joyn0101
19.02.09,08:39
Dobrý deň, potreboval by som pomoc.
Jedna sa o to, ze pred rokom a som si vybral s.r.o.
Původný plán podnikania sa neuskutočnil, takže nakoniec mi zostala s.r.o. "na krku", ktorá nevykonhávala žiadnu činnosť. Práve som sa dostal do toho ostavu, ze uz presiel rok a teda som povinny platit aj do socialnej poistovne odvody, teda ak som spravne pochopil zakony.
Tak som sa rozhodol, ze by som uvedenu s.r.o. predal.
Čo je k tomu potrebne? V tejto s.r.o. vystupujem ako konatel spolocnosti a som jedinym spolocnikom.
Teda ak sa rozhodnem predat firmu, tak treba k tomu najskorpozastavit zivnost? Popripade, ak by som pozastavil zivnost som oslobodeny od zaplatenia odvodov do socialnej poistovne?
Taktiez ake tlaciva a potvrdenia je potrebne k tomu aby som mohol prepisat firmu na niekoho druheho?
Vopred dakujem za odpoved. A prajem prijemny zvysok dna
Dáša_
19.02.09,07:52
Dobrý deň, potreboval by som pomoc.
Jedna sa o to, ze pred rokom a som si vybral s.r.o.
Původný plán podnikania sa neuskutočnil, takže nakoniec mi zostala s.r.o. "na krku", ktorá nevykonhávala žiadnu činnosť. Práve som sa dostal do toho ostavu, ze uz presiel rok a teda som povinny platit aj do socialnej poistovne odvody, teda ak som spravne pochopil zakony.
Tak som sa rozhodol, ze by som uvedenu s.r.o. predal.
Čo je k tomu potrebne? V tejto s.r.o. vystupujem ako konatel spolocnosti a som jedinym spolocnikom.
Teda ak sa rozhodnem predat firmu, tak treba k tomu najskorpozastavit zivnost? Popripade, ak by som pozastavil zivnost som oslobodeny od zaplatenia odvodov do socialnej poistovne?
Taktiez ake tlaciva a potvrdenia je potrebne k tomu aby som mohol prepisat firmu na niekoho druheho?
Vopred dakujem za odpoved. A prajem prijemny zvysok dna

Si zamestnany? Máš ešte živnost?
Nerozumiem, čo si myslel, že po roku (ne)činnosti sro si povinny platit socialku. To určite nie. SRO platí odvody iba za zamestnancov, nie za seba.
Živnosť na sro pozastavovať nemusíš.
joyn0101
19.02.09,08:01
Som nezamestnany a zivnost este mam stale od toho ako som ju zalozil tak mam zivnost ale na PO a nie na FO
joyn0101
19.02.09,08:02
Ja som to tak pochopil zo zákonov, ze ak mam funkcnu zivnost spojenu s s.r.o tak po roku konci oslobodenie od platenia odvodov do socialnej poistovne, ale asi sa mylim teda
Zoltán Kovács
19.02.09,08:02
Máš s.r.o alebo živnosť? Najprv toto musíme vyjasniť, lebo z otázky nie je to jednoznačné.
Zoltán Kovács
19.02.09,08:04
Som nezamestnany a zivnost este mam stale od toho ako som ju zalozil tak mam zivnost ale na PO a nie na FO

Ale potom nie ty máš živnosť, ale tvoja s.r.o.
joyn0101
19.02.09,08:05
Mám s.r.o klasicky zapisanu v ORSR ale taktiez k tomu je potrebne mat aj zivnost, teda pri zakladani mi to bolo tak povedane.
Zoltán Kovács
19.02.09,08:07
Mám s.r.o klasicky zapisanu v ORSR ale taktiez k tomu je potrebne mat aj zivnost, teda pri zakladani mi to bolo tak povedane.

To je v poriadku, ale živnosť nie je na tvoje meno, ale na meno spoločnosti.
joyn0101
19.02.09,08:12
áno správne je to na meno spolocnosti.
Takze potreboval by som informaci ako postupovat aby som mohol predat spolocnost a odbremenit sa od nej.
Momentalne som nezamestnany od septembra a od zalozenia s.r.o. som jedine co spravil ohladom svojej s.r.o., ze som ju bol prihlasit na danovom urade od vtedy som s nou nic nerobil. Este ani na Úrad prace sa prihlasit neviem lebo nemam pozastavenu zivnost...ale najrasej by som ju teda predal uz ten mesiac zase nehra rolu...
Zoltán Kovács
19.02.09,08:24
áno správne je to na meno spolocnosti.
Takze potreboval by som informaci ako postupovat aby som mohol predat spolocnost a odbremenit sa od nej.
Momentalne som nezamestnany od septembra a od zalozenia s.r.o. som jedine co spravil ohladom svojej s.r.o., ze som ju bol prihlasit na danovom urade od vtedy som s nou nic nerobil. Este ani na Úrad prace sa prihlasit neviem lebo nemam pozastavenu zivnost...ale najrasej by som ju teda predal uz ten mesiac zase nehra rolu...

Ešte raz živnosť nemáš ty, ale spoločnosť. Preto ani pozastaviť to nie je možné. Riešenie:

1. Buď predáš svoj podiel (100%) inej osobe, a okolo toho musíte všetky potrebné dokumenty vybaviť...
2. Podáš návrh na výmaz spoločnosti.
joyn0101
19.02.09,08:32
Takže ja by som mohol byt teoreticky aj prihlaseny na urade prace vzhladom na to, ze som len konatel v tej firme a nie zamestnancom a zivnost nemam ako na FO ale ako na PO spravne?
Na zaklade tej situacie ktoru som popisal teda som povinny niekde nieco platit okrem zdravotneho poistenia lebo som nezamestnany a nie som prihlaseny na UP?
Vymaz spolocnosti je tiez spoplatneny, takze lepsie by bol predaj podielu...viete mi prosim poradit ake dokumenty treba pripravit....?
Veľmi pekne dakujem za ochotu a rady
joyn0101
19.02.09,08:34
p.s. minule som sa bol informovat na UP a tam mi povedai, ze pokail som konatel v s.r.o tak sa neda prihlasit na urad prace
Zoltán Kovács
19.02.09,08:37
Takže ja by som mohol byt teoreticky aj prihlaseny na urade prace vzhladom na to, ze som len konatel v tej firme a nie zamestnancom a zivnost nemam ako na FO ale ako na PO spravne?
Na zaklade tej situacie ktoru som popisal teda som povinny niekde nieco platit okrem zdravotneho poistenia lebo som nezamestnany a nie som prihlaseny na UP?
Vymaz spolocnosti je tiez spoplatneny, takze lepsie by bol predaj podielu...viete mi prosim poradit ake dokumenty treba pripravit....?
Veľmi pekne dakujem za ochotu a rady

Keď i dobrovoľne nezamesntnaný a nie si evidovaný na ÚP potom si povinný prihlásiť sa do ZP ako samoplatiteľ. Navštív pobočku svojej ZP všetko ti tam vysvetlia.

Čo sa týka predaja s.r.o čítaj tu:

http://www.porada.sk/t100767-predaj-prevod-s-r-o.html
Zoltán Kovács
19.02.09,08:38
p.s. minule som sa bol informovat na UP a tam mi povedai, ze pokail som konatel v s.r.o tak sa neda prihlasit na urad prace

Majú pravdu.
joyn0101
19.02.09,08:45
1. Je to zaujimave lebo ked som bol na UP tak mi povedali, ze sa tam nemozem prihlasit, lebo som konatel s.r.o.
2. Som povinny teda platiti nieke nejake odvody alebo davky okrem zdravotneho poistenia?
3. Viete mi poradit co vsetko je potrebne k tomu aby som mohol predat svoj podiel?
joyn0101
19.02.09,08:47
vyborne zdravotne poistnie si platim vzladom na to ze som dobrovolne nezamestnany, takze keby mi firma este aj rok zostala nie som povinny okrem danoveho priznania s nulovou polozkou nic urcobit a platit len si platiti svoju zdravotnu a ked sa zamestnam tak ani to spravne?
joyn0101
19.02.09,08:58
Prevod firmy na ineho spolocnika sa riesi len na ORSR alebo aj na zivnostenskom urade. ŽÚ musi byt totozny aj pre stareho aj noveho majitela?
Dáša_
19.02.09,09:24
vyborne zdravotne poistnie si platim vzladom na to ze som dobrovolne nezamestnany, takze keby mi firma este aj rok zostala nie som povinny okrem danoveho priznania s nulovou polozkou nic urcobit a platit len si platiti svoju zdravotnu a ked sa zamestnam tak ani to spravne?

Na predaj sro musíš najskor nájsť kupca.

Ak si sro necháš, tak platíš len zdravotné poistenie, plus musíš dat na DU danove priznanie. Este treba poslat par vykazov aj na OR, ale to je v podstate to iste, co na DU.

Inak platit nemusíš nič.
joyn0101
19.02.09,09:30
Dakujem pekne za všetky informacie velmi ste mi pomoholi, prajem prijemny zvysok dna, moj je uz prijemnejsi.
joyn0101
25.03.09,20:13
V priebehu piatku vraj pomocou nejakeho pravnika by mala byt uvedena firma predama...rad by som sa informoval, ci by som teda dovtdy mal zrusil ucet v Banke, ktory je vedeny na firmu a taktiez ci pri predaji firmy sa odovzdavaju aj zivnostenske listy a peciatka firmy.
zalobaba
25.03.09,21:37
áno správne je to na meno spolocnosti.
Takze potreboval by som informaci ako postupovat aby som mohol predat spolocnost a odbremenit sa od nej.
Momentalne som nezamestnany od septembra a od zalozenia s.r.o. som jedine co spravil ohladom svojej s.r.o., ze som ju bol prihlasit na danovom urade od vtedy som s nou nic nerobil. Este ani na Úrad prace sa prihlasit neviem lebo nemam pozastavenu zivnost...ale najrasej by som ju teda predal uz ten mesiac zase nehra rolu...

... no zdá sa mi, že si ty nejaký motajko..... z toho, čo si napísal, tu asi zatiaľ nikto nevie dešifrovať, či si FO alebo PO, alebo oboje, alebo čo????