mi celulitída. Takže to po desaťročí – na svoju tridsiatku – zrejme vysadím a uvidím, čo bude. Ale bábo ešte neplánujem, tak fakt neviem, čo iné používať. Mám veľa známych narodených z tzv. prasknutého kondómu, a plodné-neplodné dni a prerušovanú nepovažujem za spoľahlivé metódy.
motylik7
02.04.09,09:17
nikdy som nebrala milovanie ako športovú disciplínu, pre mňa to malo iný význam... všetko čo dávame do svojho tela, čo bráni prirodzeným pochodom a procesom v tele, je podľa mňa viac na škodu ako na úžitok., žime v harmónii s prírodou a svojím telom , snažme sa ho pochopiť nevnucujme mu, čo nie je jeho...

Pripájam sa k delonke: sex je pudová, fyzická záležitosť, ale my nie sme predsa zvieratá. Ak sa človek miluje celistvo (zapájajú sa aj iné zložky bytia), tak sa jedná o úplne inú záležitosť ako je sex. Plnohodnotné milovanie posúva človeka do iných, vyšších rovín duchovna.
(Nepredpokladám, že každý pochopí moje slovká, ale s tým už nič nespravím. Každý to pochopí na úrovni svojho vnímania :)).

Čo sa týka užívania HAK, sú už dávno dokázané jej ničivé účinky na telo. Mám to odskúšané aj na sebe, takže to môžem tvrdiť z vlastnej skúsenosti.
stanka555
21.06.09,15:07
ahojte.Chcem sa len opytat moja gynekologicka mi predpisala antikoncepciu bez toho aby mi vzala krv moze sA to?
syrik
21.06.09,17:13
ahojte.Chcem sa len opytat moja gynekologicka mi predpisala antikoncepciu bez toho aby mi vzala krv moze sA to?


Odvaha...a nebrala Ti ju nedávno? v každom prípade by som naliehala na odber...
alla66
21.06.09,17:23
...mne tiež predpísala HAK a nerobila žiadne odbery krvi :confused:
delonka
22.06.09,04:54
nikdy som nebrala milovanie ako športovú disciplínu, pre mňa to malo iný význam... všetko čo dávame do svojho tela, čo bráni prirodzeným pochodom a procesom v tele, je podľa mňa viac na škodu ako na úžitok., žime v harmónii s prírodou a svojím telom , snažme sa ho pochopiť nevnucujme mu, čo nie je jeho...

Pripájam sa k delonke: sex je pudová, fyzická záležitosť, ale my nie sme predsa zvieratá. Ak sa človek miluje celistvo (zapájajú sa aj iné zložky bytia), tak sa jedná o úplne inú záležitosť ako je sex. Plnohodnotné milovanie posúva človeka do iných, vyšších rovín duchovna.
(Nepredpokladám, že každý pochopí moje slovká, ale s tým už nič nespravím. Každý to pochopí na úrovni svojho vnímania :)).

Čo sa týka užívania HAK, sú už dávno dokázané jej ničivé účinky na telo. Mám to odskúšané aj na sebe, takže to môžem tvrdiť z vlastnej skúsenosti.
motylik, ďakujem , presne to som mala aj ja na mysli., dve, veľmi mne blízke osoby poznamenalo branie HAK, jedna, kolegyňa, zomrela, nechala po sebe dve dievčatká vo veku 5 a 6 rokov, je to už viac než 15 rokov, ale nemôžem na to zabudnúť, mala DAN-u,upozorňovala lekárku, že nie je všetko v poriadku, keď jej uverila, bolo už neskoro., Miška mala 29 rokov!!! druhý prípad je moja sestra, detto Dana, teraz jej všetko vychádza von, čakajú ju operácie, cely život chodila ku gynekologičke cca 1x za mesiac., ja som bola od pôrodu mojej dcéry 2x., nikdy som nebrala HAK, .

no a to ešte nehovoríme o deťoch žien, ktoré dlhodobo brali HAK., takisto mám vo svojom okolí prípady - je mi veľmi ľúto, že to musím napísať, ale vždy majú problémy v prvom rade potom otehotnieť a keď už je dieťatko na svete, sú problémy s ním - hyperaktivita potomka, je to najmenšie zlo čo ich môže postihnúť
mlisa
22.06.09,06:56
motylik, ďakujem , presne to som mala aj ja na mysli., dve, veľmi mne blízke osoby poznamenalo branie HAK, jedna, kolegyňa, zomrela, nechala po sebe dve dievčatká vo veku 5 a 6 rokov, je to už viac než 15 rokov, ale nemôžem na to zabudnúť, mala DAN-u,upozorňovala lekárku, že nie je všetko v poriadku, keď jej uverila, bolo už neskoro., Miška mala 29 rokov!!! druhý prípad je moja sestra, detto Dana, teraz jej všetko vychádza von, čakajú ju operácie, cely život chodila ku gynekologičke cca 1x za mesiac., ja som bola od pôrodu mojej dcéry 2x., nikdy som nebrala HAK, .

no a to ešte nehovoríme o deťoch žien, ktoré dlhodobo brali HAK., takisto mám vo svojom okolí prípady - je mi veľmi ľúto, že to musím napísať, ale vždy majú problémy v prvom rade potom otehotnieť a keď už je dieťatko na svete, sú problémy s ním - hyperaktivita potomka, je to najmenšie zlo čo ich môže postihnúť

bohuzial su pripady kedy HAk resp ina antikoncepia zene ublizila, tak ako su pripady kedy s nou zena nemala absolutne ziadne problemy, neskor v pohode otehotnela a dietatko bolo zdrave. Kazde telo je ine, kazdy organizmus reaguje po svojom.
Podla mna je to v prvom rade o tom poznat vsetky rizika, ako sa prejavuju, sledovat svoje telo a v pripade akychkolvek pochybnosti vyhladat odbornika. Tu sa neda jednoznacne povedat ano alebo nie, kazdy ma svoje pre a proti...
alaya1
26.10.10,17:06
mam jeden problem. Moja dcera, bude mat 15 rokov. Ma menzes uz pomaly 4 roky a postupne sa uz dlzka cyklu u nej stabilizovala. Mala ho cca 27-31 dnovy.
teraz uz 2.cyklus ma 20 dnovy a som z toho dost mimo. je to problem, ci by nebolo dobre nasadit lahke hormony v HAK? Puberta s nou mladi, az, az..
alla66
26.10.10,18:08
mam jeden problem. Moja dcera, bude mat 15 rokov. Ma menzes uz pomaly 4 roky a postupne sa uz dlzka cyklu u nej stabilizovala. Mala ho cca 27-31 dnovy.
teraz uz 2.cyklus ma 20 dnovy a som z toho dost mimo. je to problem, ci by nebolo dobre nasadit lahke hormony v HAK? Puberta s nou mladi, az, az..
http://www.diskusneforum.sk/tema/antikoncepcia-horsia-ako-atomova-bomba-lebo-sa-tvari-ze-je-liek
gilda
27.10.10,05:15
mam jeden problem. Moja dcera, bude mat 15 rokov. Ma menzes uz pomaly 4 roky a postupne sa uz dlzka cyklu u nej stabilizovala. Mala ho cca 27-31 dnovy.
teraz uz 2.cyklus ma 20 dnovy a som z toho dost mimo. je to problem, ci by nebolo dobre nasadit lahke hormony v HAK? Puberta s nou mladi, az, az..

Moja rada: Nenasadzuj ľahké ani žiadne iné syntetické hormóny. Vychádzam z osobnej skúsenosti. "Odkrútila" som si štvorročný kolotoč, keď som sa dcérin nepravidelný cyklus rozhodla riešiť hormónmi. Gynekolog na problémy s nastupujúcim menzesom mal "jediný" recept - hormonálnu liečbu a ja vtedy nedostatočne informovaná som súhlasila. Dcéru "nastavil" na konkrétny hormón, ktorý "nasadil" automaticky bez vyšetrenia! S odstupom času môžem povedať, že hormóny zdravotný problém nevyriešili, ale skomplikovali. Po ich vysadení sa stav stabilizoval bez medikamentov. Cyklus sa upravil pomaly, ale prirodzenou cestou. Neunáhli sa! Ak sa rozhodneš pre hormóny - potom len to, aby dcérin organizmus mal potrebnú imunitu na zvládnutie hormonálneho ataku.
motylik7
27.10.10,07:26
mam jeden problem. Moja dcera, bude mat 15 rokov. Ma menzes uz pomaly 4 roky a postupne sa uz dlzka cyklu u nej stabilizovala. Mala ho cca 27-31 dnovy.
teraz uz 2.cyklus ma 20 dnovy a som z toho dost mimo. je to problem, ci by nebolo dobre nasadit lahke hormony v HAK? Puberta s nou mladi, az, az..
Allaya som tiež veľkým odporcom syntetických hormónov (aj vlastná skúsenosť, doteraz sa ešte od nej čistím), ale keďže sa už roky venujem alternatívnej medicíne, viem, že existuje aj prírodná cesta, ako telo nastaviť, aby fungovalo v čo najlepšej rovnováhe. Okrem byliniek (vedel by nakombinovať odborník) sa úspešne používa aj Tach. modrozelená riasa, ktorá pôsobí aj na hypotalamus, riaditeľa tela a na všetky žľazy v tele. Čiže aj na štítnu žľazu, "koordinátorku" hormónov. Tak vyskúšajte prípadne aj túto cestu ;)
Držím palce :)
snowlady
20.12.10,14:56
neznasam ked niekto povie ze neberte HAK lebo je to chemia a ako to skodi...nie kazdy to musi brat preto aby mal nechraneny styk a mohol sexovat kedy chce...ja to musim brat, lebo mne nic ine nezaberalo a meskala mi dost casto menstruacia aj som mala zvyseny prolaktin z tabletiek mi bolo zle a ine ani neboli...gynex tiez nic a ani alchemilkovy caj teraz mi vymeskali kramy 3 krat a ked som bola na ultrazvuku tak som mala 3 neprasknute vajicka...a velke a pritom to malo byt tak ze jedno velke a ostatne male :-(((( vyvolacka a tabletky....jedina moznost uz...vzdy som bola proti tomu, ale nie kazda holka to berie preto aby si mohla uzivat...keby som nemusela ani neberiem vzdy som s priatelom fungovala na kondomoch, ale uz to proste bolo dost na psychiku kazdy mesiac cakat ci dostanem nacas a kedy a ci vobec dostanem a ked nie tak co ked som v tom...to je ovela horsie podla mna...
huhu222
19.04.11,07:40
CAute, ja beriem HAK Yadine len rok a uz som spozorovala nejake zmeny na mne. Mam 26 rokov.Takze zlepsila sa mi plet, za co som strasne vdacna lebo som aj v 25 rokoch vyzerala ako pubertacka. Ale mam stale pocit nafuknuteho brucha. Najskor som to nepripisovala HAK,ale sestrenka ked otehotnela,tak povedala ze uz po dvoch tyzdnoch bola napuchnuta a nafuknuta a vlastne HAK v tele navodzuje stav ako keby si uz tehotna bola, preto neotehotnies. Takze mam nafuknute brucho a nepomahaju ani brusaky, zhorsila sa mi celulitida a co je najhorsie! Znizilo mi to libido. Este pred rokom som bola cela zhava na sex a pekne som najskor zvlhla, a teraz NIC. Keby bolo na mne tak ani sexovat nemusime a nezvlhnem ani po 15 minutovej predohre. Nato ze mam len 26 rokov si myslim ze to je dost podstatny problem. Gynekolog na chate mi poradil zmenit antikoncepciu,ale tato co mam je zevraj najlepsia na trhu,mala by mat minimalne neziaduce ucinky. Teraz po roku ju chcem vysadit, lebo sa idem vydavat a chceli by sme uz aj nejake babo,tak som zvedava ako lahko budem moct po nej otehotniet.... dufam ale ze problemy nebudu. No aj tak sa chcem aspon tri mesiace po vysadeni chranit, lebo predsa len v HAK su HORMONY a ci sa vam to paci alebo nie, vsetko toto svinstvo pojde do dietata. Ved preco su dnesne deti vyspelejsie ako kedysi? Uz 12 rocne vyzeraju na 15 a revu ked v 11 este nemaju prsia. Ja som sa v 11 rokoch hrala s babou! A chalani su coraz vyssi a vyssi.... vsetko su to hormony z jedla,tabletiek a podobne..
A este by som chcela podotknut k DANE- su bezne pripady kedy sa babo aj pri tomto narodi a gynekolog nam rozpraval ako bol pri porode takeho dietata a malo na hlave otlacenu tu DANU :))
Tak ked to zhrniem, HAK mi doteraz posluzila,lebo som si mohla bezstarostne uzivat a oddialit menzes aj o dva mesiace, ale v konecnom dosledku je to bordel z ktoreho su neziaduce ucinky a naco mi je HAK aby som si mohla uzivat ked na to uzivanie uz vlastne ani nemam chut.
Micifuzik
19.04.11,11:00
Ahojte, chcem sa spýtať, či je tu niekto komu HK spôsobovala migrénu.
Ja trpím migrénou a mám podozrenie, že to asi možno môže byť z HK.
Bola by som rada, keby napísal niekto kto s tým má skúsenosti, či pomohlo vysadenie HK a ako to dlho trvalo .
ďakujem
MartaSk
19.04.11,11:40
Ahojte, chcem sa spýtať, či je tu niekto komu HK spôsobovala migrénu.
Ja trpím migrénou a mám podozrenie, že to asi možno môže byť z HK.
Bola by som rada, keby napísal niekto kto s tým má skúsenosti, či pomohlo vysadenie HK a ako to dlho trvalo .
ďakujem

u mňa nastal pravý opak, migréna s užívaním HA(Lindinet 20) zmizla. Objaví sa len občas a to včase krvácania, keď je HA vysadená .A nemôžem to ani migrénou nazvať, je to len taká slabá bolesť hlavy, s tým aké stavy som mala pred tým sa to ani porovnávať nedá.
stanco007
19.04.11,15:30
Je aj nejaka nehormonalna antikoncepcia? Preto nehormonalna, kvoli stitnej zlaze...
katedrála
24.04.11,16:45
Nemá niekto skúsenosť s antiandrogennou antikoncepciou?Mám totiž problém s nadmerným ochlpením na tvári a endokrinologička mi odporučila práve túto antiku,vraj jedine to je pre mňa riešenie.Takže mi ju má gynekolg predpísať.No zaujímalo by ma či to skutočne pomôže,či to má ten sľubovaný efekt aj keď viem na každého to môže inak účinkovať.Nechcela by som to zbytočne začať brať lebo aj ATK má svoje negatíva tak ako každý liek ale hormony sú hormony je veľký zásah do organizmu.Tak prosím niekto máte skúsenosť poradte či to zaberá.
motylik7
24.04.11,19:48
Nemá niekto skúsenosť s antiandrogennou antikoncepciou?Mám totiž problém s nadmerným ochlpením na tvári a endokrinologička mi odporučila práve túto antiku,vraj jedine to je pre mňa riešenie.Takže mi ju má gynekolg predpísať.No zaujímalo by ma či to skutočne pomôže,či to má ten sľubovaný efekt aj keď viem na každého to môže inak účinkovať.Nechcela by som to zbytočne začať brať lebo aj ATK má svoje negatíva tak ako každý liek ale hormony sú hormony je veľký zásah do organizmu.Tak prosím niekto máte skúsenosť poradte či to zaberá.

Mne sa všetky chlpy na tele stavajú, keď čítam o takýchto nebezpečných veciach :mee: Veľmi zle robia organizmu.
Prínosne, pozitívne a pritom s rovnakým žiadúcim účinkom vedia pôsobiť prírodné prostriedky vplývajúce na endokrinologický systém - harmonizujú ho a nastavujú tak, aby správne fungoval.
motylik7
24.04.11,19:59
Je aj nejaka nehormonalna antikoncepcia? Preto nehormonalna, kvoli stitnej zlaze...

Je. Prezervatívy, rôzne mechanické zábrany .... a ešte neondiť :D

Štítna žľaza sa dá pozitívne regulovať aj popri užívaní HAK (i ked je to náročné pre organizmus), sú prostriedky na takú reguláciu.
V poslednom čase rapídne pribúda ľudí s problémami so ŠŽ, nikdy som nemala toľko klientov (pracujem s celostnou medicínou) ako teraz. Tento jav súvisí so všetkými globálnymi javmi, ktoré sa v posledných mesiacoch dejú na celej Zemi.
zelenydom
25.04.11,15:43
My sme brali antikoncepciu vyse 7 a pol roka. Problemy neboli ziadne, odcenovala som najma velmi pravidelnu menstruaciu a strata krvi pri nej bola minimalna. Pred branim antikoncepcie som mavala dost zle krce pri menzese, citlive prsia, a to vsetko sa pri antikoncepcii zmenilo - ziadne bolesti.
Vysadili sme ju pred troma rokmi. Asi rok trvalo, kym sa mi cyklus ustalil, lebo hned po vysadeni bol menzes dost nepravidelny. Teraz je uz vsetko OK, aj co sa pravidelnosti tyka a ani neziaduce bolesti pred a pocas menzesu sa mi nevratili. Tiez strata krvi ostala minimalna. Nevieme ako je to s otehotnenim, lebo deti nemame v plane, ale este sme nepoculi, ze by to bol pre niekoho problem po vysadeni.
Mirica-LV
26.04.11,09:30
užívala som antikoncepciu 3 roky a otehotnela som hneď v prvý mesiac po vysadení, pri druhom dieťati som ju užívala štyri roky a otehotnela som zasa v prvý mesiac po vysadení,
korela
08.10.12,16:08
Jako lékařka asistovala u porodů, sama má tři děti. Ale byla také velmi blízko smrti – to když ji kvůli publikování článků o problémech masového užívání hormonální antikoncepce přemístili na LDN, tedy na místo, kde se umírá, a ne vždy důstojně. Viděla začátky i konce života, což jí dává sílu otevřeně mluvit o odvrácené straně medicíny.


Právě v LDN si totiž mladá lékařka všimla, kolik léků může za život „nasbírat“ jeden člověk. Někteří senioři jich běžně berou víc než patnáct, přitom podle odborných studií je jisté, že užívání již pěti různých léků staršímu organismu škodí. A nejde pouze o léčení nemocného těla. Mezi dvě velké skupiny farmak, které se předepisují doslova po kilech, patří antidepresiva a hormonální antikoncepce.
Tyto dva produkty tvoří nejen hlavní pilíře odbytu farmaceutického průmyslu, ale vystihují i podstatu postmoderní společnosti. Farmaceutickým firmám se podle Heleny Máslové podařilo za pomoci lékařů vytvořit v naší společnosti klima, že je vysoce žádoucí a normální převést ženy od nástupu menstruace za pomoci syntetických hormonů do umělé neplodnosti a doufat, že se jednoho dne odhodlají k plánovanému početí, které se bezproblémově zdaří.

„Samozřejmost, s jakou se dnes v našich zeměpisných šířkách předepisuje hormonální antikoncepce i patnáctiletým pannám pod záminkou léčby akné či úpravy nepravidelného menstruačního cyklu, má bohužel svou smutnou logiku: pravděpodobně neexistuje gynekolog, jehož by nenavštívil usměvavý zástupce farmaceutické firmy s lákavou nabídkou,“ napsala v roce 2003 v článku pro časopis Respekt. A jednoho dne ráno jí v práci suše oznámili, že byla přeřazena z gynekologie na internu. Jenže „téma“ si ji našlo i tam. „Viděla jsem tam dívku s plicní embolií, které nikdo neřekl, že by neměla brát hormonální antikoncepci, když trpí na žilní trombózy,“ vzpomíná. A protože psala i o tom, vedla její další cesta na již zmíněnou LDN.
Obohacená těmito zkušenostmi, rozhodla se, že do světa závislého na farmabyznysu nevpluje. „Ztratila jsem důvěru v tržní rozměr medicíny. S jednou mojí pacientkou jsme spočítaly, že udělala špatný obchod. Zaplatila zhruba 60 tisíc za roky užívání hormonální antikoncepce, čímž vyhověla poptávce společnosti a své nejlepší reprodukční roky věnovala růstu akcií firmy, které bohužel nevlastnila, platbě daní a růstu HDP. Přítel si mohl užívat její sexuální disponibilitu bez rizika závazku. Byl jí poskytnut nástroj k umělé neplodnosti, který však přešel v trvalou neplodnost i po vysazení. Udělala tedy nejen špatný obchod, ale přivodila si trvalé následky a obrovskou zátěž na psychiku. Přítel nevydržel martyrium umělého oplodnění a opustil ji. Ale ani společnost na tom nevydělala, protože tato žena neporodila budoucí daňové poplatníky a ohrozila tak důchodový systém včetně svého starobního důchodu. Jediný, kdo na tom vydělal, byl výrobce a distributor antikoncepce,“ popisuje lékařka.

Mainstream, který spočívá ve vyzdvihování zejména erotické role ženy, je podle ní velmi důkladně zafixován. „Jen v Česku užívá antikoncepci 1 400 000 žen, což je nadpoloviční většina plodných žen, a ročně za ni vydají zhruba čtyři miliardy korun. Zcela se přehlíží fakt, že estrogen (hormon obsažený v hormonální antikoncepci) byl v roce 2008 zařazen mezi prokázané humánní karcinogeny,“ dodává Helena Máslová.








Viac http://www.galerie-ne.cz/profily/detail/id/36
Letko
01.02.13,04:22
Francúzi zakázali antikoncepciu, čo sa predpisuje aj u nás

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/6686792/francuzi-zakazali-antikoncepciu-co-sa-predpisuje-aj-u-nas.html#ixzz2JcctXgSO
linko1
02.02.13,09:31
ja osobne po prekonanej tromboze by som si hor.antikoncepciu nedala... je to poriadne svinstvo...
peterkos2
03.02.13,08:56
Manželka tiež prekonala trombozu a hneď jej to vysadili.Hlavne že jej gynekolog tvrdil ake je to bezpečné.Tak ma manželka na stare kolená postavila pred hotovú vec-"čepičku".Zvykol som si:)
BXLmiami
03.02.13,16:48
Manželka ani ty neviete čítať?
peterkos2
05.02.13,17:10
Dosť dobre ti nerozumiem
BXLmiami
05.02.13,18:06
Citujem-hlavne že jej gynekolog tvrdil,aké je to bezpečné.Príbalový leták v slovenčine na ktorom sú napísané nežiaduce účinky lieku sú v každej krabičke lieku.
peterkos2
05.02.13,18:39
Aha-takže lekára si z toho vynechal.Lebo ten keď predpisuje tieto lieky by mal robiť krvné testy.Zrušme teda lekárov a kupujme si lieky v lekárni.Veď v príbalových letákoch je všetko.
Aj ja si dovolím citovať-Veľmi dôležitá je anamnéza, pri ktorej lekár zisťuje, či pacientka nemá tendenciu k trombofílii, teda náchylnosť na vznik trombózy a následne embólie, čo sú veľmi závažné, až život ohrozujúce komplikácie.
Letko
06.02.13,10:26
Zdenka 0705
06.02.13,12:17
takže kura /pacient/ má byť múdrejšie od sliepky /lekára/? ..
Zdenka 0705
06.02.13,12:18
mimotemynajprv som čítala že "hromadná antikoncepcia" ... ale keď tak čítam príspevky, tak veru aj ... :(
BXLmiami
06.02.13,19:15
Nie.Ale má si prečítať nežiaduce učinky a sám sa rozhodnuť.
Zdenka 0705
07.02.13,06:04
a keď sa rozhodne, že nie, čo s liekom, predpokladám, že lekáreň mu peniaze nevráti