skumik
19.02.09,10:36
dobrý deň,
rad by som sa spýtal, ako postupujete v takomto prípade:
máte s.r.o. a na účte dodavatelov je z roku 2007 je koncový stav dajme tomu 50 000. ale už pri prvom pohľade je zrejmé, že je to nesprávne, ked tam vidím, že v tejto sume figuruje napr. faktúra za telefonne poplatky a tá zaplatená určite je. alebo je v nej aj faktúra za tovar a isto viem že je zaplatená?
ako to mám opraviť, aby bol stav správny na účte 321? stačí ked to v roku 2008 dam preč predkontáciou 321***/5** náklady nedaňové? či musí sa spraviť aj opravné danové za rok 2007?

velmi pekne dakujem za radu.

a ešte taká vec, účtovníčke tento rok nesedí stav faktúr neuhradených fyzicky a zo stavom na účte o 26 000. teda fyzicky je uhradených viac ako ukazuje účet 321 a neviem nájsť chybu, všetky pohyby som prešiel aj s faktúrami a neviem kde je problém. toto by ste ako zaúčtovali? fiktívna úhrada cez pokladňu alebo ? interným dokladom, ale akú predkontáciu? 321/???
dakujem som bezradný...
skumik
04.03.09,15:14
tak asi nik nevie poradiť :(, ale už sa ten rozdiel faktúr z nížil na 5700sk, tak to to zaúčtujem 321/501. iné ma fakt nenapadá :mee:
ved si o to zvýšim danový základ, tak by s tým nemal DU robiť velký problem, či uvažujem zle? :(