ginnes
17.02.09,22:53
Dobry den,

chcel by som sa informovat ci nastali nejake zmeny tykajuce sa socialneho stipendia pri zaopatrenych detoch. Pretoze moje studijne oddelenie vyzaduje odo mna vypis prijmu rodicov napriek tomu, ze som zaopatrene dieta(najprv ho nechceli, ze ho netreba, vraj je to v poriadku, teraz ho vyzaduju). Starsi spoluziaci nic take nepotrebovali kvoli veku(25 mali uz min.rok), ale od 1.1.2009 sa to vraj zmenilo. Odvolavaju sa pri tom na nejaku novovydanu vyhlasku, ktorej presne znenie, alebo cislo mi nevie/nechce poskytnut nakolko je to vraj ich interny predpis.

Zaroven by som Vas chcel poprosit o radu, na ktoru vyhlasku sa mozem odvolavat pri ziadani o socialne stipendium.

Som studentom VS, prekrocil som standardnu dlzku studia, skolne som tento rok musel platit, od januara mam 25 rokov, rodicia za mna uz od mojich narodenin nepoberaju rodinne pridavky.

Za Vas cas a ochotu vrela vdaka.
Mária27
18.02.09,02:24
Vyhláška Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 102/2006 Z. z. o priznávaní sociálneho štipendia študentom vysokých škôl v znení vyhlášky č. 396/2008 Z. z.

Myslím, že je to len pre študentov denného štúdia na VŠ, ktorí neprekročili štandardnú dĺžku štúdia svojho odboru.
Lianka
18.02.09,14:44
Mohla by ti pomoct aj tato stranka: http://www.modernaskola.sk/Index,c17/Socialne-stipendia

Ak zijes s rodicmi v spolocnej domacnosti, si vyzivovanym dietatom, potvrdenie o prijme rodicov vyzadovali aj pred 1.1.2009 (prijem spolocne posudzovanych osob - tak nejako sa to volalo) + zdokladovanie vlastnych prijmov (vypis z danoveho priznaniea pod.). Socialne stipendium je len pre dennych studentov. K podmienke neprekrocenia standardnej dlzky studia sa neviem vyjadrit. V kazdom pripade skola (fakulta) ma mat vypracovane smernicu pre poskytovanie stipendii (socialnych, aj motivacnych) - na nasej skole sa to vola Stipendijny poriadok.