lalenko
19.02.09,07:16
Dobrý deň, nevie mi niekto poradiť ako treba postupovať pri podaní sťažnosti na nespratných susedov? Nado mnou je už asi dva roky byt v prenájme a vlastník tam väčšinou ubytováva študentov. Takže si to viete predstaviť. Nočný kľud im nič nehovorí. Už som im bola ja dohovárať ale vždy mi len vynadajú. Teraz by som chcela podať sťažnosť na predstavenstvo bytového družstva ale neviem či tým niečo vyriešim.
PS. Je to trojizbový byť a býva ich tam asi 9.
m.hladka
19.02.09,06:38
Asi sa to nahlasuje na MÚ, alebo polícii za rušenie nočného kľudu. Ja by som si zistila telefóne číslo majiteľa bytu a vždy, keď budú robiť hluk po desiatej, by som mu zavolala, nech príde urobiť poriadok.
lalenko
19.02.09,07:07
Skúšala som to už aj s majiteľom ale je to taký istý hulvát ako jeho podnájomníci. Už som volala ja MP ale tí ich len napomenú a to je asi tak všetko.
ALDA
19.02.09,07:20
Je vôbec prihlásený na DU, že byt prenajíma? A na MU nahlásil tiež?
Halli
19.02.09,07:56
Dobrý deň, nevie mi niekto poradiť ako treba postupovať pri podaní sťažnosti na nespratných susedov? Nado mnou je už asi dva roky byt v prenájme a vlastník tam väčšinou ubytováva študentov. Takže si to viete predstaviť. Nočný kľud im nič nehovorí. Už som im bola ja dohovárať ale vždy mi len vynadajú. Teraz by som chcela podať sťažnosť na predstavenstvo bytového družstva ale neviem či tým niečo vyriešim.
PS. Je to trojizbový byť a býva ich tam asi 9.

zák. 182/1993...
(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.


Treba vyzvať správcu dumu, aby upozornil vlastníka bytu s týmto znením, ak to nepomôže možte si na schodzi, alebo zhromaždení o tomto hlasovať...čo je síce dosť na dlhé lakte :rolleyes:, ale aspoň zatiaľ skúsiť to upozornenie...
lalenko
19.02.09,08:00
No o tom pochybujem. Keď som tam raz bola tak som sa im vyhrážala, že ho ohlásim na DU a na chvíľu bol pokoj. Ja by som ale chcela poradiť, ak môžete čo mám robiť. Už som sa rozprávala aj s našou správkyňou a tá povedala, že mám napísať sťažnosť na predstavenstvo bytového družstva.
Halli
19.02.09,08:12
No o tom pochybujem. Keď som tam raz bola tak som sa im vyhrážala, že ho ohlásim na DU a na chvíľu bol pokoj. Ja by som ale chcela poradiť, ak môžete čo mám robiť. Už som sa rozprávala aj s našou správkyňou a tá povedala, že mám napísať sťažnosť na predstavenstvo bytového družstva.

to som ti teraz poradila ;)
Mária27
19.02.09,08:20
§ 3 obč. zák.

(1) Výkon práv a povinností vyplývajúcich z občianskoprávnych vzťahov nesmie bez právneho dôvodu zasahovať do práv a oprávnených záujmov iných a nesmie byť v rozpore s dobrými mravmi.

(2) Fyzické a právnické osoby, štátne orgány a orgány miestnej samosprávy dbajú o to, aby nedochádzalo k ohrozovaniu a porušovaniu práv z občianskoprávnych vzťahov a aby sa prípadné rozpory medzi účastníkmi odstránili predovšetkým ich dohodou.


Nahlásiť na obecný úrad, ktorý si majiteľa predvolá.
charonme
19.02.09,09:24
da sa aj niekde stazovat na postup policie ak opakovane len pridu a napomenutim nic nevyriesia respektive po nejakom case aj uplne prestanu chodit napominat?
lalenko
19.02.09,09:39
Veľmi pekne všetkým ďakujem za rady. Dúfam, že to pomôže. Idem napísať na bytové družstvo, tak mi držte palce.
ivka70
19.02.09,09:40
ti policajti predsa maju nejakych nadriadenych
Elena Navrátilová
19.02.09,09:49
Veľmi pekne všetkým ďakujem za rady. Dúfam, že to pomôže. Idem napísať na bytové družstvo, tak mi držte palce.

Myslíš, že bytové družstvo má nejaké právomoce zasiahnuť ak nie je vlastníkom bytu? Absolútne žiadne. Pozri ešte domový poriadok ako máte určený nočný kľud. Prípadne nahlás na DU. Ak Ti nadávajú podaj podnet zas na polícii. Napr. za nacti utŕhanie alebo prekonzultuj s policajtami.
buchač
19.02.09,10:18
ADD lalenko


Asi sa to nahlasuje na MÚ, alebo polícii za rušenie nočného kľudu. Ja by som si zistila telefóne číslo majiteľa bytu a vždy, keď budú robiť hluk po desiatej, by som mu zavolala, nech príde urobiť poriadok.

Už som to niekde spomínal :

" Na hrubú záplatu hrubú niť !!! "

1.doplním m.hladka - že nie telefonovať okolo desiatej , ale zásadne až okolo 24,00 - a viac - aj do rána !!!!

2. Zistiť si , kedy je skúškové obdobie / nemal by byť problém zohnať si termíny / .
Dúfam , že máš výkonnú hifi súpravu - ďalej hádam nemusím pokračovať ....púšťanie hudby , ale opera , ľudovky , Senzus , proste všetko to , čo mládež neznáša :rolleyes:
Časové medze nepoznajú hraníc !!!!!!!

3.Po žúre väčšinou zvykne bolieť hlava ;) - postup ako v bode č. 2 , ale s tým , že aplikáciu musíš voliť cca po skončení žúru v rozpätí do 3-4 hodín !
Proste zaspia , chvíľku necháš a jedeš :cool:

Pri bode č. 2 a 3 by som zainteresoval do problematiky aj susedov , aby boli informovaní o skutočnostiach a nemali zbytočné problémy - pre istotu :)

4.Na mestských sa vykašli , to sú pudingy , volaj hneď najbližší obvod poprípade 158 / 112 - po novom /.

5.Bytové družstvo doplň tiež o sťažnosť ku starostovi tej ktorej časti , kde bývaš - magistrát ......


Juraj
Barbara
19.02.09,10:32
:D:D:D supr Buchač, určite to zaberie :D:D:D
Halli
20.02.09,08:23
Normálne som sa zasmiala ...že senzus atď...a ten potup..., no búchač ty si ale riešič problémov, teba si najbližšie objednám ak budem potrebovať :D...
Ale vážne, ja síce nie som zástanca takýchto riešení, ale jedno je fakt, že kde nepomôže viackrát dobré slovo treba radikalnejšie riešenie. len aby to nakoniec neprerástlo do bitky a nezostali po nej aj vybité okná. Najskôr skúsiť ešte podnet od správcu, nuž a potom len pevné nervy...;)
buchač
21.02.09,15:59
Normálne som sa zasmiala ...že senzus atď...a ten potup..., no búchač ty si ale riešič problémov, teba si najbližšie objednám ak budem potrebovať :D...
Ale vážne, ja síce nie som zástanca takýchto riešení, ale jedno je fakt, že kde nepomôže viackrát dobré slovo treba radikalnejšie riešenie. len aby to nakoniec neprerástlo do bitky a nezostali po nej aj vybité okná. Najskôr skúsiť ešte podnet od správcu, nuž a potom len pevné nervy...;)

Nóóóóóó

keby prišlo k prerástaniu až do takýchto rozmerov - že okná ......, tak to by už len bolo tóčo .
Nastúpili by takíto chlapci :cool::cool::cool: , lebo určite nejakí študenti v podnájme nemajú také možnosti ako ja , t.j. výhodu domáceho prostredia ;)

A že do bitky , to hádam nie .

Ešte som si spomenul , že by sa dala robiť aj taká chodbovica , veď študáci to radi robia na internátoch , alebo nie .
Čo , domáci nemôžu ? :D:D:D

A myslím si , keby nepomohlo toto všetko , čo tak tichý bonzík na daňové , že majiteľ bytu nepriznal príjem z prenájmu ?:---:---:---:---
A to sú už iné pálky ! Veď keď len za jednu osobu vezme mesačne 30 - 50 € , myslím si , že to stojí za tú námahu :rolleyes:Počet osôb je vraj deväť , ľahké počty , ani nie matematika .
No ja by som to spravil !!!!!


no búchač ty si ale riešič problémov, teba si najbližšie objednám ak budem potrebovať

Nemám problém , dopyty a otázky na súkromku , obratom zašlem číslo účtu :---