Helena
08.07.04,10:58
Spracovávam mzdovú agendu v s.r.o. a mam takuto situáciu.
Majitelom spolocnosti je žena na materskej dovolenke. Konateľom spoločnosti je manžel majitelky. Po uplynutí materskej dovolenky sa chce majiteľka zamestnať vo vlastnej spoločnosti. Nevidim v tom nejaky problem, lem mam pocit že pracovnopravny vzťah medzi manželmi sa posudzuje nejak inak.
Ak mi viete niekto pomoct budem velmi rada.

Dakujem za odpovede, ale rada by som vedela, kde sa o tom hovorí v zákone.
vladan
08.07.04,11:35
myslím, že to nemôže byť ak by to bolo SZČO, ale ak je s.r.o., tak nevidím problém.
Magma
08.07.04,12:12
V súčasnosti platný ZP nezakazuje vzájomné zamestnávanie manželov. Ak si dobre pamätám, tak v predchádzaujúcom ZP ten zákaz bol, ale už neplatí.
nana
08.07.04,12:42
Suhlasim s Magma
bea
08.07.04,13:31
V s.r.o. to nie je problém a teraz tak, ako píše Magma ani u SZČO.
Aňa
08.07.04,13:52
prikláňam sa k "Magma", u FO už tohto roku to nie je problém a v s.r.o. to už nemôže byť problém vôbec, pretože aj keď je konateľ alebo spoločník môže byť zamestnancom.
Danielle369
05.09.04,17:00
Môže už manželka zamestnať manžela vo svojom podniku ako zásobovača?
A takisto svoju mamu ako predavačku? Je to už definitívne schválené?
Prajem peknú nedeľu .
M3G
05.09.04,22:59
Ako povedal slepý jazdecký kôň: nevidím prekážky.
accad
06.09.04,07:45
V zákonníku práce bol vypustený § 12, ktorý zakázoval vznik pracovného vzťahu medzi manželmi. Na základe toho, už nie je problém zamestnávať na pracovný pomer manžel, manželku, príp. ostatných príbuzných. S pozdravom Edita
Miro77
06.09.04,07:47
A môžem byť nezamestnaný aj keď manželka je podnikateľka ???
accad
06.09.04,07:56
Podnikanie Vašej manželky určite nesúvisí s tým, že Vy ste nezamestnaný.
toria
08.09.06,09:31
V zákonníku práce bol vypustený § 12, ktorý zakázoval vznik pracovného vzťahu medzi manželmi. Na základe toho, už nie je problém zamestnávať na pracovný pomer manžel, manželku, príp. ostatných príbuzných. S pozdravom Edita

Prosím o radu!!!!:o
Stále je toto hore platné. Mám klientku, ktorá má s.r.o. je v nej konateľka a nie je v nej zamestnaná. Môže zamestnať táto s.r.o. jej manžela???
Ja som toho názoru, že áno, ale ona mi vravela, že niekde čítala, že môže sa zamestnať manžel, ale že tam ma nejaké obmedzenia. Ako to teda je????
ďakujem vopred!

PORADA JE SUPER, keď mám nejaký PRÚSER!!!:eek:

toria
ajobs
08.09.06,09:38
Prosím o radu!!!!:o
Stále je toto hore platné. Mám klientku, ktorá má s.r.o. je v nej konateľka a nie je v nej zamestnaná. Môže zamestnať táto s.r.o. jej manžela???
Ja som toho názoru, že áno, ale ona mi vravela, že niekde čítala, že môže sa zamestnať manžel, ale že tam ma nejaké obmedzenia. Ako to teda je????
ďakujem vopred!

PORADA JE SUPER, keď mám nejaký PRÚSER!!!:eek:

toria

Nie je tam žiadne obmedzenie, čiže môže byť zamestnaný.