fatra.air
17.02.09,21:21
Ahojte, ma niekto skusenosti pri stavani rodinneho domu systemom ThermoDom? Udajne maju v Polsku predajnu. Oplati sa nakupit prave tam, alebo niekde inde? Dokazem si to postavit svojpomocne? (Na ich video prezentacii to vyzera velmi jednoducho) A ako je to v porovnani s otatnymi materialmi?

Dakujem

JJ
jun2006
18.02.09,11:34
a co to je za material? Nejaky sendvic?
Milan.Žiška
18.02.09,20:23
Hovoríme o tom istom?
http://www.thermodom.sk/info.htm
jun2006
19.02.09,13:03
vyzera to ako riadne sialenstvo - ved to nema ziadn nosnu vrstvu!
alltracboy
22.02.09,09:04
este tak termotvarnice... tie sa aspon vylievaju betonom.
ronyx
08.04.09,05:55
ahoj
ja som si tvarnice kupil v bratislave...potom mozem poslat kontakt...dom si staviam sam(1clovek) je to jednoduche...take lego pre dospelych,jediny problem je v tom ze projekt asi nebudes mat stavany na takyto material a budes musiet robit upravy.hruba stavba mi trvala 1 sezonu a to mam 2 poschodia a robil som to po vikendoch.ked by som sa mal rozhodnut este raz z akeho materialu budem staviat znova,tak by som sa rozhodol pre velox.
rony
chandler
08.04.09,15:43
nebolo to davno ked som pri debate o Ypore rozmyslal kedy niekto pride so sialenou myslienkou stavat iba z polystyrenu :) a dockal som sa skor ako by som sa nazdal :)
krvak
08.04.09,18:03
do toho by som nesiel, ale kolko ludi, tolko chuti. R 4.1? , co ja viem.... Proste cely dom z EPS mi nereze, ako zateplenie ok, ale ved tam fakt nieje nic nosne.
220870
09.04.09,04:06
Neviem čo je to za systém ale niektoré stavebné systémy mi pripomínajú rozprávku o troch prasiatkach.
Stavby z kameňa nám vydržali 5 000 rokov ,stavby z tehlyoviny 1 000 drevenné 3 00 slamenné len dovtedy kým niekto neškrtol zápalkou.Čo budete robiť z polystyrénovým domom ak vypukne menší požiar? alebo čo sa stane z drevom keď si taký dom vytopíte?
Pred pár rokmi sme opravovali murovaný dom kde vyhorela el.Interiér domu bol úplne zničený steny boli úplne čierne vrátane nábytku a okien.Požiar v dome nemal kyslík tak interér bol len začmaudený ako v udiarni v častiach kde požiar vypukol bol asi silný tepelný žiar a okolité drvenné veci a konštrukcie boli obhorené.Rekonštrukcia a obnova takéhoto domu spočívala vo výmene elektroinštalácií okien a dverí a v oškriabaní farieb z omietky.Podľa môjho odhdu škoda na pevných súčastiach domu asi za 11-15000€.Co by takýto menší požiar urobil z polystyrénovým alebo drevenným domom môžem len typovať.Pred tým ako sa rozhodnete pre podobné domy sa skúste popýtať v poisťovniach ako sú na tom tieto domy z výškou poistiek a čo všetko sa hradí touto poistkou.
ronyx
09.04.09,09:06
kvak:
do toho by som nesiel, ale kolko ludi, tolko chuti. R 4.1? , co ja viem.... Proste cely dom z EPS mi nereze, ako zateplenie ok, ale ved tam fakt nieje nic nosne.
nic nosne?jadro domu tvori 15cm beton...su to polystyrenove tvarnice ktore sa vylievaju betonom...v mojom pripade je to vnutorna strana 5cm polystyren jadro 15cm zelezobeton vonkajsia strana 25cm polystyren...tak ze je to monolyt ktory je zatepleny...tymto materialom je mozne stavat budovy do 7mich poschodi...
ronyx
09.04.09,09:39
este adresa s navodom ako na to thermodomsk.sk
krvak
10.04.09,05:01
Mozno som nepozeral dobre, ale pri fotkach nikde vylievanie betonu nevidim. To vsak neznamena, ze tam nieje. OK Ked si spokojny, ja sa nehadam. Neviem, aka je tam mikroklima, v takom dome som este nebol, ako sa tam uklada elektroinstalacia, ako sa vedie voda, ako sa uchytia napriklad kuchyske skrynky do steny...... Urcite je na to system, ale mne sa to naozaj nepaci. To je moj nazor.
fatra.air
19.04.09,17:59
ahoj
ja som si tvarnice kupil v bratislave...potom mozem poslat kontakt...dom si staviam sam(1clovek) je to jednoduche...take lego pre dospelych,jediny problem je v tom ze projekt asi nebudes mat stavany na takyto material a budes musiet robit upravy.hruba stavba mi trvala 1 sezonu a to mam 2 poschodia a robil som to po vikendoch.ked by som sa mal rozhodnut este raz z akeho materialu budem staviat znova,tak by som sa rozhodol pre velox.
rony
Ronyx- predpokladam ze este stale stavias, je mozne ze by som sa prisiel pozriet ako ti to ide vzhladom k tomu ze ja som stale v rozhodovacom procese pre tento material? Velmi pekne dakujem za odpoved.

JJ
radokar
26.08.09,06:18
len tah zhruba cena m2 "teplotehal" heluz, protherm a tak vychadza lacnejšie ako betonova stena - ak pocitas kivadlo-raketu, velox z vonku, zvnutra, robotu (k tym tehlam uz omietky vecsinou davaju zadara a aj ti to zadara dovezu)
- nie som si isty ale technologicke prestavky na zretie betonovej steny musia byt dlhsie ako pre tehlovej stene, nie?
ciners
26.08.09,08:55
Praveze odporuje to logike,ale betonova stena a nepytaj sa ma preco je lacnejsia ako murovana. Pred par rokmi som si aj ja myslel opak,potom som cosi ocenoval a tam som videl,ze betonova je lacnejsia, tak som sa popytal inych kolegov a vraveli,ze fakt je betonova stena lacnejsia,aj ked dodnes mi to moc nejde do hlavy :)
ciners
26.08.09,09:03
No pozrel som si ten Thermodom. Jeden kolega na SvF STU v BA robi taky vyskum okolo zatazitelnosti tychto panelov, robili cosi aj v USA a nejaku zatazitelnost to vraj ma. Moze na tom cosi byt, len by ma zaujimalo, pani z Thermodomu, ci maju nejake seriozne merania ohladom zatazitelnosti tohto polystyrenu vystuzeneho kovovymi profilmi. Tieto merania, co sa robia na univerzite stoja miliony korun a este k tomu treba riadnych fachmanov cez stabilitu. Neviem si predstavit z toho viac ako 1 podlazny dom a ani krov si na tom velmi predstavit neviem, ale mozne je vselico.
jezko7
28.08.09,12:51
tak toto neee.videl by som to ako alternativu pre nesolventnych ludi keby to stalo tak 5krat menej ale pri cene porovnatelnej s tehlovymi domami nikdy!byvam pri lese a uz vidim ako by si na tom zmlsli mysi datle a ine zvieratka :D
ciners
28.08.09,13:09
tak toto neee.videl by som to ako alternativu pre nesolventnych ludi keby to stalo tak 5krat menej ale pri cene porovnatelnej s tehlovymi domami nikdy!byvam pri lese a uz vidim ako by si na tom zmlsli mysi datle a ine zvieratka :D

A teraz si predstav ze takych domov postavime tisice a ako sa ich v dnesnej ekologickej dobe casom ekologicky zbavime? :D
Milan.Žiška
28.08.09,15:36
Nešlo by to vypeňovať do foriem ako celý dom? ALebo aspoň rozdelený na štvrtiny.:D:D:D
Postavíš základ a naň 4 kusy a hotovo .... PARÁDA.:)

Fandím.
ciners
28.08.09,20:19
Nešlo by to vypeňovať do foriem ako celý dom? ALebo aspoň rozdelený na štvrtiny.:D:D:D
Postavíš základ a naň 4 kusy a hotovo .... PARÁDA.:)

Fandím.

A ako bonus dostanu riadny noz a okna si vyrezu,kde budu chciet :D