esat
19.02.09,09:45
Mzdárka nesprávne vypočítala dane v januárovej výplate , v neprospech zamestnanca o 1000 - 1500 Sk. Žiadali sme zamestnávateľa, aby nám vzniknutý rozdiel doplatil ešte teraz. Tvrdí, že náprava sa dá urobiť až vo februárovej výplate, s čím zamestnanci nesúhlasia. Má zamestnávateľ pravdu? Prečo sa náprava nedá urobiť teraz?
VERONIKA6
19.02.09,09:07
Mzdárka nesprávne vypočítala dane v januárovej výplate , v neprospech zamestnanca o 1000 - 1500 Sk. Žiadali sme zamestnávateľa, aby nám vzniknutý rozdiel doplatil ešte teraz. Tvrdí, že náprava sa dá urobiť až vo februárovej výplate, s čím zamestnanci nesúhlasia. Má zamestnávateľ pravdu? Prečo sa náprava nedá urobiť teraz?
Takéto opravy sa robia z pravidla v nasledujúcom mesiaci, nakoľko už zamestnávateľ odovzdal výkazy do zdravotných poisťovní, soc. poisťovne, urobil odvody. V opačnom prípade by musel robiť nové výplatné pásky, opravné výkazy, atď.
Zoltán Kovács
19.02.09,09:09
Je to dosť vysoký rozdiel na dani. Javi sa to, ako keby neuplatnili nezdaniteľnú čiastku.
esat
20.02.09,09:07
Vďaka za odpovede, človek svoj problém hneď vidí aj z druhej strany.
Barbara
20.02.09,09:21
náprava sa môže spraviť až vo februári, ale ja by som to riešila tak, že by som im dala aspoň preddavok na mzdu,:rolleyes: /keby sa to stalo mojou vinou,/ a vo výplate by sa to vyrovnalo. takže akoby to mzdárka doplatila teraz.;)
veronikasad
20.02.09,09:21
Mzdárka nesprávne vypočítala dane v januárovej výplate , v neprospech zamestnanca o 1000 - 1500 Sk. Žiadali sme zamestnávateľa, aby nám vzniknutý rozdiel doplatil ešte teraz. Tvrdí, že náprava sa dá urobiť až vo februárovej výplate, s čím zamestnanci nesúhlasia. Má zamestnávateľ pravdu? Prečo sa náprava nedá urobiť teraz?
Ak už boli odoslané výkazy, mzda sa dá síce opraviť až v nasledujúcom mesiaci, ale môžete od zamestnávateľa požadovať vyplatenie zálohy za mesiac február vo výške nedoplatku z januára.
vrba
23.02.09,07:37
Je to dosť vysoký rozdiel na dani. Javi sa to, ako keby neuplatnili nezdaniteľnú čiastku.
Dobrý deň, z hrôzou som zistila, že sa mi toto stalo v januárovej výplate - mám nového zamestnanca a zabudla som do softvéru nahodiť, že si uplatňuje nezdanit.čiastku na daňovníka( inak iniciatívne som sama išla za ním, aby mi tlačivo Vyhlásenie podpísal) . Teraz rozmýšľam opraviť túto mzdu ešte za január (nemáme stanovený dátum výplat) a doplatiť mu vzniknutý rozdiel - v podstate sa mu mení len výška dane ... môžem takto postupovať?
Ivana 1511
23.02.09,07:48
Môžeš.
vrba
23.02.09,07:52
:-)) ďakujééém :-) ... človek potrebuje podporu okolia :-)