ivet.
18.02.09,18:43
Dobrý večer! Chcela by som sa oýtať, či máte skúsenosť so solárnymi lampami. Či dobre svietia a ako dlho. Objednala som si vysoké 26 cm sú štyri a stoja cca 1 000,- Sk. Tak dúfam, že som nespravila blbosť. Odpovedzte mi prosím, aby som v prípade potreby stihla objednávku stornovať. ďakujem za odpoveď.
wabi
18.02.09,19:56
Kúpil som si 2 takéto lampy v lídli cenu si už nepamätám asi pred 2 rokmi. Fungovali v pohode, len teda musia byť cez deň na úplnom slnku bez tieňa. Obe sú už ale rozbité, to viete 3 deti...:eek:
4 ks za 1000, to je asi v pohode ale nesledujem to:confused:
ivet.
18.02.09,20:15
ďakujem aspoň som spokojnejšia.
ivet.
22.02.09,15:00
nikto viac ?
ekopo
22.02.09,15:08
Od týchto lámp nemožno čakať silné svetlo. Je to len svetlo orientačné, na efekt. Ale je to pekné.
alla66
22.02.09,15:24
Mala ich kamoška, boli tiež lacné, ale po roku jej už nefungovali - nesvietili. Možno sa tam niečo opotrebuje.....
Johny_Pal
18.04.14,19:17
Ak ste nezahodili, mozte sa pozriet dnu. Bud bude nejaka sucast skorodovana, alebo moze byt nieco pokazene, napr. el. clanok, sumrakove cidlo...
Clanok vykusate jednoducho, je to Ni-Mh nabijatelny, teda ako ten, ktory kupite v obchode napr. do MP3 prehravaca na viac pouziti (v nabijacke sa da nabijat). Ak po nabiti bude v solárnom svetle svietit, tak moze byt porucha v sumrakovom cidle.
Ci je cidlo v poriadku, zistite lahko a to tak, ze nechate prepinacik v polohe zapnute. Ak Vam ledka svieti a mate solarny panelik zakryty, po uvolneni a otoceni panelu smerom do svetla by mala ledka zhasnut. Ak sa tak nestane, je porucha v tomto cidle a dochadza k neustalemu cucaniu energiu z el. clanka i za bieleho dna. V tomto pripade sa popytat nejakého fachmana, co sa v tychto malych suciastkach vyzna a Vam premeria a prepajkuje vadnu suciastku na tej malej plosnej doske za novu.