bengiatko
17.02.09,22:07
Dobry den prajem, potrebovala by som poradit. Som doktorandka a v roku 2008 som bola na stazi v Rakusku. Rada by som sa informovala, ci treba podat danove priznanie, ak som v roku 2008 poberala slovenske stipendium a 3 mesiace zaroven aj rakuske (2820 eur/3 mesiace). Velmi pekne dakujem za odpoved.
Marína
17.02.09,21:22
ZDP § 9
ods. 2 písm. j) –
Štipendiá
Od dane sú oslobodené štipendiá poskytované z prostriedkov štátneho rozpočtu alebo poskytované vysokými školami a obdobné plnenia poskytované zo zahraničia, podpory a príspevky z prostriedkov nadácií a občianskych združení, neziskových organizácií a neinvestičných fondov vrátane nepeňažného plnenia, podpory a príspevky poskytované z prostriedkov štátneho rozpočtu, rozpočtov obcí, vyšších územných celkov a štátnych fondov vrátane nepeňažného plnenia, podpory a príspevky poskytované z prostriedkov štátneho rozpočtu, rozpočtov obcí, vyšších územných celkov a štátnych fondov vrátane nepeňažného plnenia.
S účinnosťou od 1. 1. 2008sú od dane oslobodené aj štipendiá plynúce doktorandom z doktorandského štúdia.