žužu13
18.02.09,13:11
Ahojte,
mám prosbu: idem robiť ročné zúčtovanie dani a mám zamestnanca, ktorý mal v našej organizácii príjem zrazený preddavkom na daň a doniesol mi potvrdenie od iného zamestnávateľa a tam má príjem zdanení zrážkovou daňou 33 327,- Sk. Mám mu spočítať obidva príjmy a dane spolu? Takto mám spraviť RZD?
Ďakujem za pomoc a odpoveďe.
katka50
18.02.09,12:32
Ahojte,
mám prosbu: idem robiť ročné zúčtovanie dani a mám zamestnanca, ktorý mal v našej organizácii príjem zrazený preddavkom na daň a doniesol mi potvrdenie od iného zamestnávateľa a tam má príjem zdanení zrážkovou daňou 33 327,- Sk. Mám mu spočítať obidva príjmy a dane spolu? Takto mám spraviť RZD?
Ďakujem za pomoc a odpoveďe.

Do roč.zúčtovania môžeš zahrnúť len príjem zdanený preddavkovou daňou.
mzdarka renca
18.02.09,12:34
Ahojte,
mám prosbu: idem robiť ročné zúčtovanie dani a mám zamestnanca, ktorý mal v našej organizácii príjem zrazený preddavkom na daň a doniesol mi potvrdenie od iného zamestnávateľa a tam má príjem zdanení zrážkovou daňou 33 327,- Sk. Mám mu spočítať obidva príjmy a dane spolu? Takto mám spraviť RZD?
Ďakujem za pomoc a odpoveďe.

Zrážková daň sa považuje za vysporiadanú, tak ju ty ani nemôžeš zohľadniť pri vykonaní RZD. Ale, ak zamestnancovi vychádza základ dane nižší ako 98496 + prípadné život. poistenie, DDS, alebo účelové sporenie) max. do 12000), tak sa mu oplatí podať DP typ A a DÚ mu vráti daň, alebo časť zrazenú preddavkom.
nikulik
18.02.09,19:09
Ahojte, mam zamestnankynu, ktora ma za cely rok 2008 zrážkovu dan, citala som si vas tu ze sa jej nerobi ročné zučtovanie, ale moze si podat danove priznanie typ A. Ona je ale zamestnana na TPP aj u ineho zamestnavatela, a ten jej kazal pytat od nas potvrdenie ze oni jej spravia ročné zučtovanie. To znamena, ze ked chce moze si podat danove priznanie za prijem u nas a oni jej mozu spravit ročne zučtovanie, alebo do danoveho priznania uvedie oboch zamestnavatelov? A k tomu jej ake ja davam potvrdenie, lebo mi nevytvorilo pri nej ani zostavu potvrdenie o prijme a zrazen.preddavkoch.
mzdarka renca
18.02.09,19:21
Ahojte, mam zamestnankynu, ktora ma za cely rok 2008 zrážkovu dan, citala som si vas tu ze sa jej nerobi ročné zučtovanie, ale moze si podat danove priznanie typ A. Ona je ale zamestnana na TPP aj u ineho zamestnavatela, a ten jej kazal pytat od nas potvrdenie ze oni jej spravia ročné zučtovanie možno netušia, že u vás mala príjem zdanený zrážkovou daňou. To znamena, ze ked chce moze si podat danove priznanie za prijem u nas a oni jej mozu spravit ročne zučtovanie, alebo do danoveho priznania uvedie oboch zamestnavatelov áno, ak to má zmysel? A k tomu jej ake ja davam potvrdenie, lebo mi nevytvorilo pri nej ani zostavu potvrdenie o prijme a zrazen.preddavkoch mala by si vytlačiť potvrdenia aj zamestnancom, ktorí mali príjem zrazený zrážkovou daňou a zaslať im ho.

ak ti soft netlačí aj potvrenia...zamestnancov, ktorým bola zrazená daň zrážkou, tak by si mala na to upozorniť dodávateľa softu.
Andyke
18.02.09,19:23
U druhého zamestnávateľa tiež jej nemôžu urobiť ročné zúčtovanie keď ona chce , aby sa prihliadalo aj na zrážkovú daň. Musí podať daňové priznanie typu A. (príjem od oboch zamestnávateľov sa tam uvádza). Ty musíš vydať Potvrdenie o zdaniteľnej mzde.
Záleží aký príjem mala u hlavného zamestnávateľa. Potom sa uvidí, že sa jej oplatí podať daň.priznanie.
veronikasad
18.02.09,21:11
Ahojte,
mám prosbu: idem robiť ročné zúčtovanie dani a mám zamestnanca, ktorý mal v našej organizácii príjem zrazený preddavkom na daň a doniesol mi potvrdenie od iného zamestnávateľa a tam má príjem zdanení zrážkovou daňou 33 327,- Sk. Mám mu spočítať obidva príjmy a dane spolu? Takto mám spraviť RZD?
Ďakujem za pomoc a odpoveďe.
suma 33 327sk je výška príjmu alebo dane ? Lebo ak by to bola daň, je to pravdepodobne zle vystavené potvrdenie. Aj keď nemá u druhého zamestnávateľa podpísané vyhlásenie, príjem nad 5 tis.SK sa zdaňuje preddavkovou daňou a zahrňa sa do RZD.
laumar
23.02.09,07:05
Ahojte,
ja mám zamestnanca, ktorý má príjem 96.000 - nemal preddavky na daň, lebo mal vyplácanú minimálnu mzdu. Mal len odvody. Okrem toho mal príjmy - 20.000 - zrážková daň. Vychádza mi to tak, že v daňovom priznaní mu tú zrážkovú daň daňový úrad vráti. Je to tak?
Jozef Mihál
23.02.09,07:08
Áno, určite ak nie celá, ale časť zrážkovej dane sa mu vráti.