fonzerelli
18.02.09,06:30
Prosim Vas, poradte co mam robit.
Rekonstruovali sme kupelnu, robil nam to jeden zivnostnik.Kedze sme na kupelnu dostali prispevok od statu, pretoze moja mama je bez nohy, potrebujeme fakturu s presne rozpisanymi polozkami.
Zivnostnikovi sme este pred rekonstrukciou povedali, ze ci spravi taku fakturu a on, ze to nie je problem.
Uz je po rekonstrukcii takmer dva mesiace. Dodnes mi tu fakturu nevystavil, mam len prijmovy doklad.
Druha vec, je odvezenie odpadu po rekonstrukcii.Zivnostnik sa na to vykaslal, uz som ho x-krat telefonicky upozornoval a pripominal.Odvoz odpadu bolo v cene rekonstrukcie.
Tretia vec su dvierka do kupelne pre otvor na vodomery a plynomer.Tie tiez boli v cene rekonstrukcie a nedodal ich.Povedal, ze nie je problem ich kupit.Ale preco by som ich mal kupovat ja, ked boli v cene rekonstrukcie???

Predvcerom som ho kontaktoval, ci by sa nemohol stavit u mna doma, aby mi podpisal a opeciatkoval fakturu, ktoru som spravil podla znaleckeho posudku.Povedal, ze vecer mu mam zavolat, ze pride.
Odvtedy neberie telefon, potom ma zapnutu odkazovu schranku, na sms neodpoveda, na adrese podnikania sa momentalne nezdrzuje.
Vobec neviem ako mam postupovat , ci to dat na SOI alebo kam?
bv_alexandra
18.02.09,05:56
Každopádne jeho povinnosťou je do 15dní od dodania tovaru/služby fakturovať. Porušuje zákon
A už ste mu zaplatili za celú robotu?
Treba ho určtie vyzvať listom na odstránenie vád a nedorobkov, a upozorniť ho že v prípade ak tak neurobí v danej lehote, dáte si to opraviť treťou osobou a budete si nárokovať náhradu škody.
wegamizi
18.02.09,08:14
Prosim Vas, poradte co mam robit.
Rekonstruovali sme kupelnu, robil nam to jeden zivnostnik.Kedze sme na kupelnu dostali prispevok od statu, pretoze moja mama je bez nohy, potrebujeme fakturu s presne rozpisanymi polozkami.
Zivnostnikovi sme este pred rekonstrukciou povedali, ze ci spravi taku fakturu a on, ze to nie je problem.
Uz je po rekonstrukcii takmer dva mesiace. Dodnes mi tu fakturu nevystavil, mam len prijmovy doklad.
Druha vec, je odvezenie odpadu po rekonstrukcii.Zivnostnik sa na to vykaslal, uz som ho x-krat telefonicky upozornoval a pripominal.Odvoz odpadu bolo v cene rekonstrukcie.
Tretia vec su dvierka do kupelne pre otvor na vodomery a plynomer.Tie tiez boli v cene rekonstrukcie a nedodal ich.Povedal, ze nie je problem ich kupit.Ale preco by som ich mal kupovat ja, ked boli v cene rekonstrukcie???

Predvcerom som ho kontaktoval, ci by sa nemohol stavit u mna doma, aby mi podpisal a opeciatkoval fakturu, ktoru som spravil podla znaleckeho posudku.Povedal, ze vecer mu mam zavolat, ze pride.
Odvtedy neberie telefon, potom ma zapnutu odkazovu schranku, na sms neodpoveda, na adrese podnikania sa momentalne nezdrzuje.
Vobec neviem ako mam postupovat , ci to dat na SOI alebo kam?
V tomto pripade ti pomoze Slovenska inspekcia, daj podnet, oni sa s tym radi " pohraju ". Samozrejme, najprv, ako pise bv_ alexandra, posli DOPORUCENY LIST s upozornenim, ktoreho kopiu+ kopiu prijmoveho dokladu potom predloz aj SI. Ak by si chcel byt dostatocne tvrdy, daj podnet aj na danovy urad.
fonzerelli
18.02.09,10:12
Jasne, ze som zaplatil.Plnu sumu.Akonahle dostal vsetky peniaze, nebolo o nom pocut=) Stale nedviha telefon, pretoze vie, ze treba odviezt stavebny odpad a vystavit fakturu.Povedal, ze v pripade zavad co sa tyka odpadu a vody a podobne, sa zastavi do 3 dni o com teraz vazne pochybujem=(
220870
18.02.09,20:48
Čosi mi na tom nesedí.Niečo podobné som už zopárkrát robil a viem že sociálny úrad pýtal plnú predfaktúru podrobne rozpísanú dopredu.Inak nedali peniaze.Každopádne mu terba poslať doporučene upomienku.Závadu ak sa nemýlim musí odstrániť do 14 dní.
Monika Kováčová
18.02.09,21:00
Presne tak: predfaktúru s presnou kalkuláciou a špecifikáciou dodávaného materiálu. Takou presnou, že som ju ani ja nedokázala vyrobiť presne podľa ich požiadaviek. Tak sme nechali dotáciu dotáciou...
osky
19.02.09,08:37
ja by som nikdy v zivote nezaplatila plnu sumu za nieco,co nie je este hotove,este k tomu v dnesnej dobe-ked lotri len cihaju na ludi neznalych ,a este k tomu aj niekomu celkom cudziemu.
je to smutne,ale doplatili ste na svoju dovercivost.co sa s tym da robit neviem,ale drzim vam palce aby ste dosiahli spravodlivosti.drzte sa!!!
fonzerelli
19.02.09,13:35
dakujem za podporu=) uz som odoslal doporuceny list.tak teraz len cakat ci si ten list prevezme a ked nie tak idem na SOI.
kero64
19.02.09,18:17
V minulosti som reklamoval nie službu, ale tovar. S touto témou to moc nesúvisí, ale iba pre porovnanie. Trikrát som to reklamoval a nakoniec som zavolal SOI. Tam boli nadmieru ochotný. V predajni ma skoro vysmiali, ale keď som povedal, že SOI si privedie aj daňovú kontrolu, na druhý deň bolo všetko vybavené. To iba pre názornosť, že ak niečo chceš, musíš ísť na to tvrdo. Niektorí tzv. podnikatelia to nepochopia, pokiaľ nedostanú po prstoch. Držím palce.
fonzerelli
20.02.09,05:57
Teraz som este zistil, ze nemam prijmovy pokladnicny doklad.No proste mam smolu.UPSVaR uz na mna tlaci, ze kde je faktura, zivnostensky list a prijmovy doklad.Spravkyna bytu sa stazuje na odpad pod oknami...
Aky je najlepsi sposob podania na SOI, ci osobne alebo ako.Co k tomu potrebujem?
kero64
20.02.09,15:24
Ja som tam najskôr zatelefonoval. Pani som vysvetlil, čo sa mi stalo a ona mi poradila, ako postupovať. Chcela, aby som jej späť zavolal, ako som pochodil. Ak by sa to nevyriešilo, navrhla by ďalšie kroky. Inak ti poradiť neviem. Skús zavolať a možno ti tiež navrhnú, ako postupovať.
jun2006
20.02.09,19:25
Jasne, ze som zaplatil.Plnu sumu.Akonahle dostal vsetky peniaze, nebolo o nom pocut=) Stale nedviha telefon, pretoze vie, ze treba odviezt stavebny odpad a vystavit fakturu.Povedal, ze v pripade zavad co sa tyka odpadu a vody a podobne, sa zastavi do 3 dni o com teraz vazne pochybujem=(

No a preco si platil vopred? Teraz sa necuduj. Si v SR - v zivote nic nedosiahnes na ziadnom sude.
mimotemy
fonzerelli
20.02.09,19:42
Platil som po dokonceni kupelne.Ked ten zivnostnik slubil ze do tyzdna donesie fakturu a vsetko ostatne, a tiez aj odpad vyvezie.bol som rad, ze po dvoch tyzdnoch to bolo konecne dokoncene
Martasch
20.02.09,19:55
Máš vôbec niečo - potvrdenú objednávku alebo napr. dodací list?
fonzerelli
20.02.09,23:52
Mam akurat akoze taky zdrap papiera kde je napisane ze" fakturujem vam za prerabku kupelne" heh a je tam potom suma.
Ale zo zakona mi mal vystavit prijmovy doklad.mam podozrenie ze keby vsetko priznal tak ma prijem vacsi ako 1,5 miliona, z coho by mu vyplynula platit DPH
wegamizi
21.02.09,09:10
Ked nemas doklady o zaplateni, ani ziadne ine, co by dokazovali tvoju platbu za vykonanu pracu, zozen si svedka, ktory ti to dosvedci, pripadne aj na sude.
Ale v kazdom pripade napis na SOI, oni urcite kazdy podnet preveria, s nimi sa dohodnes na dalsom postupe.
A zapamataj si, u nas plati " CO JE PSÁNO, TO JE DÁNO ". Vsade len pis a pis, nedohaduj sa ustne, ani s uradnikmi, ked mas doklad, nie je co odopriet, preto este raz, napis na SOI.
fonzerelli
05.03.09,20:29
bol som na SOI a povedali mi, ze oni mozu presetrit len tu chybajucu fakturu a prijmovy pokladnicny doklad, ze len to je v ich kompetencii.ale neodvezeny odpad a nedodane dvierka ze oni neriesia.tak teraz neviem co mam robit.Kebyze mam vlastne nakladne auto tak si to odveziem sam.ale ten odpad z kupelne je za panelakom hned pod oknami susedov na prizemi a ma to štve, ze je tam uz takmer tri mesiace kvoli neschopnemu podnikatelovi.Mimochodom ten sa vola Ján Milaniak.
vmatousek
31.03.09,15:49
Môžeš skúsiť ešte podať sťažnosť na príslušnom živnostenskom odbore alebo požiadať o pomoc spotrebiteľské fórum, zadaj si do vyhliadavača "Ochrana spotrebiteľa". Treba takých tiežpodnikateľov, čo najviac ponahánať, adresu získaš zo živnostenského registra, držím palce.
220870
31.03.09,17:23
Podajte si na súd žalobu a požiadajte súd o zablokovanie jeho účtov.Ak vám nevystavil faktúru ani po písomnej upomienke dopustil sa daňového podvodu,podajte podnet aj na daňový úrad.
mikkyy
06.12.09,13:07
Prosim vas,nebol ten pan nahodou z trnavy?a ako ste dopadli nakoniec?vdaka
fonzerelli
07.12.09,18:11
Ano bol z Trnavy. Po podani podnetu na SOI sa veci vobec nepohli dalej. SOI napisala podnikatelovi, ten uviedol ze je v zahranici. Nakoniec sa dostavil na SOI v Trnave vypisal prijmove doklady a bolo vybavene. Fakturu s podrobnym vypisom poloziek som nedostal. Podnikatelovi nedali ani pokutu, odpad co zostal po rekonstrukcii kupelne sme si museli na vlastne naklady odviezt. Po troch mesiacoch pouzivania novej kupelne sa vyskytli problemy. Pod zavesnym WC praskli obkladacky a nedalo sa ani reklamovat, pretoze p. Milaniak sa skryva pred nami a nedviha telefon.
Danila
07.12.09,18:26
Ano bol z Trnavy. Po podani podnetu na SOI sa veci vobec nepohli dalej. SOI napisala podnikatelovi, ten uviedol ze je v zahranici. Nakoniec sa dostavil na SOI v Trnave vypisal prijmove doklady a bolo vybavene. Fakturu s podrobnym vypisom poloziek som nedostal. Podnikatelovi nedali ani pokutu, odpad co zostal po rekonstrukcii kupelne sme si museli na vlastne naklady odviezt. Po troch mesiacoch pouzivania novej kupelne sa vyskytli problemy. Pod zavesnym WC praskli obkladacky a nedalo sa ani reklamovat, pretoze p. Milaniak sa skryva pred nami a nedviha telefon.Zaujímavé čítanie. Objednal si si práce. Máš objednávku? Nemáš. Práce Ti boli realizované. Podpísal si súpis vykonaných prác pred ich prevzatím? Nepodpísal. Obdržal si faktúru? Neobdržal. Zaplatil si plnú sumu? Zaplatil. Máš zmluvu o dielo? Asi celkom určite nemáš. Nemáš nič. Akýsi príjmový doklad. A faktúru bez náležitostí. Nevedomosť zákona neospravedlňuje. Ale predsa len daj podnet na Daňový úrad. V slepej viere, že nie je s nimi spriaznený ako so SOI. Aj na Živnostenský úrad, tiež v slepej viere.... a v slepej viere ver, že keď ho prevetrajú, bude mu celkom teplúčko....;)
mikkyy
10.12.09,10:33
no mne robi kupelnu uz asi 2 tyzdne, dnes by mali koncit...no som zvedavy, vcera som mal s nim mensi pokec ohladne dvierok na stupacke a isticovej skrinke....uz z vasich info som vedel ze nie je schopny ju dodat:-) tak sme sa dohodli tak ze, ja si to vsetko kupim a odratame to z ceny, robil mi aj dlazbu v kuchyni, ti jeho chlapi je pravda ze ziadny profici ale iba nejaky co uz s tym maju ake take skusenosti...ked som mu povedal o fakture tak ostal zarazeny ze on si myslel ze to bude bez nej. ked som sa pytal par ludi ze co mam robit hovorili ze mam s nim spisat papier kde bude uvedene objednavatel, vykonavatel a vsetky podrobnosti ako kolko to cele stalo, co bolo v rozsahu prace, kedy zacina plynut zarucna doba, ake boli zavady zistene pri preberani...tak som velmi zvedavy s akym papierom na mna vybehne. ked by vam pomohlo mozem vam poslat na neho cislo mozno vam dvihne ak teda uz nemate jeho aktualne cislo. a vyzera to tak ze on asi nevie ze mam taketo info o nom:-) a aby som nezabudol neviem ci vy mate ale ja mam zmluvu o dielo kde je uvedene rozsah prac, cena za material a pracu a ku ktoremu dnu je to cele splatne.kolko sa dalo na zaciatku a kolko po ukonceni prace. ked som sa pytal pravnika tak ten mi povedal ze ked zmluva bola podpisovana dna 25.11.09 a aj zacatie prac bolo v ten isty den tak toto sa da brat ako prijmovy doklad na material a zalohu prace. ja nastastie nepotrebujem tolko dokladov co vy ale som zvedavy na ten text co mi dnes donesie, vyzera to tak ze budem mat najprv telefonat s pravnikom a az potom to mozno podpisem.
fonzerelli
10.12.09,14:54
Urcite Vam da taky tenky zdrap papiera s nazvom faktura kde nie su podrobne vypisane polozky, co mu kaze zakon.takisto ked si kupujete nieco v tescu tak vam nenapise len vyslednu sumu ale podrobne kazdu polozku zvlast :D
Bude vas chciet ohurit, ze vam to dal bez DPH avsak ked nie je platca DPH vam to moze byt jedno, DPH by neplatil takze je to somarina. Cislo na nho mam aktualne, ale nemam chut s nim komunikovat. Jeho konanim mi vznikla skoda 100 tisic. Teraz to riesi danovy a zivnostensky urad, je mozne ze pride o zivnost :D
stroncer.p
22.11.10,12:53
Dobry den, mozno sa pridavam do debaty o "Panovi" Milaniakovi neskoro, ale predsa. Robil nam kupelnu, Wc, dlazbu v kuchyni, elektroinstalaciu. Mam s nim nie najlepsie skusenosti a rad by som sa o nich pobavil s niekym, ale nie pisanou formou, ale telefonicky, alebo osobne. To viac pomoze riesit problemy. Moje telefonne cislo je 0908/816236. Cakam na Vase telefonaty. Snad s nim nieco spravime.
Ozaj, viete, ci ma este stale licenciu?
Vdaka
Peter Stroncer
JAJA11
22.11.10,13:05
Dobry den, mozno sa pridavam do debaty o "Panovi" Milaniakovi neskoro, ale predsa. Robil nam kupelnu, Wc, dlazbu v kuchyni, elektroinstalaciu. Mam s nim nie najlepsie skusenosti a rad by som sa o nich pobavil s niekym, ale nie pisanou formou, ale telefonicky, alebo osobne. To viac pomoze riesit problemy. Moje telefonne cislo je 0908/816236. Cakam na Vase telefonaty. Snad s nim nieco spravime.
Ozaj, viete, ci ma este stale licenciu?
Vdaka
Peter Stroncer

Ak sa jedná o tohto pána www.zrsr.sk/zr_vypis.aspx?ID=1&V=A[/URL] , tak podniká :o
stroncer.p
22.11.10,13:44
Zial,neotvorilo mi Vas link. Vypisuje mi neopravneny pristup. No ale skoda, ze este podnika, lebo moze uskodit dalsim ludom. NEODPORUCAM nikomu.
ale vdaka za info
Zoltán Kovács
22.11.10,13:53
JAJA11
22.11.10,13:59
Zial,neotvorilo mi Vas link. Vypisuje mi neopravneny pristup. No ale skoda, ze este podnika, lebo moze uskodit dalsim ludom. NEODPORUCAM nikomu.
ale vdaka za info

treba ísť na stránky zrsr.sk a tam si zadať meno. Tam sa vypíšu všetci nositelia tohto mena a ich činnosť :)
Zoltán Kovács
22.11.10,14:00
JAJA11 pridal som funkčný link....