Dadulla
19.02.09,07:28
Chcem sa spýtať, či existuje nejaký predpis, ktorý určuje, čo má obsahovať personálna smernica a pracovný poriadok. Tiež by som potrebovala radu - čo určite netreba zabudnúť uviest do smernice a poriadku.

sme mala spoločnosť - do 20 z-cov - jeden je na kratší pracovný úväzok (7 h/deň) a ostatní sú na 40 h/týždeň.

Dakujem
vila
19.02.09,07:37
Skús prílohu, dávnejšie som našla v porade a upravila.
Dadulla
19.02.09,07:54
dakujem - v tomto štyle -len rozšírená o vnútorné pravidla ja zatial rozpracovana smernica...

vznikla otázka - musí mat spoločnosť aj pracovný poriadok? alebo čo ma obsahovať potom smernica...

dakujem
CSC
19.02.09,09:24
Bez pracovneho poriadku spolocnost moze fungovat. Je vsak lepsie pokial ho ma.
S prac.poriadkom maju byt preukazatelne oboznameni vsetci zamestnanci. Obsah v podstate súhlasí s tým ktorý tu je od Vili. Naviac mozno pridat napr. stanovene rozpisy jednotlivych pracovnych zmien + prestavok, obmedzenia tykajuce sa fajcenia v priestoroch firmy, pravidla oznamovania praceneschopnosti zamestnavatelovi, pridat dalsie konania ktore povazujete za hrube porusenie prac. discipliny atd.
V personalnej smernici podla mna ma byt popisany proces prijimania a uvolnovania zamestnancov a pripadne aj vzdelavanie zamestnancov(ak nemate samostatnu smernicu).
a.palenikova
19.02.09,17:24
Smiem podotázočku. Pokial mam pracovny poriadok na ktory dodrzanie sa odvalava pracovna zmluva, a pracovny poriadok pozmenim, je aj nadalej platny? kedze pracovna zmluva sa odvolava na povodny? Za odpoved dakujem
wagner
19.02.09,17:46
Pokiaľ pracovný poriadok pozmeníš, tak potom musí byť o tom preukázatelne informovaný každý zamestnanec. Robí sa to tak, že sa im dá kópia zmeny pracovného poriadku na proti podpis - aby sa nemohli vyhovárať, že o tom nevedia.
Luna
12.04.11,18:54
Vraciam sa k tejto téme. Môže zamestnávateľ dať okamžité skončenie pracovného pomeru na základe nedodržania pracovného poriadku napr.,že zamestnanec často chodí na fajčiarske prestávky alebo si vybavuje svoje súkromné telefonáty? Vo firme zatiaľ nie je pracovný poriadok, uvažuje sa o jeho vypracovaní. Ale akosi nevidím v tom význam, keďže sa riadime podľa ZP.,kde je presne špecifikované kedy a za akých podmienok sa môže napr. rozviazať PP.