SLSP
19.02.09,07:56
Má právo manžel zrušiť trvalé bydlisko mne a môjmu dieťaťu ešte pred rozvodom a vysporiadaním BSM? Vlastníkom domu je len manžel.
Mária27
19.02.09,08:05
Nemá.
zeron
19.02.09,08:11
napriek tomu, že výlučným vlastníkom je len manžel, nemá právo zrušiť trvalý pobyt manželke a maloletým deťom. To bude možné až po rozvode a o úprave práv a povinností, ktoré vyplynú z rozvodu.
2009
19.02.09,08:25
napriek tomu, že výlučným vlastníkom je len manžel, nemá právo zrušiť trvalý pobyt manželke a maloletým deťom. To bude možné až po rozvode a o úprave práv a povinností, ktoré vyplynú z rozvodu.

Ale vyhodiť Ťa bohužial môže a dnu sa nedostaneš ani políciou. Vlastná skúsenosť. Dúfam, že ho to ale nenapadne. Držím palce.
SLSP
19.02.09,15:45
Ráno mi oznámil, že mi ide zrušiť trvalé bydlisko a mám sa prihlásiť v meste, kde teraz žijem. Tak to bola len nejaká taktika? Keby sa prihlásim, tak sa mi automaticky zruší trvalé bydlisko u neho?
bobiku
19.02.09,17:07
Vy sa v žiadnom prípade nikde neprihlasujte, ako bolo aj vyššie poradené, tak nemá právo vás momentálne v žiadnom prípade s maloletým dieťaťom odhlásiť. Nedajte sa zastrašiť.
SLSP
20.02.09,06:29
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpovede.
Chobot
20.02.09,07:46
Ráno mi oznámil, že mi ide zrušiť trvalé bydlisko a mám sa prihlásiť v meste, kde teraz žijem. Tak to bola len nejaká taktika? Keby sa prihlásim, tak sa mi automaticky zruší trvalé bydlisko u neho?

Keby si sa ty dobrovoľne prihlásila niekde inde na trvalý pobyt, tak tým si vlastne sama odhlásiš doterajší trvalý pobyt v tomto byte. Takže nikde sa sama neprihlasuj. Možno ťa chcel len dostať.
SLSP
20.02.09,09:14
Predsa ma vyhlásil, som uvedená aj s dcérou na tabuli!!!!! To je ako možné???
Chobot
20.02.09,09:22
Predsa ma vyhlásil, som uvedená aj s dcérou na tabuli!!!!! To je ako možné???

... niektorí asi nemusia dodržiavať zákony. :confused::cool:

Spýtaj sa na ohlasovni pobytu občanov, ako to mohli spraviť, ak im to zákon neumožňuje. Možno nepriznal, že si jeho manželka.
zeron
20.02.09,09:54
§ 7 ods. f) zákona o 253/98 Z.z. jasne hovorí že:

(1) Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší

f) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov 4e) budovy alebo jej časti podľa § 3 ods. 2 občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči manželovi a nezaopatrenému dieťaťu 4f) vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu podľa § 3 ods. 8 písm. d) bodu 2,
SLSP
20.02.09,14:04
Ony tam veľmi dobre vedia, že má manželku a dieťa, poznajú ma tam...
bobiku
22.02.09,16:06
no tak treba zabojovať a treba sa sťažovať, prípadne to dať na súd, podať na manžela trestné oznámenie za podvod, proste spraviť niečo a nenechať to len tak!
SLSP
23.02.09,08:18
Teraz mám ako postupovať? Na tabuli je uvedený aj dátum môjho aj dcérinho narodenia. Neexistuje ochrana osobných údajov?
Chobot
23.02.09,10:09
Teraz mám ako postupovať? Na tabuli je uvedený aj dátum môjho aj dcérinho narodenia. Neexistuje ochrana osobných údajov?

Existuje, ale iný zákon, konkrétne zákon o hlásení pobytu občanov, uvádza povinnosť úradu v prípade zrušenia pobytu toto oznámiť na tabuli výveskou a presne uvádza, aké údaje tam musia byť uvedené. Takže nie je to v rozpore so zákonom o ochrane OÚ. Viď § 7 ods. 2 z. 253/1998:

(2) Ak dôjde k zrušeniu trvalého pobytu podľa odseku 1 písm. d) až g), je miestom trvalého pobytu občana obec, na ktorej území bol občanovi trvalý pobyt zrušený. Túto skutočnosť je ohlasovňa povinná oznámiť občanovi vyvesením oznámenia na úradnej tabuli v obci pobytu po dobu 15 dní. V oznámení ohlasovňa uvedie aj meno, priezvisko a dátum narodenia občana.
SLSP
24.02.09,06:39
aha, tak toto ovládajú, ale odhlásenie nie. budem musieť zájsť za právnikom a dať to asi na súd.
Chobot
24.02.09,08:09
aha, tak toto ovládajú, ale odhlásenie nie. budem musieť zájsť za právnikom a dať to asi na súd.

Prečo hneď na súd? A na ohlasovni si sa pýtala, prečo ťa odhlásili? Ako ti to zdôvodnili? Až keď tam neuspeješ, potom choď na súd. Možno im trkne, že urobili chybu a odhlásenie urobili protizákonne.
2009
24.02.09,08:56
aha, tak toto ovládajú, ale odhlásenie nie. budem musieť zájsť za právnikom a dať to asi na súd.
Zaujalo ma to tak, že som tiež zavolala na ohlasovňu. Tam mi potvrdili, že podľa zákona kým nie sú manželia rozvedení sa zrušiť trvalý pobyt nedá. Bež tam. /Myslím na ohlasovňu/. Držím palčeky.
SLSP
24.02.09,19:18
Máš pravdu, zajtra tam pôjdem o opýtam sa, ako to mohli urobiť. Som zvedavá, ako mi to odôvodnia. Ale myslím si, že týmto konaním si manžel nespraví "dobré meno" na súde pri rozvode... Veď si chráni dom viac, ako svoju dcéru. A on sa mi ešte ide vyhrážať ohľadne dcéry...
martina0203
24.02.09,19:51
To je neuveriteľné, to podľa zákona nie je možné. Držím palce.
martina0203
24.02.09,19:53
Samozrejme, len sebe robí zlé meno, čo mu neskôr môže uškodiť.
martina0203
24.02.09,19:57
Všetko si nechaj podložiť papierovo, aby si mi mala doklad, ak by bolo treba. Napríklad záznam z ohlasovne. Nikdy nevieš kedy sa ti to zíde.
SLSP
26.02.09,07:46
Ahojte, včera som bola na ohlasovni a tá pani, čo mi zrušila trvalý pobyt NEVEDELA, že bola novelizácia zákona, ževraj "kto má čas na študovanie nových zákonov"! Dokonca ani starostka nevedela o tejto zmene. Ako nemôže jeden verejný činiteľ ovládať základné zákony? Toto sa môže stať len na Slovensku. Oznámenie o zrušení trvalého pobytu som si dala prefotiť, aby som mala dôkaz. A na záver sa začali obraňovať, že veď to anulujú a nikto sa o tom nedozvie, dobré čo? Ale moje osobné údaje viseli na verejnej tabuli 7 dní a kvôli ich nevedomosti som bola "bezdomovcom" aj s dcérkou.
2009
26.02.09,08:31
Ahojte, včera som bola na ohlasovni a tá pani, čo mi zrušila trvalý pobyt NEVEDELA, že bola novelizácia zákona, ževraj "kto má čas na študovanie nových zákonov"! Dokonca ani starostka nevedela o tejto zmene. Ako nemôže jeden verejný činiteľ ovládať základné zákony? Toto sa môže stať len na Slovensku. Oznámenie o zrušení trvalého pobytu som si dala prefotiť, aby som mala dôkaz. A na záver sa začali obraňovať, že veď to anulujú a nikto sa o tom nedozvie, dobré čo? Ale moje osobné údaje viseli na verejnej tabuli 7 dní a kvôli ich nevedomosti som bola "bezdomovcom" aj s dcérkou.
To čo si spravila bolo múdre. Máš v rukách dôkaz na súd. Písala si, že sa Ti vyhrážal dcérkou. Tak to bude vysvetľovať ťažko, že odhlásil aj ju . Aj keby sa vyhováral, že ani on nepoznal tento zákon. Ale musím Ťa sklamať. Už som Ti písala, že hoci máš trvalý pobyt pokiaľ nie si na liste vlastníctva muž môže vymeniť zámok a nedostaneš sa dnu ani s políciou. Drž sa.
Chobot
26.02.09,10:49
Ahojte, včera som bola na ohlasovni a tá pani, čo mi zrušila trvalý pobyt NEVEDELA, že bola novelizácia zákona, ževraj "kto má čas na študovanie nových zákonov"! Dokonca ani starostka nevedela o tejto zmene. Ako nemôže jeden verejný činiteľ ovládať základné zákony? Toto sa môže stať len na Slovensku. Oznámenie o zrušení trvalého pobytu som si dala prefotiť, aby som mala dôkaz. A na záver sa začali obraňovať, že veď to anulujú a nikto sa o tom nedozvie, dobré čo? Ale moje osobné údaje viseli na verejnej tabuli 7 dní a kvôli ich nevedomosti som bola "bezdomovcom" aj s dcérkou.

:D:D:D:D:D:D:D:D

Tie pracovníčky sú asi Šípkové ruženky.... lebo hoodne zaspali čas. Totiž ten § 7 sa novelizoval ešte 1.10.2004 a platí odvtedy!!!!!

Tak buď sú tak de...é, že nepoznajú jediný zákon, ktorým sa ich práca má riadiť, alebo ťa klamali a mysleli si, že sa neozveš. Akože aby niekto 4 roky nevedel, že je nejaká novela v zákone, ktorý mám ovládať? :eek::eek::eek: Navyše celý zákon má možno 5-6 strán!

Asi by tam fakt nemali čo robiť. A človek sa má na takých pracovníkov spoľahnúť a veriť im, lebo oni by v tej problematike mali mať najviac vedomostí a skúseností. A to po 4 rokoch nevedeli, že manžel nemôže zrušiť manželke trvalý pobyt. Nemám viac slov.
:mad::mad::mad: :confused::confused::confused:
erzet
17.05.10,09:23
Ozaj sa to nedá? Počul som, že keď sa jeden z manželov, nejaký čas, nezdržuje v mieste trvalého bydliska, je možné mu ho zrušiť. A čo keď príde raz na hodinu na návštevu?
Chobot
17.05.10,10:51
Ozaj sa to nedá? Počul som, že keď sa jeden z manželov, nejaký čas, nezdržuje v mieste trvalého bydliska, je možné mu ho zrušiť. A čo keď príde raz na hodinu na návštevu?

TO, že sa nezdržuješ v mieste trv. bydliska neznamená, že sa pobyt môže zrušiť. Trvalý pobyt sa môže zrušiť len v súlade s ustanoveniami zákona.
erzet
17.05.10,11:37
TO, že sa nezdržuješ v mieste trv. bydliska neznamená, že sa pobyt môže zrušiť. Trvalý pobyt sa môže zrušiť len v súlade s ustanoveniami zákona.
ale ja som to nepočul od smetiara.