seposepo
18.02.09,22:56
Zdravím.

Chystáme sa vymurovať stenu deliacu balkón od obývačky.Momentálne je to drevený skelet s izoláciou obytý obkladom a zároveň chceme obývačku rozšíriť o časť balkóna. Ako začať (projekt, povolenia ..?) prípadne vaše skúsenosti tri takejto rekonštrukcii.
Budeme vďačný za akékoľvek informácie.

Vďaka.
kero64
19.02.09,04:21
Myslím, že na to nepotrebuješ žiadne povolenie, len si nie som istý, ako to je s rozšírením obývačky o časť balkóna. Nemám predstavu, aký veľký máš balkón a o akú časť by sa jednalo. Tam už potom nastanú problémy s výhrevným telesom, ak ho tam máš. Pre šikovného kúrenára to nebude problém, ale iné môže byť. Neviem, či je balkón stavaný na to, aby ti uniesol múr aj pravdepodobne plastovým oknom a dverami. Na toto by som sa radšej spojil s odborníkmi na statiku.
ivka70
19.02.09,05:41
minimalne ohlasovacia povinnost na stavebnom odbore MU, kde sa dokazu aj vyjadrit, ci je potrebne stavebne povolenie

a este predtym ohlasenie spravcovi bytov /ak je to bytovy dom, co predpokladam/
Milan.Žiška
19.02.09,06:19
Predpokladám, že zábradlie loggie/balkóna je plné "tvorené panelom resp. murované. Statický posudok na zasklenú stenu je možné nahradiť vyjadrením dodavateľa zasklievacieho systému. V prípade že nebudú sanované podlahové vrstvy loggie a budú sa klásť nové priťažujúce vrstvy je určite lepšie nechat si vypracovať statiku.
Prekládka vykurovacieho telesa nie je problém ( pre odborníka).
Treba zvážiť ošetrenie tepelnoizolačných vlastností zväčšeného priestoru, prípadne ich ošetriť.
Teória hovorí aj o premeraní pôdorysnej plocha bytu a znížení plochy loggií a zvýšení plochy predmetnej izby. Toto potom zadefinivať do LV a do ostatných dokladov. Má to vplyv na mesačné platby ..... poznám veľmi málo prípadov, v ktorých sa to zrealizovalo.
Z druhej strany zasklená loggia pričlenená k bytu s rozmerom cca 7 x 2m ( 14m2) pri predajnej cene 1m2 za cca 15.000,- robí slušné peniažky.:):):)
Ohlášku alebo žiadosť na práce by som doporučoval.