karkulka
18.02.09,10:49
Ahojte.
Mám jednu otázočku. SZČO má jeden účet, ktorý používa aj na súkromné účely aj na podnikateľské účely. Chcem sa opýtať ako riešiť súkromné príjmy a súkromné výdavky z tohto účtu. Poplatky za vedenie účtu nie sú daňové výdavky. Treba všetky platby uvádzať v peňažnom denníku ako príjmy a výdavky na osobnú potrebu - nedaňové príjmy a výdavky. Viem, že to nie je celkom správne, ale čo s tým teraz, keď to tak fungovalo celý rok. Už sa niečo písalo na Porade o takýchto prípadoch. Len sa chcem v tom utvrdiť.
Ak si niekto zo skúsených poraďakov nájde čas, bude rada.
Ďakujem za odpevede. Veľmi pekne.
Maxinka
18.02.09,10:13
Ahojte.
Mám jednu otázočku. SZČO má jeden účet, ktorý používa aj na súkromné účely aj na podnikateľské účely. Chcem sa opýtať ako riešiť súkromné príjmy a súkromné výdavky z tohto účtu. Poplatky za vedenie účtu nie sú daňové výdavky. Treba všetky platby uvádzať v peňažnom denníku ako príjmy a výdavky na osobnú potrebu - nedaňové príjmy a výdavky. Viem, že to nie je celkom správne, ale čo s tým teraz, keď to tak fungovalo celý rok. Už sa niečo písalo na Porade o takýchto prípadoch. Len sa chcem v tom utvrdiť.
Ak si niekto zo skúsených poraďakov nájde čas, bude rada.
Ďakujem za odpevede. Veľmi pekne.
No v prvom rade by daná SZĆO mala mať zriadený svoj osobný účet aby neriešila súkromné P a V s podnikateľskými.
Ak už to tak riešila tak ja by som navrhovala všetky súkromné P a V dávať do Osobnej potreby podnikateľa, čiže ako VNZD a PNZD.
Poplatky za vedenie účtu sú daň. výdavkom (však ho potrebuje na podnik. účely)- ak je vedený ako podnikateľský účet, tak by som to dala aspoň 50% ako VOZD a zvyšok ako VNZD.
Veronika R
18.02.09,10:21
Už som sa stretla aj s tým, že sa to riešilo cez pokladňu, čiže sa z výpisu urobila kópia a vypísali sa k tomu PPD a VPD, akoby sa jednalo o platby v hotovosti. Netuším čí je to úplne správne, ale viem, že to tak niektorí robia.