ola-23
18.02.09,23:12
Dobrý večer.Chcela by som sa opýtať, keď mám odpracovaný 1r.aj 7mesiacov a mám 33dní dovolenky a šéf mi dal podpísať výpoveď dohodou, mám nárok na preplatenie dovolenky ? Prišla mi decembrová výplatná páska a tam som mala 33dní dov.ale v januárovej výpl.páske som už mala všetko vynulované, žiadna dovolenka.Výpoveď som dostala k 9.1.2009 ale samozrejme že bez odstupného platu ... Viete mi poradiť, či mám nechať vyplatenie dovolenky tak,že majú nárok na nevyplatenie dovolenky, alebo sa mám krvopotne za ňu byť ???
bv_alexandra
19.02.09,05:57
Asi nepoteším ale nevyčerpaná dovolenka za starý rok prepadla.
§ 116
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-12-6-2008-a.html#hore)

(1) Zamestnancovi patrí za vyčerpanú dovolenku náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(2) Za časť dovolenky, ktorá presahuje štyri týždne základnej výmery dovolenky, ktorú zamestnanec nemohol vyčerpať ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, patrí zamestnancovi náhrada mzdy v sume jeho priemerného zárobku.

(3) Za nevyčerpané štyri týždne základnej výmery dovolenky nemôže byť zamestnancovi vyplatená náhrada mzdy, s výnimkou, ak si túto dovolenku nemohol vyčerpať z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
Chobot
19.02.09,08:37
Dobrý večer.Chcela by som sa opýtať, keď mám odpracovaný 1r.aj 7mesiacov a mám 33dní dovolenky a šéf mi dal podpísať výpoveď dohodou, mám nárok na preplatenie dovolenky ? Prišla mi decembrová výplatná páska a tam som mala 33dní dov.ale v januárovej výpl.páske som už mala všetko vynulované, žiadna dovolenka.Výpoveď som dostala k 9.1.2009 ale samozrejme že bez odstupného platu ... Viete mi poradiť, či mám nechať vyplatenie dovolenky tak,že majú nárok na nevyplatenie dovolenky, alebo sa mám krvopotne za ňu byť ???

Je to málo informácií na to, aby sme ti fundovane odpovedali. Najprv nám napíš, z ktorého roku si mala aký nárok. Tých 33 dní bude predpokladám za roky 2007 a 2008. Napíš, koľko ti zostalo v roku 2007 a na koľko máš nárok za 2008.

Dovolenku za rok 2007 si si mala vyčerpať do konca roku 2008, inak ti prepadla. Dovolenku za rok 2008 si môžeš vyčerpať do konca roku 2009. Ak si ju nestihneš z dôvodu ukončenia PP, tak máš nárok na jej preplatenie pri skončení PP. Dovolenku z roku 2007 ti už nemôže zamestnávateľ preplatiť (jedine keby si mala ročný nárok v r. 2007 25 dní, tak ti môže preplatiť 5 dní).