eva29
18.02.09,11:50
Čaute Poraďáci,
obraciam sa na Vás s jednou veeelkou prosbou. Sestra dala u zamestnávateľa výpoveď dohodou k 31.1.09, ktorú jej aj podpísal, teraz je vedená na ÚP. (novú prácu má od marca, ale u tohoto zamestnávateľa už nemohla vydržať ako ju psychycky deptal, tak išla na mesiac na ÚP..) Lenže bývalý zamestnávateľ jej nezaplatil január čo odrobila, plus po nej chcel aby prišla vo februári čo už bola na ÚP porobiť ešte nejaké veci. Bola tam raz a dnes jej volal, aby prišla tam, že jej dá peniaze na ruku, nie normálne, a že príde aj nejaká pani čo musela robiť po nej teraz vo februári a on ju musel zaplatiť a tvrdil že musela tá pani po sestre nejaké veci aj opravovať, tak že so sestrou chce podpísať nejakú zápisnicu a dať jej k náhrade to čo musel zaplatiť tej druhej pani. Čo má podľa vás sestra urobiť????
Ďakujem.
eva29
18.02.09,11:12
aktualizujem...
Olgica
18.02.09,11:17
Nešla by som tam. Keď sestra odchádzala, mal si zamestnávateľ s ňou prejsť všetky záležitosti a nie teraz dodatočne dačo riešiť. Už je na ÚP, tak nech sa stará on. Mzdu za január by som žiadala doplatiť inak sa súdiť.
Neviem v akej oblasti sestra robila ale napr.aj keď z potravín odchádza pracovníčka treba urobiť inventúru...
Chobot
18.02.09,12:04
Čaute Poraďáci,
obraciam sa na Vás s jednou veeelkou prosbou. Sestra dala u zamestnávateľa výpoveď dohodou k 31.1.09, ktorú jej aj podpísal, teraz je vedená na ÚP. (novú prácu má od marca, ale u tohoto zamestnávateľa už nemohla vydržať ako ju psychycky deptal, tak išla na mesiac na ÚP..) Lenže bývalý zamestnávateľ jej nezaplatil január čo odrobila, plus po nej chcel aby prišla vo februári čo už bola na ÚP porobiť ešte nejaké veci. Bola tam raz a dnes jej volal, aby prišla tam, že jej dá peniaze na ruku, nie normálne, a že príde aj nejaká pani čo musela robiť po nej teraz vo februári a on ju musel zaplatiť a tvrdil že musela tá pani po sestre nejaké veci aj opravovať, tak že so sestrou chce podpísať nejakú zápisnicu a dať jej k náhrade to čo musel zaplatiť tej druhej pani. Čo má podľa vás sestra urobiť????
Ďakujem.

Najprv mimotemy:
- eva, nie si na porade žiadny nováčik, takže mala by si vedieť, že treba dať téme výstižný názov, nie taký, ako si dala, lebo potom by zoznam tém vyzeral asi takto:

Pomoc
Pomóc!!!
POMOC
Poraďte
Kto poradí?
Pomôžete?
Poraďte mi"
....

Ako si potom tí, ktorú chcú pomôcť majú vybrať, ktorá téma je pre nich relevantná?:rolleyes:

Tiež témy treba zaradiť podľa okruhu - táto patrí do mzdovej a personálnej oblasti.
Názov tejto témy opravím a presuniem ju, ale mysli na to nabudúce.;):

A teraz k otázke:

Pokiaľ už má v ruke výstupné papiere (zápočet), tak nie je povinný chodiť k zamestnávateľovi. Ak je dobrá "držka" a vie sa hádať, tak tam môže ísť pre výplatu s tým, že pokiaľ jej ju nedajú na ruku, tak nech trochu pohrozí súdnym vymáhaním dlžných peňazí a prípadne nech medzi rečou spomenie aj trestnú zodpovednosť za nevyplatenie mzdy (je to § 214 Trestného zákona).

AK je mierenejšej povahy, tak nech tam nechodí (nie je povinná tam ísť) a len nech napíše list zamestnávateľovi, že požaduje vyplatiť dlžnú mzdu. Treba však povedať, že zamestnávateľ môže mzdu za január vyplatiť nejneskôr do konca februára, takže zatiaľ sa ničoho nedopustil. Ak jej vyplatí mzdu do 28.2., tak je to v medziach zákona.
eva29
24.02.09,19:47
Ospravedlňujem sa za nesprávny názov témy, už si to budem pamätať, len ma v tej rýchlosti nenapadlo nič rozumné, tak som to zrejme pomenovala najnerozumnejšie ako sa dalo...:(

Každopádne veľmi ďakujem za pomoc.:)