suzan0079
18.02.09,15:06
Som zvedavá, či sa aj podľa Vás ráta ako celodenná dovolenka, keď ráno odídem do práce, začínam o 8:00, vstávam o 6:00 a kvôli tomu, že sme mali technické problémy s počítačom, ma už dvakrát poslala konateľka domov na celodennú dovolenku. Bola som vo firme do 9 alebo predtým do 9:30. Kým som prišla domov, už bolo po 10:00. Nehovoriac o tom, že som musela platiť aj za autobus. Keď má človek dovolenku, tak by chcel oddychovať celý deň, nie? Môže sa to rátať ako celodenná dovolenka? Keď už som raz v robote, tak ma môžu hocikedy poslať domov? Tak som už minula dva dni a ani som si neoddýchla....
elaurie
18.02.09,14:21
Podľa § 111 ods. 3 Zákonníka práce čerpanie dovolenky je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi aspoň 14 dní vopred. Toto obdobie môže byť výnimočne skrátené so súhlasom zamestnanca. Vo Vašom prípade išlo zrejme o prekážky v práci na strane zamestnávateľa a teda zamestnávateľ mal postupovať podľa § 142 a nasl. Zákonníka práce.
Chobot
18.02.09,14:32
Som zvedavá, či sa aj podľa Vás ráta ako celodenná dovolenka, keď ráno odídem do práce, začínam o 8:00, vstávam o 6:00 a kvôli tomu, že sme mali technické problémy s počítačom, ma už dvakrát poslala konateľka domov na celodennú dovolenku. Bola som vo firme do 9 alebo predtým do 9:30. Kým som prišla domov, už bolo po 10:00. Nehovoriac o tom, že som musela platiť aj za autobus. Keď má človek dovolenku, tak by chcel oddychovať celý deň, nie? Môže sa to rátať ako celodenná dovolenka? Keď už som raz v robote, tak ma môžu hocikedy poslať domov? Tak som už minula dva dni a ani som si neoddýchla....

elaurie už podstatné povedala.

Myslím, že malo ísť o prekážku v práci na strane zamestnávateľa a náhradu mzdy vo výške priemernej mzdy. Z-ľ ťa nemal posielať domov a písať ti dovolenku. Navyše ty si odpracovala 1 hodinu (resp. 1,5 hodiny), ktorú ti mal zaplatiť.