bosorrka
18.02.09,10:32
Nevedel by niekto poradit mojej svokre s nasledujucimi situaciami?

Svokra byva na najvysom poschodi bytoveho domu a zateka jej do bytu. Strechu opravovali asi pred 3,5 rokom. Volala spravcu, aby sa prisiel pozriet ako ma mokry kut. Spravca prisiel, skonstatoval, ze kut je mokry, ale nie z dovodu chybnej strechy. Problem je podla neho inde, ale kde to uz nevedel povedat a ani tento problem dalej neriesi. Na otazku „Kto je zaplati malovanie, ak jej opat zatecie.“ je odpovedal, ze firma, ktora strechu opravovala. Mne sa to nezda – ved strecha bola robena asi pred 3,5 rokom. Ako ma svokra postupovat? Koho zavolat na nezavisle posudenie situacie – zo stavebneho hladiska?
Spada oprava striesky nad balkonom do oprav hradenych z fondu oprav alebo je potrebne opravu zaplatit z vlastnych zdrojov?
Vopred dakujem za kazdu odpoved!
najag
18.02.09,10:35
Opravu malovky je mozne riesit z poistenia bytu, zavada zatekania do bytu nie je jednoducha, pretoze voda si najde svoje cesticky a je tazke najst niekedy skutocnu pricinu zatekania. Oprava striesky nad balkonom spada do fondu oprav. Spravca by mal zabezpecit odbornika, ktory zavadu posudi, ak by to pretrvavalo bez riesenia, tak si moze zavolat znalca z odboru a preplatenie nakladov pozadovat po spravcovi. Samozrejme, treba pozadovat opravu pisomne.
Mária27
18.02.09,13:43
Ak nezateká z bytu od susedov, porucha je v spoločných častiach domu a malo by to byť hradené z fondu.