dynux
18.02.09,22:35
Zdravim.

Pri moceni pocitujem bolest, avsak nie pocas celeho mocenia, ale az na konci. Myslite, ze mam zapal mocovych ciest? Alebo nieco ine, kedze to nie je paliva bolest pocas celeho mocenia, skor taky velmi neprijemny pocit pri konc? Nemam opuch ani nie som zacervenana.

Viete mi poradit nejaky volno dostupny liek? Caj? Mast? Ak sa to zhorsi skocim na pohotovost (moj lekar ma bohuzial cely tyzden dovolenku)

Dakujem vopred za pomoc.
ondrejvla
18.02.09,21:39
Zdravim.

Pri moceni pocitujem bolest, avsak nie pocas celeho mocenia, ale az na konci. Myslite, ze mam zapal mocovych ciest? Alebo nieco ine, kedze to nie je paliva bolest pocas celeho mocenia, skor taky velmi neprijemny pocit pri konc? Nemam opuch ani nie som zacervenana.

Viete mi poradit nejaky volno dostupny liek? Caj? Mast? Ak sa to zhorsi skocim na pohotovost (moj lekar ma bohuzial cely tyzden dovolenku)

Dakujem vopred za pomoc.

No keďže je to PORADA, tak každá rada dobrá...
- najskôr si uvar veľký džbán urologického čaju, piť ho treba teplý bez cukru
a čo najviac,
- vôbec nečakaj a choď k lekárovi, netreba zameškať žiadnu chorobu, ani chorobu močových ciest.
arizona
19.02.09,03:31
Voľnodostupný liek radšej nezháňaj, lebo nevieš presne čo Ti je. Tvojho lekára určite niekto zastupuje...

Nepreliečený zápal sa Ti vráti v "horšej podobe" , takže nešpekuluj a navštív lekára, ktorý Ti dá lieky podľa určenia diagnózy.

Okrem urolog. čaju pomáha aj sedavý kúpeľ, napr. z myšieho chvostíka.
kero64
19.02.09,04:35
Ak ti môžem poradiť, drž sa príspevkov predo mnou. S problémami pri močení nie sú žarty. Mne zistili zápal močových ciest už v detstve. Z toho potom nastali problémy s ľadvinami a žiaľ, ostalo mi to dodnes. Neustále dávať pozor, aby človek neprechladol, nesedel na studenom atď. Stačí, aby človeka striasla zima a už behá. O to časté behanie na toaletu ani tak nejde, ako o tu bolesť. Nie som lekár, ale môže to byť infekcia a ak si to dobre nepreliečiš, môže ti to ostať chronické. Mne pomáha poležať v teplej vode. Aspoň pol hodinku a trochu to pomôže. Ale tvoje príznaky môžu mať rôzny charakter. Rozhodne choď k lekárovi, aby si niečo nezanedbala.
BXLmiami
19.02.09,05:57
Zdravim.

Pri moceni pocitujem bolest, avsak nie pocas celeho mocenia, ale az na konci. Myslite, ze mam zapal mocovych ciest? Alebo nieco ine, kedze to nie je paliva bolest pocas celeho mocenia, skor taky velmi neprijemny pocit pri konc? Nemam opuch ani nie som zacervenana.

Viete mi poradit nejaky volno dostupny liek? Caj? Mast? Ak sa to zhorsi skocim na pohotovost (moj lekar ma bohuzial cely tyzden dovolenku)

Dakujem vopred za pomoc.
Obvodaci pracuju vo dvojiciach a zastupuju sa navzajom,pohotovosť nemá šancu spraviť dôkladnejšie vyšetrenie.Najdi lekára,ktorý zastupuje Tvojho obvodného,má to byť napísané na dverách ambulancie.
OKAA
19.02.09,07:21
Pred 10 rokmi som mala časté zápaly močového mechúra a močových ciest.Poradáci radia velmi dobre ,,ako vždy,,;)Radšej čím skôr k lekárovi,alebo aj na pohotovost,aby zápal neprešiel na ladviny-ako ti píše kero 64!
syrik
19.02.09,07:50
Pokiaľ si ešte nemala zápal močových ciest, rozhodne utekaj k lekárovi !!! Pokiaľ mávaš časté zápaly,ako napríklad ja, tak postupne zistíš, čo Ti pomáha....rozhodne treba držať nohy a oblasť krížov v teple, nesadať na studené, nechodiť bosá, piť denne urologický čaj a mne sa veľmi osvedčili brusnicové tabletky....sú čisto na prírodnej báze a sú pod rôznymi názvami...treba odskúšať, ktoré Ti robia najlepšie...je to síce dosť nákladné, ale tera v zimnom období sa to ako prevencia určite vyplatí a môžeš sa vyhnúť aj antibiotikám...Existujú jedny vo veľmi vysokej koncentrácii, ktoré sa podávajú pri začínajúcom zápale...a ak Ti to pri nich neprejde do 3-4 dní, treba nasadiť ATB....ale Ty to máš zrejme prvýkrát, tak šup šup k lekárovi !!
danushka
19.02.09,07:56
Veru , veru...Ja mám za posledných 12 mesiacov už tretí raz zápal močového mechúra a zakaždým je to horšie, teraz sa pridružil už zápal vaječníkov.
Jednoznačne treba navštíviť urológa, nechať si v labáku vyšetriť moč a nepodceniť to !!!
A papkať preventívne brusnice v akejkoľvek forme DLHODOBO, piť veľa urologického čaju a celkovo sa nalievať množstvom tekutín, aby zmiernili nepríjmené pocity pri močení.
elpka
19.02.09,08:06
Radím ti ako všetci predo mnou -okamžite k lekárovi.Moja neter(16r.) mala tieto bolesti a pila iba čajíky a kašlala na doktorov, po dvoch týždňoch, keď už mala aj teploty, tak sa nechala presvedčiť a dopadla tak, že strávila v nemocnici 2 týždne, lebo už mala chytené aj ľadviny a to jej doktori povedali, že bude už stále náchylná na tieto zápaly, takže ani nerozmýšľaj a utekaj za doktorom.
arizona
19.02.09,19:32
Ak ti môžem poradiť, drž sa príspevkov predo mnou. S problémami pri močení nie sú žarty. Mne zistili zápal močových ciest už v detstve. Z toho potom nastali problémy s ľadvinami a žiaľ, ostalo mi to dodnes. Neustále dávať pozor, aby človek neprechladol, nesedel na studenom atď. Stačí, aby človeka striasla zima a už behá. O to časté behanie na toaletu ani tak nejde, ako o tu bolesť. Nie som lekár, ale môže to byť infekcia a ak si to dobre nepreliečiš, môže ti to ostať chronické. Mne pomáha poležať v teplej vode. Aspoň pol hodinku a trochu to pomôže. Ale tvoje príznaky môžu mať rôzny charakter. Rozhodne choď k lekárovi, aby si niečo nezanedbala.

Na zápal nie sú dobré teplé, alebo horúce kúpele. Lebo sa zápal môže rozšíriť,aj ked sa Ti zdá, že Ti to robí dobre.
Keď tak, tak "suché" teplo t.j. napr. deka a pod.