TEXNIK
18.02.09,17:59
Pozdravujem vsetkych poradakov a rad by som sa opytal ci ma niekto skusenosti so stavebnymi firmami realizujucimi stavby kde nosnu cast riesia ocelovou konstrukciou.
Na nete som nasiel spolocnosti
Hovis&Dilta s.r.o
Kanadske domy s.r.o Dunajska Streda
Dakujem
chandler
19.02.09,06:59
zabudni na to ocelovy dom je uplna blbost.
Milan.Žiška
19.02.09,10:03
Súhlasím "chandler"-om nechceš predsa priemyselnú halu alebo administratívnu budovu. Na rodinný dom sa to asi nehodí ( ja som v tomto konzervatívny).
našiel som niečo ale ... veď nakukni http://www.kanadskedomy.sk/web/
nevien celkom posúdiť či rýchlosť výstavby je to najrozhodujúcejšie - možno ti dám za pravdu ak ma presvedčíš.
deli.
19.02.09,10:39
mne sa to tiez nepaci. Naco ocel tam, kde moze byt trebars aj drevo? Ocel je v tomto pripade zbytocnym predimenzovanim, je z hladiska ekologie nerozlozitelny odpad (naco?).
Potom si mozeme dat rovno obitie plechom a ideme byvat:(
matworld
30.04.09,08:32
Nemôžem súhlasiť s príspevkami vyššie uvedenými ohľadom oceľových domov...

My sme mlada rodina a ako alternatíva pre rýchlu praktičku a nizkoenergetickú stavbu nám to pripadá ako vhodne zo zárukou až 50 rokov (ktorá firma čo ti postavy tehlak ti dá záruku 50rokov)

Dlllho som bol náramný skeptik voči montovaným domom dreveným a kovovým. Hľadáme už vyše roka správne bývanie pre nás. Prešli sme si už všetkým možným (obhliadkam, atd, kopec ľudí som musel poposielať tam kam slnko nesvieti)). Nakoniec pod váhou argumentov ktoré mi podložila manželka a po hlbšej štúdii na internete som zmenil názor.

Naša rodinka sa nasťahuje asi najskôr do montovacky oceľovej.
a pre tento dôvoď:
*rýchlosť stavby 6-12 týždňov
*presnosť stavby (steny sú rovne a nemusíš sa po stavbe háďat s robosmi o tom prečo ti bežia steny, alebo prečo nemáš rovne podlahy)
*nizkoenergeticke certifikáty
*záruka na domy
*naše tri deti keď vyrastú nebudú bývať v tom dome čo sme pre nich my dali dokopy po 30 rokoch cca budú tieto technológie zastarane a každý ako aj dnes bude hľadieť na atraktivitu pozemku a nie na dom. Z dnešného pohľadu ak kúpiš starý dom a pustíš sa do rekonstukcie más s tým viac problémov ako keby si staval novy. a x ďalších dôvodov.
*a mnohé ďalšie iné výhody

s pozdravom Martin
keď to dáme dokopy určíte fotodokomentaciu a priebeh výberu s rozsiahlym pokecom dám na internet
daj si toto=>
steelhousing . sk
online-steelhomes .com /cs/
matworld
30.04.09,09:58
mojdom.zoznam. sk/ cl/ 10048/ 96386/Montovany-dom- (1.-cast)
mojdom.zoznam. sk/ cl/ 96467/ Montovany-dom- (2.-cast)
Gabi03
30.04.09,10:06
My sme mlada rodina a ako alternatíva pre rýchlu praktičku a nizkoenergetickú stavbu nám to pripadá ako vhodne zo zárukou až 50 rokov (ktorá firma čo ti postavy tehlak ti dá záruku 50rokov)


Trochu mimotemy, ale ktorá firma tu bude aj o 50 rokov? Nevravím, že to nemôže byť, ale je šanca, že firma, ktorá to bude montovať, to zrejme nebude. :rolleyes:
Môj názor.
Milan.Žiška
01.05.09,06:02
Akú váhu má v dnešnej dobe záruka? Zvlášť ak ide o 50 rokov garancií. Bral by som to ako životnosť, ale to je zase akosi málo.
Stavba je to pekná ale môj názor na tento typ som už uviedol vyššie.
wpetty
10.04.14,08:23
Ing. Ľubomír Janoška
10.04.14,08:42
.
prvý príspevok na porade
a hneď reklama
... dobre radíte :)
buchač
10.04.14,08:53
Ešte by bolo dobré , ak by si wpetty ujasnil aj výrazy :

DOM - je obydlie, objekt slúžiaci na bývanie alebo na iné spoločenské činnosti.

SKLAD - alebo skladisko sú priestory určené pre skladovanie nejakého materiálu
willma
10.04.14,09:04
myslím, že za 5 rokov od zadania otázky má zadávateľ dilemu vyriešenú. Nahlasujem príspevok administrátorom ako reklamu
Richard
10.04.14,09:51
Môžete hlasovať za SPAM, nebojte je to anonymné :) :) :)
Ing. Ľubomír Janoška
10.04.14,11:26
Rád zahlasujem, ale nechcem spôsobiť, aby si vymazal ten trápny príspevok :D
Nech sa spamer hanbí.
fabo123
11.04.14,07:33
ocelova konstrukcia a nizkoenergeticky dom ? pozri si na nete problematiku tepelnych mostov a pochopis co je to rosny bod , a odporucam vo velkosklade nakupit protiplesnove pripravky.