maska2
18.02.09,11:02
Ahojte všetci. Prosím o radu.Ide o odpredaj MV kategorie M .Bol zaradený v podnikaní Rok sa odpisoval, rok vobec nie- neviem preco a nasledne bol vyradený. O rok na to sa MV odpredalo.
Príde mi , ze sa predaj ma asi zdanit. Z akej ceny sa bude vlastne vychádzat?
Môžete mi prosím poradiť , je to dosť súrne?
A čo s tým, keď sa mal zdaniť a nezdanil sa?

Ďakujem.Martin
maska2
20.02.09,07:06
Ahojte všetci. Prosím o radu.Ide o odpredaj MV kategorie M .Bol zaradený v podnikaní Rok sa odpisoval, rok vobec nie- neviem preco a nasledne bol vyradený. O rok na to sa MV odpredalo.
Príde mi , ze sa predaj ma asi zdanit. Z akej ceny sa bude vlastne vychádzat?
Môžete mi prosím poradiť , je to dosť súrne?
A čo s tým, keď sa mal zdaniť a nezdanil sa?

Ďakujem.Martin




Poradíte mi ????Martin
Zita5
20.02.09,07:22
Zoltán Kovács
20.02.09,07:23
Ahojte všetci. Prosím o radu.Ide o odpredaj MV kategorie M .Bol zaradený v podnikaní Rok sa odpisoval, rok vobec nie- neviem preco a nasledne bol vyradený. O rok na to sa MV odpredalo.
Príde mi , ze sa predaj ma asi zdanit. Z akej ceny sa bude vlastne vychádzat?
Môžete mi prosím poradiť , je to dosť súrne?
A čo s tým, keď sa mal zdaniť a nezdanil sa?

Ďakujem.Martin

Základom dane je predajná cena. Ak bol vyradený z obchodného majetku szčo, potom to bude príjem podľa §8, bez možnosti uplatnenia výdavkov.

Keby ešte bol v obchodnom majetku szčo potom výdavkom by bola zostatková hodnota auta.
sokrateska
24.02.09,08:14
Dobry den prajem. Aj ja by som potrebovala poradit a budem vdacna za kazdu odpoved ;). Predavam dodavkove motorove vozidlo, ktore som kupila pred 7-mimi rokmi na leasing. Auto je davno splatene aj odpisane a uz vyse roka aj vyradene z obchodneho majetku. Jeho vlastnikom som teraz ako fyzicka osoba - obcan. Teraz ten automobil predavam podnikatelskemu subjektu - platcovi DPH. Viem, ze ked je auto vyradene z obchod.majetku a podnikania a od vyradenia na neho ani neuctujem /stoji vyse roka opustene na dvore :(/, nepodlieha DPH. Auto mi bude kupujuci uhradzat splatkami, na ktore mu budem vystavovat potvrdenia o prijme ciastkovych uhrad. Len teraz neviem, ci tieto prijmove doklady mam zaviest do uctovnictva, kedze ako firma/zivnostnik nadalej figurujem. Alebo si ich iba budem odkladat a pouzijem ich az pri vypocte danoveho priznania za cely rok? Teda ich zahrniem do prijmu, nakolko nepreslo 5 rokov od pouzivania tohto vozidla na podnikatelsku cinnost. Podotykam, ze s tymto podnikatelskym subjektom stale "obchodujem" a teda mu vystavujem faktury za tovar aj s DPH. Som z toho cela popletena, neviem uz, co kam uctovat, aby som to neskor nemala ako porusenie zakona a neplatila pokuty... Prosim, poradte!! :confused:
Iwett
29.03.09,14:30
Dobrý deň, potrebujem súúúúúúúrne poradiť. Pri predaji OA ide do výdavkoch zostatková hodnota OA. Ked boli jeden rok prerušené odpisy, do výdavkov ide zostatková hodnota, ktorá sa vyráta zo skutočne uplatnenými odpismi alebo odpismi, aké by boli keby sa neprerušili? Ďakujem
Katarina
29.03.09,15:15
Dobrý deň, potrebujem súúúúúúúrne poradiť. Pri predaji OA ide do výdavkoch zostatková hodnota OA. Ked boli jeden rok prerušené odpisy, do výdavkov ide zostatková hodnota, ktorá sa vyráta zo skutočne uplatnenými odpismi alebo odpismi, aké by boli keby sa neprerušili? Ďakujem

ZC ktorú máte uvedenú na karte DHM.
Katarina
29.03.09,15:51
Základom dane je predajná cena. Ak bol vyradený z obchodného majetku szčo, potom to bude príjem podľa §8, bez možnosti uplatnenia výdavkov.

Keby ešte bol v obchodnom majetku szčo potom výdavkom by bola zostatková hodnota auta.


Určite ? Som toho názoru, že ak na karte DHM pri preradení do osobného užívania ostane zostatková cena, túto si možno dať do výdavkov pri predaji podľa § 8.
Iwett
29.03.09,16:10
Ďakujem za odpovede. Takže prosím ešte raz :
ak OC automobilu zakupeného v roku je 40000,- . Odpisy uplatnené v roku 2006 - 10000, v roku 2007 neuplatnené. ZC, ktorá bude uplatnená vo výdavkoch bude 60000,- - 20000,- /odpis rok 2006,2007 aj ked nebol uplatnený vo výdavkoch= 40000,-? Alebo 60000 - 10000,- - odpis uplatnen= 50000,-? Ďakujem
Iwett
29.03.09,16:38
Prosííííííím pomôžte súrne!!!!!!!!
Tweety
29.03.09,16:48
Ďakujem za odpovede. Takže prosím ešte raz :
ak OC automobilu zakupeného v roku je 40000,- . Odpisy uplatnené v roku 2006 - 10000, v roku 2007 neuplatnené. ZC, ktorá bude uplatnená vo výdavkoch bude 60000,- - 20000,- /odpis rok 2006,2007 aj ked nebol uplatnený vo výdavkoch= 40000,-? Alebo 60000 - 10000,- - odpis uplatnen= 50000,-? Ďakujem
Ak je OC 40000.- a uplatnený ročný odpis 10000.-, ZC je 30000.-.
Katarina
29.03.09,16:53
Ďakujem za odpovede. Takže prosím ešte raz :
ak OC automobilu zakupeného v roku je 40000,- . Odpisy uplatnené v roku 2006 - 10000, v roku 2007 neuplatnené. ZC, ktorá bude uplatnená vo výdavkoch bude 60000,- - 20000,- /odpis rok 2006,2007 aj ked nebol uplatnený vo výdavkoch= 40000,-? Alebo 60000 - 10000,- - odpis uplatnen= 50000,-? Ďakujem

OC = 40 000,-
Odpis v roku 2006 = 10 000,-
ZC v roku 2006 = 30 000,-
Opis v roku 2007 = 0
ZC roku 2007 = 30 000,-
Odpis v roku 2008 = 0
ZC v roku 2008 = 30 000,- - účtované cez uzávierkové operácie ako VOZD prevádzková réžia.
JankaO
29.03.09,16:55
A akú máš vlastne OC 40000? alebo 60000? Lebo z dotazu to vôbec nie je jasné.
Iwett
29.03.09,18:56
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.....je to 40000,-. Mne ide len o to, či sa prerušené odpisy zarátajú do zostatkovej ceny.
Iwett
29.03.09,18:59
Základom dane je predajná cena. Ak bol vyradený z obchodného majetku szčo, potom to bude príjem podľa §8, bez možnosti uplatnenia výdavkov.

Keby ešte bol v obchodnom majetku szčo potom výdavkom by bola zostatková hodnota auta.
Prosím Vás, ked je deň ukončenia živnosti zhodný s dňom vyradenia automobilu a takisto aj predaja automobilu, má SZČO nárok na uplatnenie zostatkovej hodnoty v nákladoch? A keby ho predal na druhý deň po ukončení živnosti, už je to príjem podľa § 8??? a nemôžu sa uplatniž tiadne náklady? Ďakujem a ospravedlnujem sa, že stále otravujem.:)
Iwett
29.03.09,19:10
prosíííííím......
Iwett
29.03.09,19:42
Prosím Vás, ked je deň ukončenia živnosti zhodný s dňom vyradenia automobilu a takisto aj predaja automobilu, má SZČO nárok na uplatnenie zostatkovej hodnoty v nákladoch? A keby ho predal na druhý deň po ukončení živnosti, už je to príjem podľa § 8??? a nemôžu sa uplatniž tiadne náklady? Ďakujem a ospravedlnujem sa, že stále otravujem.:)
prosím moze mi to niekto odsúhlasiť?
Andyke
29.03.09,19:49
Iwett, zost. cenu auta môže uplatniť v nákladoch.
Keby predal neskôr tak je to príjem podľa § 8.
Iwett
29.03.09,19:52
Iwett, zost. cenu auta môže uplatniť v nákladoch.
Keby predal neskôr tak je to príjem podľa § 8.
Ďakujem ešte raz....Pekný večer....
Katarina
29.03.09,19:52
Aj pri príjme podľa § 8 je ZC auta výdavkom, ale len do výšky príjmu.
Iwett
29.03.09,19:57
Aj pri príjme podľa § 8 je ZC auta výdavkom, ale len do výšky príjmu.
To naozaj????????????? Je to naozaj tak????????
JankaO
29.03.09,20:03
To naozaj????????????? Je to naozaj tak????????
Áno, § 8 odst.5. ZDZP v plnej výške.
Iwett
29.03.09,20:06
Áno, § 8 odst.5. ZDZP
Ďakujem veľmi pekne, pomohli ste mi!!!! Už som to počítala....ste super!!!!
Maxinka
02.04.09,10:55
Prosím o radu:
Podľa akého § môže SZČO predať auto, ktoré je už odpísané PO??
Môže si dať cenu vlastnú alebo to musí niekdo oceniť?
Fa bude vystavovať s DPH- je to úžitk. auto? PO si potom môže aj uplatniť danú DPH?
PO si potom môže normálne zaradiť OA do užívania?
Za prvé 3 mesiace zaplatí Cestnú daň SZČO a potom zvyšok už PO?
SZČO už danej PO prenajíma dané auto, ale chcela by mu ho predať.
ĎAKUJEM
Maxinka
02.04.09,12:47
Prosím o radu:
Podľa akého § môže SZČO predať auto, ktoré je už odpísané PO??
Môže si dať cenu vlastnú alebo to musí niekdo oceniť?
Fa bude vystavovať s DPH- je to úžitk. auto? PO si potom môže aj uplatniť danú DPH?
PO si potom môže normálne zaradiť OA do užívania?
Za prvé 3 mesiace zaplatí Cestnú daň SZČO a potom zvyšok už PO?
SZČO už danej PO prenajíma dané auto, ale chcela by mu ho predať.
ĎAKUJEM
:confused::o:confused:
azla
02.04.09,14:30
Prosím o radu:
Podľa akého § môže SZČO predať auto, ktoré je už odpísané PO??
Auto predáva na základe kúpno-predajnej zmluvy.
Môže si dať cenu vlastnú alebo to musí niekdo oceniť?
Auto môže predať za dohodnutú cenu s odberateľom. Pri spriaznených osobách pozor - použiť cenu obvyklú.
Fa bude vystavovať s DPH- je to úžitk. auto?
Ak je to auto užitkové - fa vystavuje s Dph.
PO si potom môže aj uplatniť danú DPH?
Odberateľ si môže odpočitať Dph (ak to nie je M1) za štandardných podmienok.
PO si potom môže normálne zaradiť OA do užívania?
Prečo nie, veď asi za tým účelom ho obstaral.:D
Za prvé 3 mesiace zaplatí Cestnú daň SZČO a potom zvyšok už PO?
SZČO už danej PO prenajíma dané auto, ale chcela by mu ho predať.
Za jeden predmet dane sa daň platí iba raz. Ak platí daň SZCO, tak PO neplatí, aj keď ho má v nájme. Ak SZCO auto odhlási z platenia dane, a PO začne auto používať na podnikanie, stane sa daňovníkom dane z MV.(oznámi to DÚ ).
ĎAKUJEM

odpovede v texte.:)
Lucinka23
07.07.09,12:25
Prosím poraďte mi:
SZČO kúpil automobil v 04/2009 na základe kúpnej zmluvy od súkromnej osoby. Zaradil ho do podnikania, prihlásil sa na cestnú daň. Teraz sa rozhodol OA predať spoločnosti sr.o. Mňa by teraz zaujímalo, či je potrebné vystaviť faktúru (bola by bez DPH, kedže ide o M1) alebo môžu spísať iba kúpnu zmluvu?
Pri prezeraní dokladov som si všimla, že v kúpnej zmluve nemá SZČO uvedené ani IČO ani DIČ, vlastne je to kupované na súkromnú osobu. Kedže si to chcel dať do nákladov cez odpisy, mala by byť kúpna zmluva na SZČO s IČO a DIČ? To by však nebol problém dohodnúť s predávajúcim.
Ako ako ďalej s tou cestou dňou? Môže zostať prihlásený alebo je potrebné registrácia zrušiť? J
A vo vzťahu k odpisom bude mať kúpa automobilu a jeho následný predaj vplyv? Ale myslím si, že nie, kedže odpisy sa robia ročné a on ho používal iba necelé 3 mesiace?

Ďakujem za rady.
Orsz
08.07.09,06:22
Prosím poraďte mi:
SZČO kúpil automobil v 04/2009 na základe kúpnej zmluvy od súkromnej osoby. Zaradil ho do podnikania, prihlásil sa na cestnú daň. Teraz sa rozhodol OA predať spoločnosti sr.o. Mňa by teraz zaujímalo, či je potrebné vystaviť faktúru (bola by bez DPH, kedže ide o M1) alebo môžu spísať iba kúpnu zmluvu?
Pri prezeraní dokladov som si všimla, že v kúpnej zmluve nemá SZČO uvedené ani IČO ani DIČ, vlastne je to kupované na súkromnú osobu. Kedže si to chcel dať do nákladov cez odpisy, mala by byť kúpna zmluva na SZČO s IČO a DIČ? To by však nebol problém dohodnúť s predávajúcim.
Ako ako ďalej s tou cestou dňou? Môže zostať prihlásený alebo je potrebné registrácia zrušiť? J
A vo vzťahu k odpisom bude mať kúpa automobilu a jeho následný predaj vplyv? Ale myslím si, že nie, kedže odpisy sa robia ročné a on ho používal iba necelé 3 mesiace?

Ďakujem za rady.

Ak si kúpil auto ako súkromná osoba, teda nie na IČO, nie je problém takéto auto vložiť do podnikania ako SZČO. Ak ho chce predať do s.r.o., stačí kúpno-predajná zmluva ale môže byť aj faktúra. V tomto prípade treba vykonať aj prepis na polícii v TP. Ak auto zakúpil v 04/09 a tento rok ho hneď predá, nemá nárok na daňový odpis a do daňových nákladov dá celú obstarávaciu cenu. Daň z motorových vozidiel treba predajom odhlásiť na daňovom úrade cez oznámenie o zániku daňovej povinnosti. Ja uvádzam posledný deň mesiaca, kedy bolo vozidlo predané. Daň sa zaplatí a presne vyčísli na mesiace až po podaní daňového priznania do 31.1.2010.
Lucinka23
08.07.09,08:58
Erika ďakujem za reakciu. Takže keď kupoval auto je to výdavok ovplyvňujúci základ dane alebo nie? (za normálnych okolností by to bol VNZD ale keď ho hneď aj predáva tak neviem) A keď ho predá - je to príjem ovplyvňujúci základ dane alebo nie? Ide ho predať za sumu menšiu ako ho kúpil on.

Mám dosť v tom chaos a na tomto zisťujem, že je stále sa čo učiť. :-)
Orsz
08.07.09,13:38
Erika ďakujem za reakciu. Takže keď kupoval auto je to výdavok ovplyvňujúci základ dane alebo nie? (za normálnych okolností by to bol VNZD ale keď ho hneď aj predáva tak neviem) A keď ho predá - je to príjem ovplyvňujúci základ dane alebo nie? Ide ho predať za sumu menšiu ako ho kúpil on.

Mám dosť v tom chaos a na tomto zisťujem, že je stále sa čo učiť. :-)

Nákup účtuješ ako VNZD - nákup DHM, a potom predaj príjem ovplyvńujúci základ dane, a v rámci závierkových operácií dáš tú obstarávaciu cenu do nákladov - to je pre teba zostatková cena za predaný DHM.
Lucinka23
09.07.09,15:00
Nákup účtuješ ako VNZD - nákup DHM, a potom predaj príjem ovplyvńujúci základ dane, a v rámci závierkových operácií dáš tú obstarávaciu cenu do nákladov - to je pre teba zostatková cena za predaný DHM.


Ďakujem.
dasasopi
21.11.09,10:52
Mám otázočku. Mám v majetku sro osobné MV už odpísané /leasing bol od roku 2003 do 2006/. DPH z neho platiť nebudem a chcela by som ho predať za čo najnižšiu cenu. Mala by som sa niečoho držať, alebo ho môžem predať aj ja pár Eur.
Vďaka za odpoveď
Tweety
21.11.09,14:50
Mám otázočku. Mám v majetku sro osobné MV už odpísané /leasing bol od roku 2003 do 2006/. DPH z neho platiť nebudem a chcela by som ho predať za čo najnižšiu cenu. Mala by som sa niečoho držať, alebo ho môžem predať aj ja pár Eur.
Vďaka za odpoveď
Áno, je to na Tebe. Pozor si treba dať len pri pedaji spriazneným osobám.
dasasopi
21.11.09,15:55
A to znamená čo?
Rozalka
21.11.09,16:09
§2 Základné pojmy
n) závislou osobou blízka osoba2) alebo ekonomicky, personálne alebo inak prepojená osoba,

o) ekonomickým alebo personálnym prepojením účasť osoby na majetku, kontrole alebo vedení inej osoby alebo vzájomný vzťah medzi osobami, ktoré sú pod kontrolou alebo vedením tej istej osoby alebo v ktorých má táto osoba priamy alebo nepriamy majetkový podiel, pričom účasťou na

1. majetku alebo kontrole sa rozumie viac ako 25 % priamy alebo nepriamy podiel alebo nepriamy odvodený podiel na základnom imaní alebo na hlasovacích právach, pričom nepriamy podiel sa vypočíta súčinom percentuálnej výšky priamych podielov vydelených stomi a takto vypočítaný výsledok sa vynásobí stomi a nepriamy odvodený podiel sa vypočíta súčtom nepriamych podielov; nepriamy odvodený podiel sa použije len na výpočet výšky účasti jednej osoby na majetku alebo kontrole inej osoby, ak táto jedna osoba má účasť na majetku alebo kontrole niekoľkých osôb, z ktorých každá má účasť na majetku alebo kontrole tej istej inej osoby; ak výška nepriameho odvodeného podielu presahuje 50 %, všetky osoby, prostredníctvom ktorých sa jeho výška počítala, sú ekonomicky prepojené bez ohľadu na skutočnú výšku ich podielu,
2. vedení sa rozumie vzťah členov štatutárnych orgánov alebo členov dozorných orgánov obchodnej spoločnosti alebo družstva k tejto obchodnej spoločnosti alebo družstvu,

p) iným prepojením obchodný vzťah vytvorený len na účel zníženia základu dane alebo zvýšenia daňovej straty,


2)§ 116 a 117 Občianskeho zákonníka.
Blízke osoby
§ 116
Blízkou osobou je príbuzný v priamom rade, súrodenec a manžel; iné osoby v pomere rodinnom alebo obdobnom sa pokladajú za osoby sebe navzájom blízke, ak by ujmu, ktorú utrpela jedna z nich, druhá dôvodne pociťovala ako vlastnú ujmu.

§ 117
Stupeň príbuzenstva dvoch osôb sa určuje podľa počtu zrodení, ktorými v priamom rade pochádza jedna od druhej a v pobočnom rade obidve od najbližšieho spoločného predka.
Rozalka
21.11.09,16:19
V nadväznosti na predchádzajúci príspevok ešte dodávam:

V súčasnom období (2009) Zákon o dani z príjmov uvažuje len o zahraničných závislých osobách.
Zákon o DPH od 1.1.2010 zavádza pojem TRHOVÁ HODNOTA

§ 22 sa dopĺňa odsekmi 8 a 9, ktoré znejú:

„(8) Pri dodaní tovaru a dodaní služby osobám, ktoré majú osobitný vzťah k platiteľovi, ktorý dodáva tovar alebo službu, je základom dane trhová hodnota na voľnom trhu, ak je protihodnota nižšia ako trhová hodnota na voľnom trhu a príjemca plnenia nie je platiteľom alebo je platiteľom, ktorý nemá právo na odpočítanie dane v plnom rozsahu. Trhovou hodnotou na voľnom trhu je suma, ktorú by príjemca plnenia musel zaplatiť pri obstaraní príslušného tovaru alebo služby v tuzemsku na rovnakom obchodnom stupni ako na tom, na ktorom sa dodanie tovaru alebo dodanie služby uskutočňuje, nezávislému dodávateľovi tovaru alebo služby v čase tohto dodania za podmienok spravodlivej hospodárskej súťaže. Ak nie je možné zistiť porovnateľné dodanie tovaru alebo služby, trhová hodnota na voľnom trhu je
a) pri dodaní tovaru suma, ktorá nie je nižšia ako kúpna cena príslušného tovaru alebo podobného tovaru, a ak kúpna cena neexistuje, náklady na vytvorenie tovaru vlastnou činnosťou príslušného tovaru v čase jeho dodania,
b) pri dodaní služby suma, ktorá nie je nižšia ako náklady na túto službu.

(9) Na účely odseku 8 osobami, ktoré majú osobitný vzťah k platiteľovi, sú

a) fyzické osoby, ktoré sú štatutárnym orgánom platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, alebo členom štatutárneho orgánu platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, ako aj fyzické osoby, ktoré sú im priamo podriadené,
b) fyzické osoby, ktoré sú členom dozornej rady platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu,
c) osoby, ktoré priamo alebo nepriamo vlastnia alebo kontrolujú 10 % alebo viac akcií alebo podielov platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a fyzické osoby, ktoré sú ich štatutárnym orgánom alebo členom ich štatutárneho orgánu,
d) osoby, ktoré sú členom platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu,
e) fyzické osoby, ktoré sú v pracovnoprávnom vzťahu voči platiteľovi, ktorý dodáva tovar alebo službu,
f) fyzické osoby, ktoré sú osobou blízkou6ac) fyzickej osobe uvedenej v písmene a), b), c) alebo e),
g) právnická osoba, ktorej konateľ alebo spoločník je aj konateľom alebo spoločníkom platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu,
h) osoby, ktoré spoločne podnikajú s platiteľom, ktorý dodáva tovar alebo službu, na základe zmluvy o združení alebo inej obdobnej zmluvy,
i) fyzické osoby, ktoré žijú s platiteľom, ktorý dodáva tovar alebo službu, v domácnosti,24a)
j) osoby blízke6ac) platiteľovi, ktorý je fyzickou osobou a ktorý dodáva tovar alebo službu.“.

Poznámka pod čiarou k odkazu 30a znie:

„6ac) § 116 Občianskeho zákonníka.“.
dasasopi
21.11.09,20:17
Takže, ak tomu dobre rozumiem ak je to blízka osoba mala by som ho predať za trhovú cenu /resp. za cenu za ktorú by som ho dokázala kúpiť aj inde/ aby boli daňováci spokojní.
truch
13.05.10,09:52
Chceme odpredať 5 aút z majetku s.r.o. Autá sú odpísané. Chceli by si ich odkúpiť naši zamestnanci / sú medzi nimi aj tzv. spriaznené osoby/. Ako podklad pre trhovú cenu som vytlačila ponuky z autobazárov. Bude to stačiť?
Čo by ste odporúčali, ako obhájiť čo najnižšiu predajnú cenu?
promont maja
13.05.10,10:34
Chceme odpredať 5 aút z majetku s.r.o. Autá sú odpísané. Chceli by si ich odkúpiť naši zamestnanci / sú medzi nimi aj tzv. spriaznené osoby/. Ako podklad pre trhovú cenu som vytlačila ponuky z autobazárov. Bude to stačiť?
Čo by ste odporúčali, ako obhájiť čo najnižšiu predajnú cenu?
... podľa môjho názoru by ti to malo postačovať.
Maxinka
11.06.10,11:26
Základom dane je predajná cena. Ak bol vyradený z obchodného majetku szčo, potom to bude príjem podľa §8, bez možnosti uplatnenia výdavkov.

Keby ešte bol v obchodnom majetku szčo potom výdavkom by bola zostatková hodnota auta.
:confused: Ak ho vyradujem z majetku tak cez Uzávierkové operácie ide obstarávacia cena do réžie???to zn. že to bude VOZD??Potom ho následne predávam - to bude POZD???