mo22
18.02.09,14:37
ahojte,
má niekto skúsenosti s infra panelmi a elekrickým kúrením?
jun2006
23.02.09,06:09
co chces vediet? Funguje to, ale je to aj dost drahe...
Zvycajne predajcovia tvrdia, ze potrebujes na kurenie len minimalny prikon - to ale zalezi na tepelnych stratach baraku. Ked mas novostavbu s vybornou izolaciou - moze to fungovat.

V starom byraku to fungovat nebude - prave kvoli velkym tepelnym stratam..

Celkovo je to vela penazi za malo muziky..
mo22
23.02.09,10:37
Kompletne rekonštruujeme starý dom, t.z. nové okná, zateplenie, kde treba, v izbách však ponechávame dosť vysoké stropy 2,80m a niektoré miestnosti spájame. (všetko podla projektu). v dome nebola prípojka na plyn, takže keď sme si zrátali všetky vstupné náklady je to porovnatelné. Mesačné náklady nám vyrátali a tam to vyzerá podtatne nižšie ako pri plyne.
jun2006
24.02.09,08:33
Kompletne rekonštruujeme starý dom, t.z. nové okná, zateplenie, kde treba, v izbách však ponechávame dosť vysoké stropy 2,80m a niektoré miestnosti spájame. (všetko podla projektu). v dome nebola prípojka na plyn, takže keď sme si zrátali všetky vstupné náklady je to porovnatelné. Mesačné náklady nám vyrátali a tam to vyzerá podtatne nižšie ako pri plyne.


A kto vam pocital tie mesacne naklady? Vypocitat tepelne straty nie je tak jednoduche - na to uz clovek musi mat aj torchu technickeho vzdelania. Toboz, ked sa jedna o prestavbu. Takze dilerovi, ktori chce predat by som neveril ani to, ako sa vola..

Skus napisat hrubku a zlozenie stien, zlozenie podlahy, stropu..
ludo_centrum
24.02.09,15:34
Kompletne rekonštruujeme starý dom, t.z. nové okná, zateplenie, kde treba, v izbách však ponechávame dosť vysoké stropy 2,80m a niektoré miestnosti spájame. (všetko podla projektu). v dome nebola prípojka na plyn, takže keď sme si zrátali všetky vstupné náklady je to porovnatelné. Mesačné náklady nám vyrátali a tam to vyzerá podtatne nižšie ako pri plyne.

Už si vlastne druhý za dva dni komu odpisujem, že či sa nevieš pozrieť po alternatívnom dodávateľovi plynu? Privezú ti to až na dvor v estetickej cisterne a ohrievaš sa cez normálny plynový kotol, alebo prietokový alebo čokoľvek čo budeš chcieť. Cenovo to vychádza o niečo lacnejšie, ale hlavne, že nebudeš musieť dať robiť drahú prípojku, ani platiť nehorázne prachy za túto prípojku a jej následný prenájom.
Elektriku si nechaj ako alternatívu (je dobré mať alternatívne riešenie), ale bol by som opatrný s elektrikou...
Tiež chystám tento rok niekoľko prerábok (strecha, kúrenie, omietky...)
A plyn budem mať od iného alternatívneho dodávateľa plynu.
Ferdosondo
24.02.09,17:13
Mám pocit, že sa tu stretli dvaja predajcovia. Jeden predáva infra a druhý propán v zásobníkoch. Môj názor aj jedno aj druhé nestojí za nič.
ludo_centrum
24.02.09,17:52
Mám pocit, že sa tu stretli dvaja predajcovia. Jeden predáva infra a druhý propán v zásobníkoch. Môj názor aj jedno aj druhé nestojí za nič.

Ďalší s titulom "krčmový mudrc" mimotemy
Daj riešenie ak kritizuješ.
Všetci sme o niečom presvedčení a o tom je diskusia. Je to pre teba priveľké sústo :D?
Ferdosondo
25.02.09,05:26
Tak pekne po poriadku. Píšeš, že cenovo to vychádza o niečo lacnejšie. Áno ? Naozaj ? Už minule som Ťa požiadal, keď si vychvaľoval propan, aby si uviedol, koľko stojí jedna kWh z propán butanu. Nevieš, alebo radšej nenapíšeš ? Tak prosím Ťa nezavádzaj ľudí. A ak si predajca, tak toto fórum nie je to, kde sa majú prevádzať obchodné aktivity. A ak nie si predajca, tak nám tu hoď konkrétne porovnania z ktorých bude vychádzať ekonomická výhodnosť tebou propagovaného systému. Alebo z čoho vychádza Tvoje presvedčenie ?
ludo_centrum
25.02.09,05:53
Tak pekne po poriadku. Píšeš, že cenovo to vychádza o niečo lacnejšie. Áno ? Naozaj ? Už minule som Ťa požiadal, keď si vychvaľoval propan, aby si uviedol, koľko stojí jedna kWh z propán butanu. Nevieš, alebo radšej nenapíšeš ? Tak prosím Ťa nezavádzaj ľudí. A ak si predajca, tak toto fórum nie je to, kde sa majú prevádzať obchodné aktivity. A ak nie si predajca, tak nám tu hoď konkrétne porovnania z ktorých bude vychádzať ekonomická výhodnosť tebou propagovaného systému. Alebo z čoho vychádza Tvoje presvedčenie ?

Nie, nie som predajca. :D Ceny neuvádzam preto, lebo každý z nás si ich môže vyžiadať od predajcov :D:D:D tak ako som to urobil ja.
Daj si námahu to urobiť vážený Ferdosondo. Stráv nad tým týždne, mesiace nad možnými riešeniami a potom mi povieš, či budeš mať chuť sa s niekým baviť ako si ty, ktorý len kritizuje a nepovie ani len návrh možného smeru riešenia.
Ferdosondo
25.02.09,06:06
A čo mám robiť, podľa Teba, keď som strávil nad možnými riešeniami roky ale k riešeniu propan butan ako výhodnému som sa nedopracoval ? A riešenie ? Ak sa tomu naozaj venuješ, tak Ti je dúfam jasné, že univerzálne riešenie neexistuje. Existuje, len konkrétne riešenie pre konkrétny objekt. Sú prípady, kedy je najvýhodnejšia elektrina, plyn, drevo, tepelné čerpadlo ... A od čoho to závisí ? Predpokladám, že Ty ako odborník odpoveď poznáš.
jun2006
25.02.09,10:13
Nie, nie som predajca. :D Ceny neuvádzam preto, lebo každý z nás si ich môže vyžiadať od predajcov :D:D:D tak ako som to urobil ja.
Daj si námahu to urobiť vážený Ferdosondo. Stráv nad tým týždne, mesiace nad možnými riešeniami a potom mi povieš, či budeš mať chuť sa s niekým baviť ako si ty, ktorý len kritizuje a nepovie ani len návrh možného smeru riešenia.

Nechcem rypat, ale tie ceny by si mal uviest. Osobne poznam pripad, ked sa berie cca 10 000 litrov rocne pri cen minlorocnej 19 Sk/l + VAT....

Co sa mi teda nezda ako vyhodna cena.

Aku cenu mas ty?
mo22
25.02.09,11:13
nachvílku prerušim vaše cenové kalkulácie. my si nechceme moc komplikovať život a ani nechcem mať zbytočné starosti s objednávaním cisterien ....., len som sa pýtala či sa dá niečím takým skutočne vykúriť barák a či to nemôže byť nejak zdraviu škodlivé?, inak samo, že budeme mať aj alternatívu - staré dobré osvedčené drevo - krb.
petmar
27.02.09,19:03
Infra panely - takéto kúrenie ohrieva predmety, ale nie vzduch. "Za rohom", v tieni, za stolom, za skriňou, za inou osobou atď je chladno. Predok ti horí a na zadku je zima na kríže. Infra kúrenie je dobré napr. pre montážne haly, keď montujú bicykle, sú teplé.
milan395
27.02.09,19:34
Bratovi som montoval infra panely - reakcia, nuž funguje to, bolo aj teplo ale je to drahá investícia.
borbi
27.02.09,20:15
ide o to ze panel vysiela infra vlny ,ktore na rozdiel od klasickeho kurenia (ktore ohrieva okolity vzduch)neohrievaju vzduch ,ale ppredmety a tak isto aj ludske telo.zaujimave je tym ze aj pri nizkej teplote okol. vzduchu ma clovek pocit tepla.je tam velmi nizka spotreba el.en. no dost vysoke vstupne naklady.ps:nie som predajca ani dealer.
juro 585
22.02.12,07:48
presne tak borbi infrakurenie spravne funguje za podmienky ze je spravne nadimenzovane my uz kurime tretiu sezonu sme nadmieru spokojni je teplo "aj za rohom" platime do 1000EUR rocne za elektriku my sme kupili wellinu koli kvalite