Monika C.
18.02.09,17:54
Poradáci prosím Vás môže faktúrovať FO - napr. za tovar s.r.o. - čke kde majiteľom a konateľom tá istá osoba neviete čo na také prípady hovorí daňový úrad. Ďakujem za odpovede.
Benko
18.02.09,17:05
Podľa mňa nič tomu nebrni. Ja občan predám niečo sročke, ktorú zastupuje ja - konateľ. Takto mám nakúpený nábytok do kacelárie, normálne zmluva, cena primeraná a nikto nemal námietky.
Monika Kováčová
18.02.09,17:32
bráni, aj nebráni... takýto nákup treba posúdiť individuálne. Odporúčam pozrieť túto tému: http://www.porada.sk/t95570-predaj-osobneho-majetku-do-vlastnej-s-r-o.html
Pisica
18.02.09,17:52
dolezite je ci je s.r.o. o jednom konatelovi - FO
alebo je viac konatelov
Monika C.
18.02.09,19:41
O jednom konateľovi. Skôr ide tu o to, že s.r.o. založená u nás chce vytvoriť výrobnú halu na Ukrajine kde by aj nakupovala a predávala a FO túto činnosť bude vykonávať u nás či medzi nimi bude možné faktúrovanie napr. s.r.o. - čka nakúpi viac plechov a z nich predá aj FO. Samozrejme hmotný majetok bude nakúpený normálne na s.r.o. napr. auto, hala atd. Ide nám o to aby sme v žiadnom prípade neporušovali zákon.
Monika Kováčová
18.02.09,20:16
Takže, ako si mala možnosť preštudovať priložený link, v prípade obchodných vzťahov (nákup a predaj) je to v poriadku.
Monika C.
18.02.09,20:36
Ďakujem Monika za odpoveď a pravdaže všetkým poradákom.