zk24
19.02.09,10:04
Ahojte,

v juni 2008 som si robila RZ ZP za rok 2007 sama. Vysiel mi nedoplatok, ktory som v oktobri 2008 uhradila. Cca 5,000 skk. Cely rok 2008 uz som zamestnancom a preto mi danove priznanie robi firma. Chcem sa spytat ci mam narok nahlasit tento nedoplatok na ZP mzdovej uctovnicke, ze si ho chcem uplatnit ako vydavok, ktory mi znizi zaklad dane?

Dakujem, Zuzana.
Veronika R
19.02.09,13:16
Ak zamestnanec v žiadosti o ročné zúčtovanie preddavkov uvedie, že si dodatočne uplatňuje zaplatené poistné a príspevky (napr. príspevky na poistné na zdravotné, sociálne poistenie, nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2007, ktoré si
zamestnanec vykonal sám), toto zaplatené poistné sa zahŕňa do poistného, ktoré je povinný platiť zamestnanec a môže mu zamestnávateľ urobiť ročné zúčtovanie.
zk24
20.02.09,10:02
Ak zamestnanec v žiadosti o ročné zúčtovanie preddavkov uvedie, že si dodatočne uplatňuje zaplatené poistné a príspevky (napr. príspevky na poistné na zdravotné, sociálne poistenie, nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2007, ktoré si
zamestnanec vykonal sám), toto zaplatené poistné sa zahŕňa do poistného, ktoré je povinný platiť zamestnanec a môže mu zamestnávateľ urobiť ročné zúčtovanie.
Tak odovzdala som tento doklad o zaplateni nedoplatku na zdravotnom poisteni a mzdova uctovnicka mi to odmietla vziat, s tym ze ona to nemoze prijat a ked si chcem tuto sumu uplatnit, musim podat sama danove priznanie :((((
Ivana 1511
20.02.09,11:55
ak ste potvrdenie doložili v stanovenom termíne t.j. do 16.2.2009 /lebo 15.2. bola nedeľa/ mala toto prijať a urobiť Vám ročné zučtovanie
zk24
20.02.09,12:06
Dolozili sme to v stanovenom termine, ale ona nam povedala ze to konzultovala aj s danovym riaditelstvom a bla bla bla...

Uz nam to zamietla spravit a musime si robit danove priznanie sami :(

:mad:

Ale dakujem za rady. Teraz len cakam, ci mi vobec da potvrdenie o prijme, aby sme to danove spravili.

Pekny vikend. Zuzana
Denda
20.02.09,12:18
Dolozili sme to v stanovenom termine, ale ona nam povedala ze to konzultovala aj s danovym riaditelstvom a bla bla bla...

Uz nam to zamietla spravit a musime si robit danove priznanie sami :(

:mad:

Ale dakujem za rady. Teraz len cakam, ci mi vobec da potvrdenie o prijme, aby sme to danove spravili.

Pekny vikend. Zuzana
Záleží z akých príjmov za rok 2007 Vám vznikol nedoplatok. Ak z príjmov podľa §6 Zákona o dani z príjmov tak postupuje správne.
Ivana 1511
20.02.09,12:23
Vydať toto potvrdenie je povinnosťou mzdárky do 10.3. ak nerobí ročné zučtovanie. Aspoň to tak bolo v minulosti ale verím, že takto to aj zostalo.
SILVIA54
15.03.09,18:02
Ahojte, ja mám tiež takýto prípad: robím daňové priznanie nášmu zamestnancovi ktorý mal príjem aj z pozemkového spoločenstva.Vykonala som mu aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za rok 2007( z ktorého mu vyšiel nedoplatok práve z prímu z pozemkového spol., z príjmu zo závislej činnosti nie).Kam mám tento nedoplatok zahrnúť?Viete mi niekto poradiť?