emka28
18.02.09,11:11
Môj šéf chce okamžite zrušiť knihu jázd na automobil zaradený v majetku firmy (právnickej osoby). Ak je možné uplatniť v nákladoch 80% z ceny pohonných hmôt, ako to bude s DPH k tým ph prisluchajúcim? Mám urobiť 80%-ný prepočet? Alebo januárové doklady radšej podržať do februára, kým táto otázka bude vyjasnená? Ďakujem za odpoveď.
Zita5
18.02.09,10:15
Môj šéf chce okamžite zrušiť knihu jázd na automobil zaradený v majetku firmy (právnickej osoby). Ak je možné uplatniť v nákladoch 80% z ceny pohonných hmôt, ako to bude s DPH k tým ph prisluchajúcim? Mám urobiť 80%-ný prepočet? Alebo januárové doklady radšej podržať do februára, kým táto otázka bude vyjasnená? Ďakujem za odpoveď.


Prepáčte , ale čo sa už národ zbláznil ?:rolleyes:
blondy
18.02.09,10:22
Môj šéf chce okamžite zrušiť knihu jázd na automobil zaradený v majetku firmy (právnickej osoby). Ak je možné uplatniť v nákladoch 80% z ceny pohonných hmôt, ako to bude s DPH k tým ph prisluchajúcim? Mám urobiť 80%-ný prepočet? Alebo januárové doklady radšej podržať do februára, kým táto otázka bude vyjasnená? Ďakujem za odpoveď.
Novela zákona o dani z príjmov je platná od 1.3.2009, takže s januárovými dokladmi to nemá nič spoločné
Paula
18.02.09,10:22
Prepáčte , ale čo sa už národ zbláznil ?:rolleyes:


ee, to len šéfovi sa nechce spisovať kilometríky :cool:
Zita5
18.02.09,10:32
ee, to len šéfovi sa nechce spisovať kilometríky :cool:

Aj ma veru mrzí moja reakcia , ale som prekvapená , že ak niekto započuje , že schválili Zákon o dani z príjmu , tak už aj zaraz robí opatrenia . :)Však všetko musí mať svoju postupnosť a musíme si počkať aj na nadobudnutie účinnosti zákona . :):rolleyes:
emka28
18.02.09,11:12
Môj šéf je informovaný a nemá knihu jázd ako obľúbenú literatúru.
Pretože je celkom možné, že niektoré ustanovenia zo zmien zákona budú platiť celý rok 2009, potom by som asi musela upravovať priznanie k DPH za január. Nepodarilo sa mi ten zákon nájsť, tak som sa chcela informovať u vás na Porade. Prepáčte a ďakujem za všetky odpovede.