sonda_ss
18.02.09,12:40
Dobry den,
nenasla som odpoved na svoj problem v starsich poradach, tak skusim novu.
Mate niekto skusenost s tym, ako je definovany prenajom kadernickej stolicky? Ide o prenajom hnutelneho majetku, alebo nehnutelneho? Pretoze pokial prenajimam ako platitel DPH danu stolicku neplatitelovi, je to pre mna zasadny rozidiel - nehnutelnost je povinne oslobodena od DPH, hnutelny majetok nie.
Ide o to, ze platitel DPH vlastni priestory aj zariadenie kadernickeho salonu a solarka, ktore ale da ciastocne k dispozicii aj neplatitelovi. Ten tu bude vykonavat svoje podnikanie nezavisle, len na prenajatej stolicke a solarku. Moze mu vlastnik fakturovat len prenajom solarka a kresla, alebo je povinny fakturovat aj prenajom nehnutelnosti? Nevie totiz nijako definovat metre stvorcove, ktore by prenajal, a najomca ani nema nijake pravo s tym priestorom akokolvek nakladat.
Prosim skuste napisat nejake svoje skusenosti, ak ste uz takyto problem riesili.
Dakujem.
Zita5
18.02.09,11:47
Ja som toho názoru , že sa nejedná len o prenájom stoličky /alebo ako tomu hovoríte / , ale jedná sa o prenájom časti priestorov spolu s hnuteľnými vecami.A samozrejme nezabudnite aj hygienické zariadenia .
Nadena
18.02.09,12:09
Stolička je hnuteľnosť. Keď si platitieľ tak s DPH.
Prenájom priestorov prenajíma platiteľ neplatiteľovi bez DPH /teda môže sa rozhodnúť/. Ostatný prenájom podľa mňa s DPH.