cochran
18.02.09,18:52
Ahojte. Nemáte niekto skúsenosti s Motorovými postrekovačmi, alebo rosičmi. Čo je lepšie do vinice, Chcem vedieť hlavne či dokážu prevratiť listy a tým postriekať aj to co zostane , pri striekaní normálnim ručním chrbtovím postrekovačom nepostriekané. A máte niekto skúsenosti s čínskimi rosičmi.
mino2
04.03.09,10:40
Momentálne sa dá v Madarsku kúpiť motorový postrekovač za cca 2400.- Sk čo je myslým skoro zadarmo
wabi
04.03.09,21:00
Kde sa to dá v Maďarsku za takú cenu kúpiť a aký typ?
mino2
05.03.09,08:30
Napr. v Tescu, Obi,Baumaxe. Pozri si leták na nete
ucholator
22.03.09,07:32
Ja ti motorovy postrekovac mozem len odporucit.Rucne postrekovace sa jednoducho nechytaju.Pestujem dlhe roky uhorky a mozem potvrdit,ze je to dobra vec. Listy pekne pootaca a urcite usporis aj postrek.Oproti rucnym postrekovacom 20-30% uspora.
Teda aby som to dal na pravu mieru.Vlastnim motorovy rosic sthil 15 litrovy.Jekyll dik za vysvetlenie:-)
Jekyll
23.03.09,16:13
Do vinice jednoznačne motorový rosič!

Ten je priamo stvorený na tieto účely. A nemusí to byť práve Stihl.
Použitie postrekovačov pri ochrane tzv. priestorových drevín a ovocia sa už dnes v praxi nedoporučuj, práve pre nehomogénne rozloženie aerosolu. A v podstate sa už používa minimálne. Ortodoxní záhradkári - to je iná diagnóza. Ochrana pomocou rosičov je podstatne účinnejšia a efektívnejšia.

(Dúfam, že máme jasno v terminológii postrekovač a rosič. Je v tom zásadný rozdiel - postrekovač má trysku, rosič ženie vzduch ako turbína.)

Ja som tiež iba záhradkár - 16árov, hlavne ovocné stromy - takže som si kúpil aj motorový rosič. Dnes ľutujem, že som to neurobil už dávno. Okrem toho mám ešte aj batériový 10L postrekovač, mechanický 15L postrekovač a kopu všelijakých zbytočností - takže to dokážem dosť objektíne zrovnávať.
25 stromov mám ošetrených za 15-20 minút - čo mi predtým trvalo pol dňa. Kvalita postreku - teda kam sa všade postrek dostane - to sa nedá ani porovnať. Kupoval som Čínu, údajne to je celkom vydarený výrobok. Dve sezóny - štartuje aspoň raz za týždeň. Postrekovače prakticky odvtedy nepoužívam. Už ani na 50ks jahod nie.
( http://www.prmprodukt.cz/ - tento dovozca ho vozí už mnoho rokov. Náhradné diely, ani servis nie je problém. Ale zatiaľ žiaden problém nebol.)
gaspi
31.03.11,11:19
Zdravim,
trosku tu oprasujem temu, no chystam sa zakupit mechanicky postrekovac (rosic by som nevyuzil) na obcasne striekanie.
Rad by som kupil uz nieco kvalitnejsie, pretoze hypermarketove a noname znacky su des, iked stoja mozno 1/5 zo znackoveho (kupoval som 1 z tesca, ale na burinu, tak mi to bolo jedno. Problemom su trysky a chaba konstrukcia, vydrzal jeden rok).
Velmi slusne sa daju zohnat na hranici 90-120€. Moji kandidati:
STIHL SG 20
SOLO 425
SOLO 475
ECHO MS-4
ECHO MS-40
ECHO MS-100
Ide o 15-18l postrekovace na chrbat. Rozdiel je aj v type cerpadla - piestove alebo membranove, ci kombinacia --> v tomto sa vobec nevyznam, aky doporucujete?
Uvitam kazdu radu :).
KoxXxo
31.03.11,11:25
Ja som vlani kúpil Matabi (http://www.e-zeleziarstvo.com/Manufacturer/32-matabi.aspx), a som spokojný.
gaspi
14.04.11,07:15
Mno ten Matabi vyzera ako ala TESCO vyrobok. Najma tie farby. Ale pocul som na tu znacku dobre ohlasy, takze zvazim :).
slnečná kvetina
15.04.11,05:00
Matabi je dobrá voľba, tiež ho doma používame a maximálna spokojnosť. Dá sa k nemu dokúpiť príslušenstvo aké len potrebuješ - dobré skúsenosti mám s fi. REBIOP Zlaté Moravce, tam som k nemu zohnala zatiaľ všetko. Tiež som si všimla tie postrekovače v Tescu, je to dokonalá napodobenina, ale kvalite by som súdiac podľa ceny asi moc nedôverovala.
hugho
26.04.12,11:54
nemecke SOLO je jednotka v postrekovacoch, lesnici,deratizeri a vyskumnici v polnohospodarstve v prevaznej miere pouzivaju len tuto znacku...dokonca ani Stihl to nevyraba, len to nakupuju u ineho vyrobcu a len tam lepi Stihl. V Tescu tovar technickeho pouzitia?????? 90% Cina a plagiaty. Piestove alebo membranove? to je v podstate jedno, mozno piestovy potrebuje raz za cas premazat tesnenie piestu....ale zasadny rozdiel si clovek nevsimne pri praci. Tu je znazorneny princip oboch cerpadiel....... SOLOUSA (http://support.solousa.com/default.asp?id=30&Lang=1&SID=). A rozhodne by som si vsimal aj mnozstvo prislusenstva (http://www.solo.sk/index.php?page=postrekovace-prislusenstvo) a doplnkov....uz len vyber vhodnej trysky je postatny.