rasyou
19.02.09,09:55
Zdravim pani

Potrebujem aby sa program pustil skor ako sa uzivatel prihlasi do systemu(winxp).
Nehodi sa mi to napriklad pri vypadku prudu a restartne sa mi pocitac a nenabehne mi tym padom program, pretoze sa musim najprv prihlasit. Ako to urobit? To prihlasovanie do systemu tam samozrejme musi ostat.

Dakujem
bobino38
19.02.09,12:09
...a ako chceš pracovať v tom programe pred tym ako sa prihlasiš do systému?
Chobot
19.02.09,12:36
Zdravim pani

Potrebujem aby sa program pustil skor ako sa uzivatel prihlasi do systemu(winxp).
Nehodi sa mi to napriklad pri vypadku prudu a restartne sa mi pocitac a nenabehne mi tym padom program, pretoze sa musim najprv prihlasit. Ako to urobit? To prihlasovanie do systemu tam samozrejme musi ostat.

Dakujem

Obávam sa, že to nebude možné, totižto na prácu v OS musíš byť v ňom prihlásený. Vedel by som si predstaviť nejaký program, ktorý by nebežal pod OS Widnows, ale napr. v DOSe, ale to by si zase musel vypnúť automatický štart Widnowsu a nastaviť autorun toho programu. Ale ten program bude pravdepodobne pracovať len pod Win, že?

Alebo potom urobiť automatické prihlásenie užívateľa pri štarte a ten program dať do zložky "Pri Spustení", vtedy sa naštartuje po automatickom prihlásení do Win.
mpca
19.02.09,12:55
proti vypadkom prudu je najlepsie mat UPSko,,,, inak,,,, plne súhlasím z Chobotom :)
rasyou
24.03.09,12:55
No presne, vypadne mi prud ale potrebujem mat na tom pocitaci aj prihlasenie, cize ten program sa musi rozbehnut este predtym,(bezi iba pod WIN) ako vidim tak to asi nejde, ale aj tak diky za odpovede. :)
Onko
24.03.09,13:13
No presne, vypadne mi prud ale potrebujem mat na tom pocitaci aj prihlasenie, cize ten program sa musi rozbehnut este predtym,(bezi iba pod WIN) ako vidim tak to asi nejde, ale aj tak diky za odpovede. :)

Ale ide, len to nie je také jednoduché. Program musí byť nainštalovaný ako systémová služba (service), tie nabiehajú aj bez prihlásenia, alebo sú ďalšie možnosti, ale závisí od použitého operačného systému. Môže poradiť Google (http://www.google.sk/search?hl=sk&q=start+application+before+winlogon&btnG=H%C4%BEada%C5%A5+v+Google&meta=&aq=f&oq=)
ginnes
25.03.09,14:24
este by si mohol vyskusat powerclick ....ak nastavis ktore aplikacie sa maju spustit pri starte, tak aplikacie bezia v pozadi, este pred prihlasenim.

skusal som to tak, ze som si nastavil aplikaciu ako pc budik ....v dany cas sa pocitac sam zapol a nastavil som co sa ma hned spustit po starte ...v mojom pripade to spustilo winamp/lebo budik ......mp3 hrala este pred prihlasenim do pc ...takisto som si tam nastavil stahovanie, vsetko bezalo este pred prihlasenim do pc ....bezalo to akosi na pozadi

jediny problem, ze ta aplikacia nie je free, a funkcny crack som doteraz nenasiel, ale na 30dni je free

dufam, ze som pomohol
rasyou
31.03.09,12:24
Teras som ich uz nasiel dost vela - run applicaction as service je asi najvhodnejsie riesenie ale ziadne nie je freee.
Diky za odpovede ak daco najdem ozvem sa :)
rasyou
31.03.09,12:30
A este nerad by som sa spoliehal na nieco co nefunguje, mam na tom kamerovy server a ten musi ist stale takze,... asi budem vzdy vediet kedy som mal vypadok prudu :) samozrejme ze mam aj UPS ale tie tiez nevydrzia dlhsi vypadok, kedze som koncova stanica tak ich tu mam dost vela.
mpca
31.03.09,15:25
tu je nejaký ten návod na vytváranie služieb..
http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=197
a prípadne aj tu
http://support.microsoft.com/kb/137890
abcd.kates
01.04.09,15:24
da sa to ked uz si prihlasena tak daj na tem program ----vlastnosti-daj si nejaku skratku-skus ci ide-a nabuduce to pojde uz pred prihlasenim:D
abcd.kates
01.04.09,15:26
ked ho mas zabnuti daj vlastnosti a daj si nejaku skratku potom to pojde uz pri zapnutí
xxxpower2
01.04.09,15:43
ked ho mas zabnuti daj vlastnosti a daj si nejaku skratku potom to pojde uz pri zapnutí

Ty o com tocis?
DJL
08.04.09,16:05
Hm, my sme to riesili z opacneho konca, nastavili sme XPcka + jeden ucet na automatic logon, aj po vypadku el. sa teda ucet prihlasi a program spusti.
Islo o pc, na ktorom v podstate klasicky "zivy" pouzivatel nerobil, pc je v miestnosti s obmedzenym pristupom...
V niektorych firmach je ale kvoli bezpecnosti moznost autologonu zablokovana.
Charon
08.04.09,18:08
Myslím si, že je to možné, ako napísal Onko ... Väčšina kvalitných firewallov, a antivírusov sa uvádza do pamäti ešte na úrovni systému, aby predišli komunikácii napr. trojského koňa, alebo vírusu z netom ešte pred zavedením ostatných programov. Tak isto sa zavádza väčšina ovládačov ešte pred prihlásením užívateľa ... Ale toto je hranie sa na hrane ... jedná sa o systémové nastavenia v registroch. Jedná sa o časti registra "Sevices" a "Startup Libraries" ... a (toto nemám overené, teda typ na diskusiu!) "Registry Autorun" / "All Users"
Pozn. Naschvál nepíšem priame umiestnenie v registroch, alebo sa jedná o relatívne nebezpečné zásahy. Kto vie, čo chcem tým povedať, nájde.